Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon prodej

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Chameleon prodej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:49 Muž Střelec [74] - Ještěři – ceny
Na Plzeňsku jsem zaregistroval ceny za jemeňáka kolem tří měsíců v průměru od tří do pěti stovek za kus. V září mi dokonce v jednom obchodě zkoušeli vnutit dospělej (údajně tříletej) kus za tři stovky (v pohodě prej bude vegetit na zácloně), protože nutně potřebovali zrekonstruovat příslušný terárium. Tou dobou jsem o tom nic nevěděl a neměl jsem žádnou vejbavu. Nakonec ho někdo vzal, byl to impozantní kousek. Na druhou stranu - šlo o výprodej pod tlakem okolností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 12:05 moskyt – hrůza
Ahoj vśem chtěl jsem začít s chovem chameleonů ale když to tady tak čtu tak se na to asi vys..u Je hrozné a smutné že i tady se najdou dementi co si nedokážou spočítat co se jim vyplatí a co ne a díky své hlouposti to zku.. všem,tím že podlejzaj pod real cenu.Vám dobrým chovatelum držím palce a dementum ať to vychcípá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
A měl :-D A není :-D

více viz. vzkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:10 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: honzap92
V ostravě 3 měsíční pardálové 2100-2500 ..... mladší jsem nedávno viděl za 1400,ale zas abys je udržel na živu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:58 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Pogona
A ty bys měl pardála na prodej? A jaká je cena? jestli to není tajné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jojo to máš bohužel pravdu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:20 elegans1 Re: Pogona
V současné době se v Česku neprodává snad nic.Nebýt Hammu,tak jsem tady zavalený mláďaty.Jemeňáci mají aspoň tu "výhodu",že jsou to atraktivní zvířata,které si houfně kupují absolutní laici a ti jich mají velkou spotřebu.Není se čemu ani divit.Když chcípne zvíře za 2 stovky,tak to zase žádná tragédie není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:03 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Pogona
To já se zase nebojím, snad na jaře bude. Už jsem našel i nějaké chovatele okolo Ostravy. A terárko bych taky měl během chvilky hotové už jen dost peněz:). Šváby a sarančata si chovám doma a cvrčkama skoro nekrmím, švábi mi přijdou lepší, větší levnější a ještě se množí líp než cvrčči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
Pardalise se neboj, v podstatě má nároky jako jemeňák co se terária a vybavení týče.
Pokud chceš aby "hýřil" barvami, pořiď si samce, ideálně chovné trio ;-)
Jediné co, že tyhle potvory jsou dost vybíravé co se týče potravy. Když jim "přeskočí" a dostanou chuť na švába, pak do nich měsíc nic jinýho nenarveš, pak zas dostanou chuť na moučňáka a je tu ten samý problém. V praxi to znamená, mít doma neustále zásobu cvrčků, moučňáků, zophobasů, zavíječů voskových, švábů,.......
Někdy mi totiž příjde, že by klidně chcípli než by snědli něco, na co aktuálně nemají chuť ;-) :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jen doplním, jasně, že je možnost velkých zahraničních burz, kde taková zvířata člověk snáze prodá, nicméně beru v potaz to, že do zahraničí nejezdím a vlastně teďko ani na burzy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
V tomhle se po čase shodneme ;-) jenže, co si budeme nalhávat, dnes je vše o penězích, a právě proto si taková "tuctová" zvířata lidi hojně pořizují, terária vesměs taky nemusí být Bůhví jaká a o tom to hlavně je.
Já na cca 30 jemeňáků prodám 1ho pardalise, který je 4krát dražší a už vidím, jak bych prodával odchov prasinuse za 1000E což je normální cena, jenže v dnešní době to za tyhle prachy u nás koupí jeden člověk za rok.
Odchovy opiček jsme taky nechávali "pod cenou" , kdy je běžná cena mláděte 20.000,- a my je měli problém udávit za 14.000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:26 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Kdysi jsem chamíka chtěl taky, teď bych spiš radši pardála, který má přece jen krásné zbarvení a tomu odpovídá i cena. A nechová je taková spousta lidí jako jemeňáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:17 elegans1 Re: honzap92
Před pár lety byli ciliáti extrémně drahá zvířata,dnes jsou za pusu.Ciliáti mají tu výhodu,že se u nich objevilo obrovské množství mutací a to prostě láká další lidi k jejich chovu.Jemeňáci jsou pořád stejní,teda viděl jsem nějaké piebald,ale nějak extra nevypadali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:13 Muž honzap92 [4] - Ještěři
To je pravda to nemají ale mají je několikrát do roka. Možná se ani nechovají tak často jako jemeňáci nebo gekončici. V Hammu jsem nebyl ikdyž bych se tam rád podíval a věřím, že ceny tam budou o něco jiné než u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:11 elegans1 Re: honzap92
Jenže ciliáti nemají najednou 60 vajec,v tom bude ten problém.ˇGekončík za 10000 není gekončík,jakých jsou na burze stovky.Stejně tak se v Hammu prodávají regiusky třeba za 20 tisíc €.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:08 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Když se jemeňáci líhnou celkem vpohodě a taky jsem je viděl i za 200, proč stojí ciliáti i 1500? když se líhnou přímo v terárku jednoduše? A to jsem viděl i gokončíka za 5000 i 10000 to už musí koupit jedině blázen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2011 16:29 elegans1 Re: Pogona
Ono by taky bylo řešením,kdyby každý nechoval to samé.Tím pádem by na burzách nebyly tisíce jemeňáků a ceny by nepadaly dolů.Na každé průměrné burze je skladba zvířat následující,guttky,jemeňáci,pogony,hroznýši,gekončíci.Zbytek zvířat je v těžké menšině.Holt lidi,kteří už něco umí budou muset přejít na náročnější zvířata a jemeňáky a jim podobné přenechat začátečníkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 16:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Onó taky záleží na jakési pomyslné "kvalitě" chovu a kvantitě. Je jasný, že pokud bude doma někdo inkubovat 50 vajec, z nich bude mít po půl roce 20 zvířat, z nich mu přežije 15, do kterých následně vrazí nemalé peníze za mikro-cvrčky, vytápění a osvětlení terária, UVB zářivky + elektřina co sežral inkubátor a práce + práce a investice do chovného páru, nemůže pak takový chovatel prodat mládě za 250,- aniž by prodělal.
Naopak "faremní" chovatelé, mající inkubátor nacpaný stále k prasknutí, kteří mají kdykoli k dispozici několik stovek mláďat, tím pádem nižší ( díky velkoodběru ) ceny krmení, vybavení atd.
mohu jít paradoxně s cenou dolů.

Takže si myslím, že ceny mláďat jsou velice individuální a závisí na mnoha faktorech a nejen těchto, mnou zmíněných.

Já osobně nechávám jemeňáky po 600,- ( 2měsíční ), vím, že se dají pořídit i za třetinovou cenu, jenže já za svá mláďata ručím hlavou :-D

Jinak je to i tak, jak napsal kolega, jemeňáci se množí poměrně snadno, mají početné snůšky a za
2000 by prostě prodejní nebyli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:47 elegans1 Re: HacklBerry
Tak to prostě u zvířat,které se množí jako myši,je.Ceny klesají nejen u chameleonů,ale v podstatě u všeho.V Okamžiku,kdy třeba pár Nephrurus levis stojí cca 4000,nemůže logicky stát obyčejný jemeňák 7 stovek.A 400 jsou ještě dobrá cena,viděl jsem je už prodávat za 150.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:32 HacklBerry – Chameleon prodej
Víte co by mě zajímalo.?..proč se tak dokonalá a krásná zvířata prodávají za pár šupů.?..je tohle normální?..všimněte jak se ta samička snaží a dá do toho všechno,dále to stojí peníze ta inkubace (elektřina atd.) dále krmení a je s tím práce a Ks prodáte za 400kč coze ..?..vždyt prodáváte život,dokonalé zvíře je to chameleon to jen tak někdo nemá ale stakovou je bude mít kde kdo..:(
Já osobně bych Chameleony Jemenské prodával aspon za 700kč za Kus a to mládě (3-4měsíce).!!..tak napište svůj názor prosím,jsem zvědavý.. ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 155x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/683-chameleon-prodej