Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

radu pro chamíka samici gravidní

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
radu pro chamíka samici gravidní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:28 Žena ellipsees [0] - Ještěři – kukněte na fotky
tady jsou ty fotky vajec ,snažila jsem se co nejbliže a nejostřeji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:51 Žena ellipsees [0] - Ještěři – vajca
Fotka k příspěvku přijdou mi pěkná pevna velka :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:50 Žena ellipsees [0] - Ještěři – foto
Fotka k příspěvku krabička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:49 Žena ellipsees [0] - Ještěři – foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:49 Žena ellipsees [0] - Ještěři – fotky
Fotka k příspěvku na zadní stěně topny kabel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:44 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: elegans1
No aspon trochu mi to dáva naději co píšeš,že není vše ztracené :-( dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 07:43 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
No a sem aspon trochu chytřejší..díky tak ja pošlu fotky,.
Tak mam vyměnit vermikulit?v krabičkach mam taky dírky na vrchu a ano odvětravaní nemam..My mame inkubator v kuchyni ..teplo.Tak a ted mi řekněte jak skosit strop...?
A prosím ještě při jake teplotě a vlhkosti udržovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já neřek, že Ti nevěřím, ( fotky mého inkubasu jsem již nahrával několikrát ), jen jsem napsal, že bych se divil, kdybychom se shodli :-D :-P

Ale se svým inkubátorem mám taktéž dobré zkušenosti ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:57 elegans1 Re: Pogona
Já ho otvírám denně,protože v sezoně se každý den něco vylíhne nebo snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:56 elegans1 Re: Pogona
Ráno tady dám fotku.Je to obyčejná polystyrenová bedna,v ní je třílitrová flaška s vodou a v ní akva topítko.Vejce jsou v krabičkách na vermikulitu,seramisu nebo perlitu,co mám zrovna po ruce.Zdravé vejce se vylíhnou klidně na toáleťáku.Každý den se tam jednou podívám,vyberu mláďata nebo přidám vejce.Žádné cavyky s tím nedělám.Odlíhlo se tam už všechno,co jsem kdy choval.Od tympanocryptisek po diplodactyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A jen doplním, do inkubátoru "lezu" tak dvakrát do týdne ( když se má něco klubat, tak obden ). Kdysi jsem jej otevíral taky denně, ale měl jsem pak problémy s vejci pardalisů - inkubátor mám totiž na chodbě, kde máme přes zimu okolo 12C a pravidelné výkyvy jim nedělaly dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Divil bych se, kdybychom se shodli :-D :-P
Já mám inkubátor předělanou ledničku, samozřejmě s odvětráváním, zkošeným stropem a v krabičkách "pidi" dírky aby mohl vermikulit "nasávat" vlhkost.
No a taky jsem nikdy žádné velké drama se zkažením vajec neřešil :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:48 elegans1 Re: Pogona
Mám vlký inkubátor udělaný z polystyrenové bedny.Není tam ani škvíra a vzduch se vymění,jen když ho otevřu,což dělám jednou denně.Strop je rovný a voda kape.Vejce jsou v uzavřených krabičkách,takže kapat může.Odlíhnul jsem v tom už několik tisíc vajec a nikdy žádné zdravé vejce nesplesnivělo.Splesniví jen neoplozené nebo vejce,ve kterých odumře zárodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud nemá vyřešené odvětrání ve vlhkém inkubátoru, pak splesniví i sebelepší a zdravější vejce. Předpokládám, že ani strop není zkošený a voda kape na krabičky,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:24 elegans1 Re: ellipsees
Nic si z toho nedělej,zdravé vejce nesplesniví.Zkus to plesnivé vejce otevřít a uvidíš,že v něm nic není.Plesniví jen neopozené vejce.Ty neoplozené poznáš snadno.Jsou takové nepravidelné a nažloutlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Pokud nemáš vyřešené větrání a máš "vlhký" inkubátor, není se čemu divit, ale chtělo by to fotku inkubátoru i krabiček, jaké používáš, pak se dá poradit víc ;-)

Každopádně časem splesní všechna ostatní vejce, plíšně jsou mikroskopické a pokud je v krabičce napadeno byť jediné vejce, tak v momentě, kdy si jej všimneš, je už plíseň v celé krabičce,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:39 Žena ellipsees [0] - Ještěři – vejce
:-( ,tak dneska sme našli vejce chycená plísní ,tak jsem je hned vyhodila .Mam udělat nějake opatření?teplotu mame 28stupnu..a vlhkost se drží na 70-80.Mam třeba vyměnit cely vermikulit?(to asi ne )nebo snížit vlhkost?inkubator mame z vykuchaneho mrazaku maleho..Co mám špatně?mam tam udělat odvětrávání?help me prosím díky ,,Slyšela jsem ,že první snušky jsou nic moc,co se tyče počtu vajec a pak popř.vylíhnutych mladat.Ale ja bych ráda zachranila co zustalo.jedno bylo takove male vyfukle asi neoplodněné a 4 vejce pokryta plísní.Mam to kontrolovat denně?diky za rady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 08:05 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
i tak dik,myslela jsem třeba se to někomu taky stalo :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
To nikdo neporadí, nemáme věštecké koule, neznáme původ a podrobné podmínky chovu,.....jedině veterinář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:11 Žena ellipsees [0] - Ještěři – POMOCC
Poradte ,chamik Ambaja blue se vyzvracel,čím to muže byt?ma cca v tělě 7 cm,muže to byt velkym cvrčkem?bylo to takove mazlavé ,neztravene doufam že mu bude lepe už ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:13 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 07:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Gravidní barvy může mít ještě měsíc po snůšce,.....
Co se týče těch cvrčků v teráriu přes noc, je skutečně lepší dát jim tam tu granuli ( já používám plátek jablka, mrkve ), jelikož by v extrémních případech mohli zvířeti ublížit.
Já se s tím ještě nesetkal, ale prevence je určitě lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:47 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
Dotaz ,chovatel nám řekl,že navečer miminku nemame davat cvrčky do krabice,že by ho mohli ožírat .Dala jsem dle rady na dno granuli psí.Cvrčci na ní zatim nejsou,ale zatim ho ani neožiraji jsou tam asi 3 mini cvrčci ,mam je radši vychytat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:08 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
Miminko se ma čile k světu furt lovi ty mikro cvrčky už i trochu větší,tak to bude asi oki doufám ,mame ho ve stejnem boxu jak to měl pan chovatel,mame ho tam mít ještě měsíc cca.
Ta Naše samice co měla snušku jak jsem zde psala ,má stale gravidni intenzivni barvy ,kdy to cca vymyzi?děkuji za přispěvky.Člověk se neustále učí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 11:47 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ellipsees
No jenže ono jde o to že to takhle podle velikosti nemusíš určit vůbec.....já viděl různé odchovy pardálů.....kde byli tříměsíční mláďata a 2 z nich byli o mnoho větší než ostatní....taky jsem viděl měsíční mláďata které byli mnohem mnohem menší než ty co máš na té první fotce....takže takhle to jsou jen domněnky o nějakém věku....tak samo třeba u pogon tam jsem měl a vždycky mám velké velikostní rozdíly....což je normální ono se to srovná jak začnou být sami v teráriu......nebo musíš vetčí oddělovat....atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 22:38 elegans1 Re: ellipsees
Myslíš,že na Madagaskaru svítí slunko 24 hodin denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:55 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
ještě technicka mame tomu miminku na noc zhasnout ?nezmrzne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:42 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
děkuji,to sakra rozdil mezi měsícem a třema ve velikosti,ten měsíční je drobatko .Děkuji budu psat jak rostou klucíííí..teda jestli to budou klucííí :-) no pro kluky jsme si jeli tak doufáme.Nahodou chovatele z Liberce neznate?p.Rybář dik
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Kdybys nenapsala "nápovědu" :-) tipnul bych bez ní 2 - 3 měsíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:23 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku tak diky jinak mame ho v male krabicče ,ve vyku sitku ,jak to měl on ,vlhko a tak myslim mame dobře .To byl pardal Ambilibe,a včera jsem sem posilala foto tohohle ten ma cca v těle 7 cm ,to je ambajo blue ,to nevíš odhadem říci kolik muže mít měsícu?zajima mě nazoru vic ,samozřejmě mi říkaji kolik mají jen si chci byt trochu jista tento ma mít 3 měsíce dekuju moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Může mu být kolem měsíce, což na určení pohlaví rozhodně není ideální velikost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:03 Žena ellipsees [0] - Ještěři – foto 2
Fotka k příspěvku mimi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:01 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
diky ;-) ,tak mi řekněte podle fotky jak muže byt stary .....pry samec poznava podle porů pod krkem ,když odhrne řikal .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
V pohodě, já se taky pořád učim, nechtěl jsem aby to nějak blbě vyznělo, to v žádném případě.
Určitě se ptej od toho jsme tu ;-)
Šlo mi jen o to, aby kolega nepaušalizoval a nepropagoval prodej mrňat obecně ;-)
Jelikož většina kupujících je právě taková ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2011 20:49 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Ano skušena nejsem,jinak bych nemela tak "přiblble" dotazy ;-) ,ale jelikož se snažím o to se dobře postarat ptam se i na prkotiny ,když vidim ,že vy ty odpovědi mate ,než abych něco zanedbala
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já už viděl úmrtí i dvou-měsíčního mláděte Hroznýše královského, které způsobil začínající chovatel,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:46 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku tady posílam fotky ,řekli,že ma dva měsíce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jasně že Ty ne, ale zkus dát terárko 50ti mrňaty vedle sousedům, začínajícím teraristům,......
Kolik jim jich přežije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2011 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
PŘESNĚ sám jsi to napsal - "do rukou zkušených lidí" tou ( opět se omlouvám ) dle mého tazatelka
a valná většina u nás nakupujících teraristů, kteří povětšinou mají doma jednoho "miláčka" NEJSOU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:44 elegans1 Re: Pogona
Já prakticky žádné úhyny u odchovů nemám.Z letošních cca 250 mladých chcíplo 5 a všechny byly divné už po vylíhnutí a byl jsem si jistý,že chcípnou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:42 elegans1 Re: halaly
Podle mě to není žádný problém.Na letní Hamm jsem vezl 8 cca měsíčních eurydactylodů a ti pak ještě jeli do Hongkongu a USA.Všichni jsou v pořádku a žádný problém nebyl.Pokud je mládě zdravé a rozkrmené a dostane se do rukou zkušených lidí,tak nic nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:39 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: halaly
diky za momentik sem poslu fotku pardalise ambiliobe miminko vedle metru ,jestli mužete posoudit prosím diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2011 20:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já jsem tedy pro, prodávat taky trochu větší mláďata, jednak je první měsíc pro mrňata "nejhorší", je tu největší procento "přirozeného úhynu".
Taky tahat 100km daleko v zimních měsících týdenního chamíka mi nepříjde jako dobrý nápad.
Nepočítaje pravidelné shánění mikro-cvrčků, které né každý má možnost sehnat pravidelně,.....

Taky je určitě lepší konkrétně toho chamíka, mít zprvu v menší nádrži ( strčit týdenní mládě do terária 50*100*50cm ho skoro jistě zabije ), tato mláďata ráda padají, trpí na zlomeniny ze kterých pak mají různé deformace, otoky apod., příp. uhynou.

A nemyslím si, že ( omlouvám se ) "laik" který má chamíka jako mazlíka si nebude pořizovat 3 různě velká, zařízená a vybavená terária,.....

Proto si fakt myslím, že začátečníkovi je lepší doporučit odrostlejší "obrněnější" mládě

;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2011 20:33 Muž halaly [25] - Ještěři
No jde o to, jestli to mládě bude v pořádku.
Podle mě je to prostě nezodpovědnost.
Přeci jen ve 2 měsících je zvíře odolnější než ve dvou týdnech po vylíhnutí, je více "zajeté".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:23 elegans1 Re: halaly
A to jako proč?Běžně prodávám nebo jsem i kupoval třeba 2 týdenní mláďata a nikdy žádný problém.Je úplně jedno,jestli to mládě bude chovat ten,u kterého se vylíhlo nebo někdo,kdo bydlí o 100 kilometrů vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:19 Muž halaly [25] - Ještěři
Měli by se zvířata prodávat od alespoň 2 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:01 Žena ellipsees [0] - Ještěři – jak velky?
Prosím nevite někdo jak velky byvaji chameleoni pardalise ambilobe vhodne k odběru?centimetry prosím děkuji popř.staří?děkuji chovatele často prodavaji miniatury a tvrdi že je to akorat . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 08:21 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: ellipsees
jen kontrolni otazka prosim vás kolik cca davat chamíkovi cvrčku denně či obden?davame cca 5 ks každymu denně ,samice když čřekala vajca měla 10 ks za den,sem tam saranče..jsou narozeni v červnu někdy (chamíci) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:10 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
uf to se mi ulevilo. ano no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 17:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Nevadí ;-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1450x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/686-radu-pro-chamika-samici-gravidni?od=101