Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

radu pro chamíka samici gravidní

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
radu pro chamíka samici gravidní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:09 Karel
Mohu se zeptat ješte na jednu věc ohledně lihnutí těch vajiček mam je v tech krabička zavřené víčkem a to vičko je orosene jsou něm kapky vody to nevadí těm vajíčkum když by ne ně nějaka kapka vody kapne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 13:19 Karel
Jo diky moc tedka jsem teda začal hledat nakladena vajička našel jsem jich 31 a opatrně přendal do vermikulitu ale jak byly všechny na sobě nakladene tak nektere jsou od ostatnich otlačene že nejsou uplně dokonale ovalne neznamenato že nejsou oplodněné, jak se da tedka poznat zda jsou oplodnené nebo ne nebo jde to vubec poznat? 2 se mi ze stresu pretocily v ruce ale i tak jsem je dal do lihně opravdu jsem je tim mohl zničit? diky moc ted jen ted zhruba 6 měsiců čekaní jestli se něco vylíhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2012 17:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 11:24 Karel
Tak polepil jsem to jakousi přírodni tapetou ale od toho rozdělení mi přestal samec uplně žrat za všechny dny sežral jen jednoho cvrčka, a ani žadny exkrement tam u nej neni samice ta už žere jak obvykle 4-5 cvrčku, ale samec ani jednoho, lihen jeste nedorazila a to jsem volal firme a ta řeka že to davala už se středu na českou poštu. Potom jak s temi vajičky jak ma byt vysoka vrstva toho vermikulitu asi kolik centimetru?? ma byt i nejaky rozestup mezi vajičky a krabčku pak zavřít vičkem nebo nechat otevřenou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 19:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Průhledné plexi je na nic, chamíci na sebe nesmí vidět. Divil by ses, ale chamík se dokáže zabít i když útočí na svůj odraz, takže pokud na sebe uvidí, bude zle :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:16 Karel
tak dneska už jsem to terarium teda rozdělil pruhledným plexisklem na dvě pulky. Vajička mám zatím v tom kyblíku jak je pak davat do lihne dělat mezi nimy nějake rozestupy nebo vedle sebe je davat? jo a tu krabčku s vajičky nechat otevřenou nebo ji zavřit vičkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:37 Karel
No ja to zkusim rozdelit na pul nejakou příčkou ale zatim asi ne až naklade abych ji nějak nestresoval mel jsem si dneska krmit nebude to vadit až po nakladeni? Tak ja je chovam jen 6mesicu je to pozustalost po kamaradovy ale určite je teda rozdělim potom co naklade nechtěl bych o ni přijit mockrat ti za to děkuji, a s tou stavbou te lihne jaky tam maš ty to topitko jako jake koupit (jako jestli to ma nejake watove naroky atd) vůbec se v tom nevyznám. Včem je lihnout vermikulit nebo perlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Zřejmě ano - klade, nicméně si myslím, že pokud po nakladení zůstane se samcem, budeme tu za pár týdnů řešit proč uhynula,..... :-(

Karel napsal: Dobra mohl bys mi teda tedka poradit co mam dělat když nemam druhe terarko?

Odpověď je jednoduchá, nechovat chamíky v páru ( to by Ti ale dobrý chovatel měl sám doporučit a vysvětlit ), nebo si pořídit druhé terárium - úplně stačí prizorní cca 30-50-30cm, klidně bez UVB - bez toho vydrží dospělý chamík klidně 2 měsíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:43 Karel
tak jsem se byl tedka divat na terarko a premyšlet jak ho rozdelit a samici jsem nikde nenašel a kybliku je vyhrabana nora, tak to možna už klade co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:27 Karel
no jeden starý mrazak doma vyhozený máme zvenku trošku orezly jestli to nevadi. je bez motoru takze je v nem dira ale ta by se zalepila polistyrene a zasilikonovala ale dal bych si asi neveděl rady to se da koupit nejake topitko s regulaci, akvaristice jsem se nikdy nevenoval tak važne nevim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:23 Karel
Dobra mohl bys mi teda tedka poradit co mam dělat když nemam druhe terarko? Mam vetší kybl asi 40cm na vyšku mam tam přesipat ten vlhky pisek a dat ji tam a nějak to zakrýt? jak pak poznam že už vše nakladla abych ji třeba nevytahnul když bude třeba v polovině kladení. dival jsemse doma a rašelinu doma žadnou nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 12:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co se inkubátoru týče, sehnat malou vyřazenou lednici či mražáček bys určitě zvládnul ( sběrné dvory či elektra typu Planeo, Okay - kam je lidé vrací, se jich rááádi zbaví a zadarmo ), no a pak už jen stačí do takové lednice dát na dno hrnec s vodou, do něj akvarijní topítko, nastavit požadovanou teplotu a zcela funkční inkubátoir je na světě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 12:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Pokud je skutečně březí, bude lepší ( né-li přímo nutné ) je oddělit, a to alespoň na dobu týden před a 14 dní po nakladení vajec. V tomto období je samice těžce vysílená, navíc po obrovském výdeji pro ni životně důležitého vápníku a potřebuje klid a hlavně hodně potravy - rádně posypané právě minerály. Kontakt se samce u ní bude vyvolávat stres, takže se může i lehce stát, že snůšku zadrží a pojde,..... Navíc po nakladneí ji samec pořádně nepustí k jídlu, může ji napadat, či se snažit znovu pářit - to všechno může být pro samici opět smrtelné,....
Nevím, ale chov chameleonů v páru není všeobecně dobrý nápad, tahle zvířata rozhodně nejsou skupinová a o samotě jsou rozhodně spokojenější, takže když už víc chameleonů, pak samic. Samce je dobré mít vždy zvlášť. Nemluvě o tom, že člověk nemá pod kontrolou i páření - takže jako v tomto případě ani nejsi schopen napsat, kdy k páření došlo - což je další problém,..... spojený s chovem chameleonů v párech ( nemluvě o napadání, utalčování slabšího, stresu,.....atd. ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:24 Karel
No oba chovam v jednom terarku 100x75x180v samička má rok a čtvrt a samec rok a půl a ty žluté fleky má po sobe jen 14dnů. No dneska od rana beha po dně občas hrabe i v kybliku vyhrabala vetší díru ale zatim nic neklade. V terarku i ten pisek v kybliku ma 22°C takže by to mohlo vydržet jo diky moc a co je lepší pak na lihnutí perlit nebo vermikulit?
No tak popravdě s mojim talentem na stavení by s toho byla dřív bomba než inkubátor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
A k druhé otázce, v písku při teplotě cca 20 - 28C vydrží klidně dva týdny ;-)

Lepší však je do písku přimíchat trochu rašeliny - kvůli vlhkosti. Řekl bych tak 3 díly písku na jeden díl rašeliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Hmmm, moc jsem z toho nepobral? Březí je 14 dní a už klade? ( to je samozřejmě nesmysl ). Jak jsou zvířata stará, jak mají velké terárium? Chováš je spolu či odděleně? Pokud spolu, jsi si jistý, že ji samec napářil?....
Ohledně toho kbelíku - ten se nedává do terária, ale mimo něj. Jinak jí při snášení může napadat samec a může zadržet snůšku a uhynout - což se stalo před cca 3mi dny jedné z našich kolegyň a řešili jsme to v jiné diskuzi.....

Inkubátory se také řešily a než bych investoval do takového - sám bych si jej postavil ( teda vlastně jsem si ty své dělal :-D ), vyjde Tě na mnohem nižší částku - defacto jen za akvarijní topítko, tzn. do 400,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 16:32 Karel
je to ten za 1000,- a vydržím v terarku v pisku ty vajička do utery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 16:30 karel
dobry den mam parek chamemelounu a samicka ma 14 dnů barvu gravidity a dneska rano jsem ji našel v terarku jak hrabe noru tak podle toho co jsem tu tak četl tak jsem ji tam dal kybl s vlhkym piskem misto sklinky jak mi radil kamoš a tedka jsem dal k ni vetve aby tam mohla pres den i sam a tedka jsem nasel velkou vyhrabanou diru ale ona je stale tlusta to jak dal poradite a neni to nejak brzo je to jen 14 dnu presne a inkubarot mi dojde až v utery nekupoval jsem ho dřív protože každy tu psal že to trva min 22 dnu. Ma někdo zkušensti s inkubatory z www.teraplus.cz už ho mam objednany ale pry je dobry ma s nim nekdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:48 Žena ellipsees [0] - Ještěři – radu prosim
Prosím poradte v praze mvdr. přes chameleony děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:52 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Akeyra
vždyt super ..mě nenapadlo a když už tak blbiny heh takže za vše diky potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:21 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Verčák
Mě napadla Chamálka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:15 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Akeyra
Zipo, Ginny, Nía, Arýa :-) a tak:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:34 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: ellipsees
No Paskal je taky z filmu Na vlásku. Normálně se ale když tak píše Pascal ;-) Jen mě to tak napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:29 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Akeyra
cipísek ,rango dle pohadky že :) takže mame 3 samice,z toho 2 jemenačky a jednu ambanja blue...
4 samce jeden ambanja blue
ambilobe blue
ambilobe red a jemenak :-) dle fotek skus jmena i přiradit komu jake by jsi dala dik palec godzila ee se mi nelíbi a pascal je takove tvrde ..jinak cipisek a rango beruu..budu pak dělat každemu prezentaci protože mA KAŽDY SVE TERARKO ..diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:24 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Zatím mě napadají: Pro holku: Godzilla a Nessie a pro kluka: Rango, Cipísek a Paskal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:18 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Akeyra
aspon někdo děkujiiii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:58 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Jo jo, přemýšlím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:58 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Akeyra
sedm prosím myslím že jsou tam fotky všech jestli ne doplnim večer ,ted mame koupani detiček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:31 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: ellipsees
Já se v těch fotkách nevyznám, kolik jich tedy je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:24 Žena ellipsees [0] - Ještěři – jmena
Tak myslím že přišel čas pojmenovat Naše mazlíky ,nějak normalně ..jmena nam nešla ani u dětí vymyšlet.
Prosim dejte nam navrhy pro naše chamiky jejich fotky jsou v mé Prezentaci..budu rada děkuji..pak udělame vyběr ze všech a mazli pojmenujem potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:13 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Klidně 2 dny v týdnu vynech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:40 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
diky .tak davame mu velke obřiky ,tak doufam ,že nevadi denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 23:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
To musíš vysledovat tak nějak sama, jak je žravý,.....
nicméně obecně platí tak 4 - 6 cvrčků ( podle toho jak máš velké ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:11 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
postupně zjištuji ,dle vseho co slyšim ,čtu,že určo neni kam spechat..s pařením..oni nam žily spolu a sami na to vlítly,jsem to nehlidala co dělaj po večerech ;-) ..oba jsou narozeni v červnu jak samec tak samica ..
Mam dotaz kolik by měl jist cvrčku denně či obden Naš dospely ambanja blue Pojmenovan Hugo ;-) diik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
No a právě takové samice mají zhruba poloviční délku života oproti těm méně často pářeným, nebo nepářeným.
Navíc, to že tak mladá samice přežije ve zdraví snůšku je tak 50 na 50,
což já osobně bych nikdy neriskoval.

Jde tu i o to, že od takovýchto samic je větší pravděpodobnost "nekvalitních" mláďat. Mívají větší úmrtnost, mohou být "slabší",....atd.


Jak už jsem napsal, ideální je 1 - 2krát ročně ( dle mého, vycházím-li z toho, že nejsem velkochovatel ) pářit samice starší než rok a něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:47 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
jak jsem tu psala Naši samici bylo taky kolem 7 mesicu ,a chovala jsem je společně se samcem až se spařily ona nahodila barvy a už ho na sebe nepustila po 22-23 nakladla 19 vajec a ted cekame jestli v tom vubec něco je :-)))vratit zpět už ji nelze vyjizdi po sobe ažžžmooc se samcem..tak samce mame s druhou samici s kterou se snese ,ta bude o fous mladsi takze se parit nechce jeste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: boris
Záleží co plánuješ,
pokud chceš pořádný odchov a stovky mláďat, pak je připouštěj klidně krát ročně, ale jak jsem psal, pomalu si kupuj další dvě "na výměnu", jelikož Ti takhle ty stávající dlouho nevydrží.

Pokud chceš množit "ze zvědavosti" a taky proto, aby sis vydělal na krmení, elektriku, atd. pak je připouštěj jednou ročně, to bohatě stačí a samice Ti těch let takto vydží.
Já dělám tu druhou variantu, jedna, dvě snůšky ročně mi vystačí
Rozhodnutí je na Tobě ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:32 boris Re: Pogona
takže je lepší jak mi řikaly že jednou za 3/4 roku ji pařit nebo i pul roku co bys mi doporučil ty? Jinak moc a moc diky za rady a hodně zdraví, štěstí a lásky v nové roce a hodně zdravíčka i tvým zvířátkům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: boris
Samice, chované samostatně a nepářené, se v dobrých podmínkách dožívají i 6 let a více ( sám jsem měl kdysi samici, té bylo tuším 6 - 7 let a samce, ten se dožil o rok déle ).
Pokud budeš samici od roku pářit 3krát ročně ( což je možné, ale já to nedoporučuju ), pak se Ti skutečně dožije něco kolem 3ch let, pže je to rpo její organismus zátěž a trpí tak častými snůškami.

Co se týče páření, když dáš teďko samce tak na půl roku od samic, pak Ti je napáří po 10ti minutách až je dáš k sobě :-D to neměj strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 17:22 boris Re: Pogona
ne 75cm je hloubka vyška je 120cm a ona nějak znači řiji nebo jen ji připustit a kdyby se to nepovedlo tak teba za měsíc znovu. Až tak stará vždyt mi všichni tvrdí že samice chameleona se dožíva max 2 až 2,5 roku. Tady jsem řetl že samice muže snašet až 3x za rok to je fakt nebo fama mě tvrdily že max tak jednou za 3/4 roku, ono jak vidim tak každy mi řika něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: boris
Pokud je 75cm výška terária, není pro chamíky zrovna nejlepší,
jinak ano, pokud plánuješ odchovy, pak samci pořiď samostatné terárium.
Samice se mohou připouštět spíš podle velikosti, nicméně by měly i tak mít
minimálně 1rok a 3měsíce, ideálně pak rok a půl až dva roky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 14:17 boris Re: Pogona
terarko mam 110*75*120 cm takže sehnat ješte jedno terárko pro samce, a v kolikati mesicích je dobře až samici připouštět a pozna se nejak kdy je řije nebo to je jedno jenom ji k němu připustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 12:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: boris
Na noc normálně veškeré osvětlení vypni, jako obvykle,....
Jinak "falešná březost" je běžný jev. Příčina proč se nepářili je jasná,
musíš je chovat odděleně, jinak samec na samice "nebude mít chuť" a připustit je k sobě jen na dobu páření tzn. nějakou hodinku dvě v roce. Navíc je určitě máš v malém teráriu, kdy se pohlavní aktivita tuplem utlumí.
Terárium pro tři, by ,mělo mít alespoň 80*180*80cm

Jinak 7 měsíců je na páření ještě mladá samice, pokud by ji samec přeci jen oplodnil, samice nakladení nejspíš nezvládne a zemře :-( takže buď rád, že je nenapářil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 11:29 boris Re: Pogona
a čím to může byt způsobeno? muže byt třeba ten samec neplodny? mam si radši sehnat jineho samce k nim? a jak dneska když budou ty ohnostroje a to bouchani mam jim nechat třeba do pul jedne svítit nebo jim zhasnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 10:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: boris
Může se jednat o "falešnou březost" a samice Ti může naklást neoplozená vejce ;-) Tahle "falešná" březost může trvat i dva měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 09:27 boris
dobrý den chci se vás zeptat mel jsem doma dvě 7 měsíční samice jemenaků a od kamoše sem k nim dal 12 měsíčního samce (ten furt leží u žárovky) a po měsíci jedna samice nahodila žluté fleky jako že je gravidní ale ty fleky ma na sobě už 45dnů a gravidita trvá pry max30dnů, když jsem ji srovnaval z tou druhou samici tak jsou stejně tlusté. Když jsme se tedka o tom doma bavily tak mamka akorát viděla že ty 2 samice lozili po sobě ze samcem vubec. Mohly byste mi prosím poradit co může byt špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:13 Žena ellipsees [0] - Ještěři – diky
tak ja to skusim dekuji za radu ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Zkus jedno vejce opatrně vzít a prosvítit baterkou, pokud uvidíš náznaky "žilek" či dokonce zárodku ( černá tečka ve vejci ), pak oplozená jsou.
Pokud se prosvítí rovnoměrně bez žilek je neoplozené.
Jenom ale bacha, abys pak všechny nevyhodila, z 50ti vajec od jedné samice, může být 30 vajec oplozených a 20 neoplozených, příp. jakákoli jiná kombinace - jsou to potvůrky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Z fotek Ti nikdo nic bližšího k vejcím neřejne, můžou být klidně i neoplodněná,.... ta většinou taky vypadají hezky,...... jen mají trochu delší dobu inkubace :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1450x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/686-radu-pro-chamika-samici-gravidni?od=51