Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Felsumy m. gr. - soužití

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Felsumy m. gr. - soužití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:44 Žena Narejka [0] - Hadi
Tak pohlavím si jistá nejsem, ale jelikož už skoro rok spolu žijou a vše bylo ok a teď má samice kousanec na krku, což je typická známka páření... tak předpokládám, že pohlaví je ok. Každopádně samicí jsem si jistá, samce jsme kupovala mladšího a tam to bylo takové trošku nejisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:42 Muž Sewer [151] - Ještěři
A jsi si jistá pohlavím? Nemůžou to být dva samci? :-O
Jinak by možná bylo řešení pořízení další samice, ale tyhle felzumy se snad chovají v párech mám pocit, ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:34 Žena Narejka [0] - Hadi – Pokousaná samice
Zdravím, nechtěla jsem zbytečně zakládat nové téma.

Mám takový problém, asi před 10 měsíci jsem si pořídila felzumy grandisky(nepříbuzný pár, samice trošku větší - nijak výrazně). Vše bylo v pořádký, na začátku se trošku honily, ale po dvou dnech už na sobě lezly a největší kamarádi. Před třemi dny mi samec pokousal samici - za krkem. Vyčetla jsem, že je to jen ranka z páření a že se to uzdraví, tak jsem ji politovala, jak to má škaredý a neřešila jsem to dál, protože se to prej rychle zahojí. Jenže samec dál útočí na samici, včera ji pokousal packu, že na ni nemůže chodit, dnes ji kousl do hlavy. Odhání ji, útočí na ni a ubližuje jí :(
Nevíte, jestli to tak má být, mám je oddělit? Nechci o samici přijít, to radši dám pryč samce.
Včera jsem do terária ještě přidala velký bambus s dírou, jako na úkryt (bohužel vše si zabírá samec, dřív jedli spolu jak červíky, tak nastrouhaný banán, teď ji od všeho odhání, nikde ji nenechá)
Prosím o radu co dále :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Halelůja, :-D pod tohle se podepíšu, takovéto vícedruhové terárium nebude dělat dobrotu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 21:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jojo, já se ukouk a až teďko jsem si všiml velikosti 5cm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 19:31 elegans1 Re: halaly
Jo,to bude super.Za dva dny do terárka přez sliz a bordel od achatin ani neuvidíš.pro felsumy to bude určitě to pravé.
Že něco žije na jednom místě v terárku nic neznamená.Ono totiž nikde v přírodě není na pár decimetrech čtverečních nahňácáno x jedinců y druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 19:28 elegans1 Re: Pogona
Dotyčný tam ale nechová dospělce,ale mláďata.Pro ty je to akorát.V takovém teráriu odchovávám běžně 10 madek,grandisek nebo kochin.Mláďata se semtam proženou,ale to je u felsum normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 17:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Vím, že se všude nedoporučujou dva druhy zvířat, ale přeci jen. Teď jsem si objednal Achatiny immaculata a zjistil jsem také původ z Madagaskaru. Tudíž stejný jako felsumy, dokonce i prostředí a teploty.
Myslíte tedy, že bych Achatiny mohl zkusit s felsumama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
30*30*45 a v tom dvě grandisky ne a ještě se divíš, že se Ti perou hmm
Vždyť je v takovém hrníčku utýráš, jejich celková délka je skoro stejná jako rozměry teárka, takže se v něm sotva otočí,......
Sám mám pár v teráriu 100*100*150cm a zdá se mi to málo, když vidim, jak vesele si pobíhají :-)

Jediná rada pro Tvůj pár zní, Terárium minimálně 2krát větší,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 20:01 Muž Dante [2] - Ještěři
Jak dlouho se takhle ,,perou" ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2011 09:17 RT – Felsumy m. gr. - soužití
Prosím o radu stran soužití Felsum grandisek. Mám v teráriu 30x30x45 dvě mláďata (celikost cca 5 cm (bez ocasu)).. Je to pokus o párek. Osvětlení ReptiGlo 10 13W + žárovka (klasická) 25W.

Ještěrky se perou o místo pod tou Reptiglo žárovkou. Neperou se teda kontaktně, ale vzájemě se vyhání. Jedna vyleze nahoru, druhá ji zmerčí a prchne trucovat pod klasickou... Je to celkem zábava to pozorovat, ale mám pocit, že to asi dobře nebude. Mám je oddělit nebo nějak zvýšit osvit? Když jsem měl žárovku s větší wattáží, tak jim bylo horko, sucho a ukrývaly se dole...

V případě oddělení, jak se to řeší s párovostí (která je vhodná)... nebudu kupovat furt nové, do doby dokud se netrefím, to bych si připadal, jak špatná seznamka...




+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 98x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/660-felsumy-m-gr-souziti