Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Mláďta felzum se špatně svlékají čím to je ?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Mláďta felzum se špatně svlékají čím to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 09:45 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Jo chápu ale jasně že tam mám UVB a dávám jim i ovoce :-) promiň ale já si to prostě nikdy nezapatuju i když vim že to jsou minerální přípravky já tomu budu říkat vitamíny, ale zas né že by v tom žádný nebyly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:52 elegans1 Re: halaly
Takže nic.U grandisek tohle vůbec nemá cenu řešit.U všech felsum na osvětlení používám obyčejné zářivky a nějaké kelviny neřeším.Všechny se množí,líhnivost je skoro 100%,mláďata jsou zdravá.Co více si přát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:49 Muž halaly [25] - Ještěři
Takže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:48 elegans1 Re: halaly
Tak to je samozřejmě jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:45 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak intenzitu jsem nemyslel, myslel jsem barevnou teplotu. Údajně se má barevná teplota blížit co nejvíce slunci, nějakých 6500 K či co. Já se teda v tom vůbec nevyznám, vše jsem se pouze a jen dočetl. www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:43 elegans1 Re: Pogona
No zbývá pár druhů gekonů, kteří rostlinou potravu nežerou a to jsou převážně noční tvorové a vitamíny AD3 k životu nepotřebují :o)
Další nesmysl.Vitamíny AD3 k životu potřebuje minimálně každý obratlovec.Bez D3 jaksi nefunguje metabolismus vápníku.
A těch pár druhů gekonů je asi 1000 druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:37 elegans1 Re: halaly
Nechci ti kazit ideály,ale trubici s intenzitou jakou má slunce ještě nikdo nevymyslel a obávám se,že ještě dlouho nevymyslí.I hodně dobré UV výbojky jsou proti slunku pouhé blikátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 06:31 elegans1 Re: Pogona
To je absolutní nesmysl.Nekton obsahuje 6,6 milionu mezinárodních jednotek vit. A a 10 000 jednotek D3.Roboran H 500 000 jednotek a 100 000 jednotek D3 v kile.To považuješ za stopové množství?Mimochodem Combisol obsahuje v 1 ml 50 000 jednotek vit A.I když budu uvažovat,že jeden litr combisolu váží kilo,tak kilo nektonu obsahuje více vitamínu A,než litr combisolu.
Nějak nechápu,kde bereš to přesvědčení,že vitamíny AD3 obsahují pouze kapalné přípravky.Že to je konina zjistíš při zběžné návštěvě lékárny,kde na regále uvidíš desítky multivitamínů pro lidi.A drtivá většina je v pevné formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Já se na netu v několika poradnách taky dočetl, že mám písek do terárkek vyprat v Savu a zapéct.
S větvemi mám udělat to samé a gutáty se dorůstají kolem50ti cm :-D
Nejlepší je, se "normálně" zamyslet a pak se obrátit na někoho, kdo má s tím a tím, zkušenosti.
Sám to tak dělám a nemám problémy ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:04 Muž halaly [25] - Ještěři
Jistě, zrovna tento odkaz mám několikrát prostudovaný. Já to samozřejmě nijak nepopírám a ani nechci. Jen jsem napsal to, co jsem vyčetl někde na teraristické poradně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:03 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky ti za odpověď. Každý tvrdí něco jiného, avšak stejně je nejlepší se držet toho, na co jsem zvyklý a co mým potvorám vyhovuje.
Každopádně já budu používat UVBčka, dodávají světlo a zvířata k nim rády chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
www.euzelva.cz/…


toto k UVB - a hádat se s kapacitou jako je pan Junek,...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co se týče UVB, to, že je to reklamní tah může napsat jen magor. Sám mám např. několik želv Tustedo hermanii, kdy jedna z nich se ke mě dostala z nevyhovujících podmínek ( chovatel nepoužíval zdroj UVB ) a má počínající rachytidu - od doby co je u mě, ve venkovním výběhu a v teráriu pod kvalitní UVB výbojkou se jí toto zastavilo a celkově se spravila - proč asi,......?

Navíc jsem viděl na vlastní oči určitě několik set případů, kdy zvíře pošlo následkem nedostatku těchto vitamínů ( resp. absenci přímého slunění či kvalitní UVB výbojky v teráriu ). Takže s takovým tvrzením může přijít opravdu jen blázen.

Jediné co, je to, že opravdu se čas od času stane že ta či ona firma vyrobí sérii žárovek/zářivek/výbojek UVB, které UVB záření neobsahují, nebo naopak ho obsahují toliko, že dokáží zvíře zmrzečit či dokonce zabít....

Znovu to ale vypovídá o tom, že by člověk měl používat "kvalitnější a ověřené" zdroje UVB a také o tom, že UVB není jen fáma.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Čekal jsem podobnou reakci,
odpověď je jednoduchá. V 80tých letech tu většina dnes "obvyklých" ještěrek nebyla,
jednak byl zakázán dovoz/vývoz, jednak nebyl trh tak rozšířený, "zákazníci" chtivý,....atd.
Prostě valná většina dnes chovaných ještěrů, se začala ve velkém dovážet až mnohem déle.
Tisíce druhů si ani dnes nemůžeme pořídit.
Takže - hafo let dozadu si ještěrky vesele pobíhaly ve volné přírodě - své domovině.
Těch několik kousků co někdo ( mnohdy nechtěně ) vyvezl z domoviny dříve či později zemřelo.

A těch pár kousků, které si někdo nechal dovézt, dopadlo v podstatě stejně.
Z vyprávění starších kolegů-kamarádů, vím, že když v 50tých letech nějaký pouštní ještěr přežil "laikovi teraristovi" déle než rok, byl to velký úspěch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:44 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo jo, ale někde jsem četl, že někdo UVBčka (Repti Glo apod.) vůbec nepoužívá a je to jen obchodní tah. Všechno prý nespočívá v UVB, ale v intenzitě světla. Takže prý důležité je, aby zvíře mělo hodně světla. Údajně UVB je prý jen takový doplněk a má vliv třeba na barvu nebo líhnivost mláďat.
Znám pár lidí, co UVB úplně zatracují a na svou obranu píšou, jak to lidi řešili v 80. letech, kdy nic takového nebylo.
Osobně nevím, co je na tom pravdy. Sám používám UVBčko, ale teď chci vyzkoušet, jak se bude chovat zvíře (chameleonek krátkoocasí) pod UVBčkem (Repti Glo) a jak pod zářivkovou trubicí bez UVB s intenzitou světla jakou má slunce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Navíc vitamíny AD3 získají z kvalitního UVB osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Já dávám grandiskám ovoce, přesně jak píšeš v kombinaci s dětskými přesnídávkami.
Samozřejmě, nepodávám toto denně - on jim v přírodě taky nidko denně banán nenamačká a nepřipraví.
Takže jim to takhle podávám 3 - 4 krát týdně a jsou v pohodě, množí se a mají se dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:50 Muž halaly [25] - Ještěři
Jak by jsi to udělal s felsumama?
Jsou to denní gekoni a nežerou rostlinnou stravu a myslím si, že AD3 potřebují. Samozřejmě mají rádi sladké věci, takže rozmačkaný banán či přezrálé jabko si dají rádi a je v nich dost vitamínů. Jenže nejí je každý den, alespoň ty moje.
Jelikož mi z pinzety felsumy nežerou, nechávám jim obalené živé cvrčky v teráriu a obden podávám med s Nutri mix calci plus + trocha Roboranu a drcené skořápky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Nejrozšířenější chameleoni a agamy si s chutí dají i "zelené" krmení, tzn. podáváme jim i ovoce a zeleninu ( např. v listech pampelišky je vitamínu C víc než v citronu ), nemluvě o čínském zelí, salátu, třešním, jahodám,..... ( navíc takto získané vitamíny jsou mnohem lepší, než ty "umělé" )

Hadi získají vitamíny z podávaných hlodavců.

No zbývá pár druhů gekonů, kteří rostlinou potravu nežerou a to jsou převážně noční tvorové a vitamíny AD3 k životu nepotřebují :o)

Holt to takhle stvořila Matka příroda sama, my se jen snažíme napodobit v teráriu podmínky, jaké má konkrétní živočich v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:28 Muž halaly [25] - Ještěři
Dobře, jak teda vyřešíš přísun všech nebo teda aspoň většinu potřebných vitamínů? Nepočítaje AD3
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Nene, myslel jsem to tak, že Roboran apod. nejsou vitamínové přípravky v pravém slova smyslu.

Ještěři potřebují především AD3 ale i jiné, kterých je prostě v těchto "práškových"
přípravcích málo.

A mám právě husí kůži z toho, když mi někdo na otázku: "Jaké vitamíny podáváš?" odpoví : " Roboran".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:34 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo ty jsi myslel AD3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2011 19:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Tohle už jsme tu řešili mnohokrát, jak jsem psal, to co je bílý prášek bývají především minerální přípravky, naopak vitamíny AD3 jsou v tekuté formě.
Ale ano, i v přípravcích jako Roboran, NutriMix apod. je obsaženo určité množství vitamínů - je to ale tak malé, stopové množství, že ještěrům v žádném případě nestačí ( proč bychom jinak podávali AD3ku tekutou a svítily UVB zářivkami když v Roboranu přeci vitamíny jsou??? ,...... ).
Je to asi stejné, jako když by dospělý člověk snědl jeden stroužek mandarinky s tím, že v ní je vitamín C, tudíž má jeho dostatečný přísun - což je také nesmysl.

Jednoduše, podáváním NutriMixů, Roboranů či Plastinů apod. nedostaneme do těla ještěrů ani zlomek potřebné denní dávky vitamínů AD3.

Navíc, kdyby čistě teoreticky bylo v těchto přípravcích opravdu velké množství těchto vitamínů, my díky tomu neodhadli dávkování ( jelikož cvrček něco zklepe, něco ulpí ještěrce na tlamce, něco se opráší,... ) a ještěrku tak mohli snadno předávkovat. A předávkování vitamínů AD3 u plazů vede v 99%tech případů k náhlé smrti " z plného zdraví ". Předávkování vitamínů AD3 se totiž NIJAK neprojeví a ještěr prostě umře,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:49 Muž halaly [25] - Ještěři
No moment, když Nutri Mix nejsou vitamíny, tak proč mají podobné složení jako Roboran H pro plazy nebo třeba Reptivite? Nebo ty se taky nepovažují za vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
No a opět je to tady NUTRI MIX nejsou vitamíny - je to minerální přípravek ( ano obsahují i několik základních vitamínů, ale to v stopovém množství ), základ těchto sypkých směsí jsou MINERÁLY - vápník, fosfor, železo, a jiné.
Vitamíny ( zejména AD3 ) bývají v tekutém stavu a aplikují se buďto rovnou do tlamičky, nebo se ředí s vodou.... Zvíře je taky získává syntézou z UVB složky světla.

Takže....pokud podáváš NutriMix, pak vitamíny nepodáváš de-facto žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 09:45 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
No nutrimix každý krmení ale mají to jen některé některé vůbec je jich celkem pět, asi to je tim že jsou zatim v docela malém terárku a furt se koušou tak že se jim to přes ty kousance špatně svlíká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
A jaké vitamíny s jakou intenzitou podáváš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:59 Muž Onys [3] - Ještěři
Jo jasně že vitamíny podávám takovej lempl nejsem když jsem se pustil do mláďat, a kousky to moc velký nejsou neni to nic hroznýho že by vypadaly špatně spíš jsem se chtěl jen zeptat jestli to může být něčím jiným než tou vlhkostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:38 Muž halaly [25] - Ještěři
Jak velké kusy nemají svlečené?
I když taky mladé rosím cca 2x denně, tak na nové kůži zůstane nějaký ten zbyteček té staré - i když opravdu jen malinkatý kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:24 Muž Evil [15] - Ještěři
podáváš jim nějaké vitamíny?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 19:14 Muž Onys [3] - Ještěři – Mláďta felzum se špatně svlékají čím to je ?
Mám malé felzumky, některé nejsou úplně dosvlékané rosím jednou denně ráno, může být i jiná příčina něž málo vlhkosti ??? Díky Ondra.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 171x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/671-mladta-felzum-se-spatne-svlekaji-cim-to-je-