Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

UVB???

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
UVB???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 19:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: huhla
Výbojka Terrasaur 100W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 19:08 huhla – uvb zarovka
zdravim jakou konkretne zarovku UVB by jste mi doporucily ? terarko mam 125x55x60 , doted jsem mel od exo terra reptile UVB 200 25W a nejsem snima spokojen , co jineho doporucite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:54 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Jejda :-D No já zadala do vyhledávání UVB, našlo mi to UVB, tak jsem vrhla dotaz X-) (Už to jdu napravit někam k neještěrkám...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Jendak je Tvůj příspěvek s dotazem v rubrice "Ještěři" tak mě opravdu nenapadlo, že máš na mysli kraby...
Pagekonům jsem radil slabší ReptiGlo, které má výdej UVB asi jako moje žárovka v lustru, čili, tu klidně použij,...
Naposled, vycházel jsem, že v rubrice ještěrů se budeš ptát na maculáry, některé druhy scinků apod. Proto jsem takto poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 17:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Fakt? No, asi tak - ve zveráku mi řekli, že poustevníčci a krabi (nepsala jsem o ještěrkách), UVB nepotřebují a v knížce jsem četla, že pro dobrý svlek ano.
A tys mi nedávno radil, ať dám k pagekonům UVB, ačkoliv oni ho nepotřebují, tak jsem teď docela zmatená... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 16:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Když poskytneš UVB zvířeti, které ho nepotřebuješ, pak mu způsobíš nemalé zdravotníproblémy, v nejhorším případě smrt,.... proč dopřávat ještěrkám něco, co nepotřebují.....
? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 15:38 Žena Nessy [124] - Ještěři – Životnost UVB
Když mám zvíře, které nepotřebuje UVB, ale chci mu ho poskytnout třeba jednou týdně na den pro lepší formu, vydrží žárovka podle toho nebo je její životnost stejná (podobná) jako kdyby svítila denně? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Moc dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 09:57 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
Do těch příchytek na zářivku můžeš dát obyčejnou zářivku ať máš terárko pěkně osvětlené. Určitě ve svém okolí najdeš někoho kdo zvládne spojit obyčejnou objímku s kabelem a vypínačem a zasadit to do květináče. To ať udělá dvakrát, do jedné vlož obyč 40-60 W žárovku a do druhé Reptiglo 10 26 W ( petdiscont.cz/…). k větináč, kde bude UVB by neměl žárovku zakrývat- pouze objímku. dej je vedle sebe, a někam na kraj terárka at se ti vytvoří správné teplotní zóny. ;-)
fakt na tom není nic těžkého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 14:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Kolegové již vše napsali, pokud použiješ alespoň to Repti Glo UVB 10.0, pak doplňovat vitamíny nemusíš. Trubice UVB jsou skutečně k ničemu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 14:03 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
Jo, dík.
Agamu. Rozšiřuju pole působnosti ;-)
Vitamíny myslím D vitamín jako náhradu toho UVB (to jsem se dočetla tady).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, shrnu Ti to takhle....jak již psali ostatní nekupuj předraženou UV trubici a dej tam obyčejnou žářivku za pár korun. Zdroj UVB samozřejmě potřebuješ, nestačí jen "vitamíny". Nevím co myslíš těmi vitamíny ale postačí obalovat krmení v obyčejném Nutrimixu pro nosnice asi za 40Kč a můžes přidat i Plastin(taky zhruba za ty paníze) a máš vystaráno. Jako zdroj UVB použij ReptiGlo 10 a alespoň tu 26W. Zde máš odkaz www.zbozi.cz/…/

To je tak zhruba vše;-) A tu UVB žárovku ničím nezakrývej. Pověs ji na objímku 10 cm nad zem a hotovo.
A ještě jsem nějak nezaregistroval, co budeš mít v tom terku? To co píšu platí pro ještěry, jestli budeš mít hada, tak ten UVB nepotřebuje ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:28 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
To je doporučení nebo jen přirovnání? :-) jinak furt přemýšlím o tom, jestli teda stačí přidávat vitamíny nebo je to UVB světlo nutné. Vypadá to, že každý na to má jiný názor :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:30 elegans1 Re: Nessy
Že to je tam napsané,neznamená,že je to vhodné.Kupovat UV trubice pro pouštní zvířata jsou vyhozené peníze.Dej tam obyčejnou zářivku za stovku a efekt bude stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:29 Dannie Re: Nessy
spíš jde o to, že reptiglo jsou ta nejméně kvalitní UVB která se vyrábí, nikdy u nich člověk neví jestli jsou ok či mají UVB pouze na obalu. Což v případě, že se ještěři nedostanou k zářivce minimálně na 10 cm znamená, že si vyhodila peníze, občas to znamená, že si je vyhodila stejně i když přístup k zářivce je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
No tak jsem opět zmatená - je to zdroj UVB pro pouštní ještěry, jak je tam psané, tak co ti na tom vadí? Jak jsem psala - nejsem zdatná v elektrice, abych se tam montovala s něčím jiným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 09:18 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: elegans1
To já vím taky, ptala se na zářivku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 08:44 elegans1 Re: honzap92
Pro pouštní ještěry jsou určené úplně jiné zdroje UV,než tyto hračky.Neznám nikoho,kdo by třeba pro trnorepy používal reptiglo, a ke všemu trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:21 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Nessy
Určitě tu druhou ta je pro pouštní ještěry. A měla by tam jít normálně zastrčit, v tom nevidím nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 21:45 Žena Nessy [124] - Ještěři – Děkuji
Takže tahle www.robimaus.cz/… nebo tahle www.robimaus.cz/… by mi tam mohla jít? Pro agamu. Samozřejmostí budou police blíž k ní a větev. A jak jsem dávala tu fotku - to tam do toho rovnou dám?
elegans1 - prubnu to, díky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:38 elegans1 Re: Nessy
Vodní kámen nejlíp odstraníš roztokem kyseliny citronové nebo nějakou jinou kyselinou.Barvu nějakým organickým rozpouštědlem,třeba acetonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:09 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Nessy
www.robimaus.cz/… tady jsou nějaké ty zářivky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:28 Žena Nessy [124] - Ještěři – UVB zářivka?
Fotka k příspěvku Koupila jsem si terárko, které už má zabudované příchyty na zářivku. Existuje cca 90cm UVB zářivka (terárko je 100cm a příchyty končí 4,5 cm od kraje), která by dosvítila 30-50cm? Kolik něco takového stojí? Nejsem žádný kozlík šikula, takže si opravdu neumím představit, jak to předělávám coze . Už udělat pozadí bude pro mě nadlidskej výkon...
Dík ;-)
PS: Když už jsem u toho ptaní - jak co nejjednodušeji dostat ze skla vodní kámen a nátěr barvou? Ten nátěr beru škrabkou na sklokeramické sporáky, ale jde to hrozně pomalu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 14:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Libor
Může ji v tak malém prostoru vadit třeba intenzita právě UVBéčka, pokud chceš opravdu pro svou agamu udělat maximum, pak pokud opravdu bude mít terárium rozměrů, jaké uvádíš, kup jí pořádnou výbojku UVB, sehnat se dají od nějakých 700,- ( Solar Glo 125W ), po "profi" s předřadníkem typu Bright Sun desert apod. za klidně 2500,- avšak i ta nejlevnější UVB výbojka Solar Glo, je mnohem lepší než klasické ReptiGlo UVB 10.0 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 14:30 Libor
Ahoj je mi jasné že to terárium je malé, a rozměry jsem nepsal já!terárium je moje(foto) a má 90*45*45.akorad ted mám objednané nové jen čekám až bude hotové, bude mít rozměry 150*50*60. d*š*v to by už snad mohlo stačit. :-) a říkáš že je apatická to jako s toho malého prostředí?? protože opravdu to dělá jen u zaplého uvb a co se týče toho rozmýstění světěl a krytů tak tak jak to vidíš jsem to koupil přímo od chovatele společně s malou agamou.nechci aby ste se na mě zlobili, jsem ochoten pro mou agamku udělat cokoli jen aby se měla dobře :-) mám jí moc rád a ona zase mě, i se semnou mazlí a to prý je ojedinělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martinezz
V teráriu těchto rozměrů klině tu 125W Solar glo použij, já ji léta používám u suchozemských želv v teráriu podobných rozměrů a nemám problém. Agamě rozhodně "moc teplo" nebude, naopak bude jí to vyhovovat ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:26 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Ahoj, dal jsem se do stavby terárka pro vousatku a potřeboval bych poradit, jaké zvolit osvětlení? Zvolit klasiku repti glo 10 26w + bodovka 50w a zářivka 36w nebo zvolit solar glo 125w + zářivku 36w ? Rozměry tetárka jsou 182x55x45 (d-v-h)
Zajímá mě jestli ta 125w není moc výkonná co se tepla týče, aby tam neměla agama moc teplo a taky jestli na ni mám vhodné větrání aby se nepřehřívala... nějaké fotky z výstavby jsem dal do mojí prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 20:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Toto terárium ( právě jsem je fotil mobilem, omluvte kvalitu ), má rozměry 120-55-55cm a vidíš ten rozdíl hmm ( jen ten kryt na výbojku od ExoTerry má průměr 30cm ) a jek se v tom teráriu ztrácí, že hmm

takže nám nevěš bulíky na nos a agamě pořiď dvakrát větší terárium a kvalitnější zdroj UVB, pak nebudou problémy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Libor
Terárium na force určitě nemá 120cm na délku a 60cm na výšku, nedělej z nás hlupáky. Ta miska co je v teráriu od ExoTerry má průměr 20cm, a do terárka se vejde cca 3krát. Agama zabírá přes půl terária, musela by tak mít asi 80cm hmm
Taky ten kelímek od jogurtu by musel mít objem asi litr, nemluvě o květináči, ten má průměr sotva 15cm a na šířku terária se vejce cca 4krát no

Terárium je malé, UVB schované a navíc velmi slabé, nediv se, že je agama apatická, když má totálně nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:23 Dannie Re: Libor
prosím tě jak je velká ta tvoje agama? myslím cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:06 Libor
UVB Repti Glo
13W
10.0 UVB
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:05 Libor
UVB je na levo pod krytem a co se týče terária tak se pracuje na větším jen čekám až bude hotové, toto terárium je 120*60*60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2012 16:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Libor
Otázka č.1 - kde je UVB ( a jaké - typ, wattáž, výrobce,... )
Otázka č.2 - myslíš, že běhá kvůli UVBéčku? Zkus se zamyslet nad velikostí nádrže, dospělá agama totiž potřebuje dvakrát tak velké, chudák se v takovém mini terárku sotva otočí no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 16:07 Libor
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Libor
Nahraj fotku terárka,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:34 Libor
Ahoj Chtěl bych Vás poprosit o radu. mam 3 roky starou agamu a ted poslední měsíc mi začala lozit po skle a běhat po terárku a to vždycky když má zaplé UVB světlo jak jej vypnu tak je klid ale když ho zase zapnu tak netrvá dlouho a zae to začne nevíte čím to může být?? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 00:27 Muž ivo1339 [2] - ObojživelníciRe: ronaldo7
UVB pohlcuje sklo i OSB desky. Do prostoru mimo terárium se UVB záření nejspíš nedostane, a pokud ano, určitě nám pozorovatelům života v teráriu neškodí :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:21 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Pogona
Uff, díky za odkaz. Na dnešek je toho na mě už moc. Ale zítra se na to vrhnu a proštuduju.

Chtěl jsem to k želvě. I když a abych přiznal barvu, do teď uvb neměla a nemá a prosperuje docela obstojně. Ovšem už reálně uvažuju o novém želvárku, které bych chtěl mít tip ťop.. Takže přišla myšlenka i na uvb. Ovšem mám představu něco okolo 26W..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jiri_99
Určitě Ultra-vitalux, jenže ta je vhodná do velkých terárií díky své výhřevnosti, jinak v menších mám dobré zkušenosti se SolarGlo 160W a 125W,
používám je léta a zvířata jsou v poho bez rachytis.
Z těch nejlevnějších je pak ReptiGlo UVB 10.0 asi nej ;-)

víc tady:

www.euzelva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Jiri_99
Za sebe říkám rozhodně solar raptor nebo sunlux, nebo taky Ultra-Vitalux. To bych řekl že je top three mezi UVB výbojkami!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:51 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Chtěl bych nějaký opravdu kvalitní UVB zdroj. Ovšem moc se mi nedaří se zorientovat. Někde píší že lepší je ta, jinde zase ta..
Můžete mi prosím někdo napsat z vlastní zkušenosti, který zdroj tohoto záření se opravdu vyplatí koupit.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:35 elegans1 Re: ronaldo7
UV běžným sklem neprochází.Ke všemu je repti glo slabý zdroj,pár cm od zářivky už žádné UV není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:31 ronaldo7 – UVB???
Dobrý chtěl bych s zeptat,když mám v teráriu pro Agamu v. žárovku Repti Glo UVB 10 (26w) je potreba folie proti UVB na stěny terária nebo ne? Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 487x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/684-uvb