Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zacatek s felsumkami

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Zacatek s felsumkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2011 21:06 elegans1 Re: halaly
OSB se vodním kamenem zanese časem taky.Očistit vodní kámen je otázka pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:02 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: elegans1
No já právě od té doby co mám OSB nic jiného nechci.
Sklo - je moc těžké, no údržba taky netrvá pět minut a mě se dycky akvárko (terárko) zaneslo vodním kamenem.
OSB - lehoučké, jednoduše zpracovatelné, levné, jen se musí hodně dobře ochránit proti plísním - což nejde dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2011 20:56 elegans1 Re: halaly
Mě se osobně terárka z OSB desek nelíbí,jsem věrný klasickému sklu.Kadopádně je to jedno.
Rosit stačí jednou denně,když občas zapomeneš nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 06:34 Muž halaly [25] - Ještěři
Přesně tak. Nejvíc ušetříš, když se vykašleš na Exo Terra terária a necháš si vyrobit (nebo si vyrobíš) terárko z OSB desek, které pak zevnitř nalakuješ - není to vůbec nic těžkého.
Dále pak jestli nebudeš mít jinou možnost, kup Repti Glo aspoň 5.0. Já mám 5.0 docela blízko nad a vedle bambusu a nevypadá to, že by ještěrky strádaly.
Jestli chceš, můžu ti dám echo na jednoho velmi ochotného chovatele, od kterého jsem kupoval grandisky. Avšak on taky chová klemmeri a myslím si, že mláďata ještě má.
Vlhčit normálně rozprašovačem - já osobně vlhčím 2x - 3x denně.
Malé grandisky jsou velké asi jako dospělé klemmeri, takže stačí kupovat cvrčky vel. M, možná o něco menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 00:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři
\Za prvé, nekupuj předražený komplet Exoterra, ale pořiď si klasické a o mnoho levnější terárko, Repti\glo kup 10.0 ´\uvb - ty slabší jsou skutečně předražené obyč. zářivky.
Rosit stačí denně, obyčejným rozprašovačem.
Terárko se zabíhá podobně jako akvárko a to tak, že PŘED pořízením obyvatel měříš vlhkost, teplotu( pod žárovkou, v nejchladnější části ) a nastavíš biotop tak, aby vyhovoval obyvateli.
Choat jen pár, jinak se ti samci do krve poperou.
Krmení je stejné, jen je jiná velikost krmného hmyzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 23:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: holda29
neumím odpovědět na všechno, ale reptiglo 2 a reptiglo 5 určitě nekupuj! :-) s UVB nemají nic společného : ) takže, jestli felsumky potřebují UVB (Což já nevím, odpoví ti jiní) tak kup určitě reptiglo 10 ;-)
na zybtek odpovědí čekej od někoho, kdo alespon ví jak taková klemerka vypadá né jako já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 20:59 holda29 – Zacatek s felsumkami
Ahoj,
chtel bych se ponorit do uzaseneho sveta teraristiky a zacit s mym prvnim terarkem. Hodne jsem toho nacetl, neco mam i vybrano, ale byl bych rad za ujasneni par veci, abych je netrapil, ale poskytl dobry domov.
Zacal jsem uvazovat o P. magakascariensis g. nicmene jim podle me nedokazu poskytnout dostatecne velke terarko :(
Mam ale spadeno na parek P. klemerii, ktere chova znameho znamy a byly mi doporuceny jako dobra varianta na zacatek. Puvodne jsem chtel P. laticauda laticauda, nicmene tam by udajne nebyl chov tak bezproblemovy, navic by asi bylo tezsi je sehnat.
Chtel bych poridit terarko Exo Terra Natural Terrarium Mini/Tall (35x35x45) a k nemu jeste kryt na jednu kompaktni zarivku. Tady je muj prvni problem, neumim se rozhodnout, jakou tam osadit, doporucuje se kombinace Repti Glo 2 a 5, nicmene mam pouze jedinou objimku, tak nevim, cemu dat prednost. Pripadne svitit jeste jinak?
S tim souvisi i vyhrev, kompaktni zarivka asi terarko dostatecne neprohreje, co by rekly felsumky na variantu s vyhrivaci podlozkou nalepenou bud pod dnem, pripadne za pozadim?
Co vlhkost, staci rosit rucne, nebo pouzivat nejake pristroje?
Je podobne jako u akvaria terarium potreba nejak zabehnout?
Je mozne v takto velkem terarku mit techto mensich felsumek vic nez jeden parek?
Lisi se nejak krmeni toho "mikro druhu" od vetsi P. madagascariensis?
Diky moc!
:)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 56x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/666-zacatek-s-felsumkami