Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terárium 100x50x50 - jaký ještěr?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Terárium 100x50x50 - jaký ještěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 22:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Hmmmm, já taky ne. Nikdy jsem to tímhle stylem neřešil. Jak tak ale koukám na Tvůj profil, tak jsi taky Varák, tak by se to dalo bez problémů. Přes osobní se jistě dohodnem :-)
Zjara se mi nejspíš pomnoží elegansky, pogony a čukvaly (Beruška by snad už mohla konečně naklást oplodněná vejce)... co z toho chceš na revanš za párek lepitlapků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:55 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
Do dobrých rukou véééélice levně. Nemám tucha kolik stojí normálně, ale já je dostal darem kvůli místu v ještěrkárně, takže na tom nechci vydělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Vousatky 1:3 i jo. Akorát jde o to, jak to terko zařídíš, a pak i jestli z něj budou moct i průběžně vylézat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Co za ně chceš?
Já prostě "sbírám" druhy vyšlé z módy :-D (akorát těm mauritanikám, včetně mimina, co mi vlezlo přímo do dlaně při trhání korkové kůry z mrtvého stromu ve "španělích", jsem takovou sviňárnu jako odlovení do zaletí prostě nemoh udělat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:02 Muž halaly [25] - Ještěři
Chvilku tu nejsem a hned taková diskuze :)
No po pravdě jsem ještě nic nevybral. Vybral, ale pro druhé tera na výšku.
Jak už jsem psal, tak na to moc nespěchám. Ještě nemám hotovou stěnu, i když mám už sklo z vyřazeného nábytku, tak jeden sklenář je nemocný, druhý má teď týden volno z rodinných důvodů - má otevřené jen Po a Čt a ten první už je nemocný měsíc. Ale oba jsou to otcovi známí, takže se počkat prostě musí. Stejně na to celé nespěchám. I když je teď v nedělu burza v Brnu. stydim A chci si pořídit jedno takové roztomilé zvířátko.
Jinak asi bych nemohl chovat vousatky v tak malém teráriu 1.3, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:01 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
T. mauritanica mám doma 4 kousky, alespoň doufám. Minulý týden jsem chytil v bytě posledního útěkáře po pěti měsících. Měl bys o ně zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:55 Muž Felix [754] - Ještěři
OK. Jednoho si nechám, druhého nabídnu kámošům :-)
Akorát trvám na přesném druhovém a poddruhovém zařazení kvůli potenciálnímu potomstvu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
:-D Ok a dám Ti rovnou dva samečky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:47 Muž Felix [754] - Ještěři
OK. Takže už vím, co od Tebe budu chtít na revanž za svoje želvy - trnorepy v té správné velikosti, aby se je Rudolf nepokusil sníst, a zároveň nebyli už přespříliš navyklí na nějaké specifické podmínky ;-) :-D
Sice budu muset zvětšit společné terko a kapánek poupravit vnitřní vybavení, pořád je to ale lepší, než vyrábět další óbr bednu do příliš malé místnosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Jj, ono jich teď díky loňské "pohostinosti" ze Zoo Tróji "koluje" mezi lidmi několik desítek ( možná set ), sami je odtud máme v MiniZoo, a kamarád si jich přivezl "darem" asi 15 a teď neví co s nimi, neb tam má hned několik samců :-D Navíc jsou i naše odchovy, takže je sehnat není takový problém :-)

Ale Halaly si už asi vybral,..... crothapytuse, i když Ti trndové by možná byli lepší, přeci jen ti leguánci jsou dost běžci, navíc skupinový a spíš než párek leguánků bych tam asi nacpal tak tři trndy ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Gekoni (a hlavně obrovští) na sehnání problém nejsou (krom druhů vyšlých z módy, jako např. T. mauritanica, které jsem od mého čundru po Španělsku neviděl), trnorepy bych ale taky bral, pokud by víc jedinců bylo prokazatelně stejného druhu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:21 Muž vitas [27] - Ještěři
Dneska jse koukal na párek trnorepů v Sokolově ve zveráku, ale koukám, že jsi z jihu moravy, to je trochu z ruky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Pokud se bude snažit tak si myslím, že krom těch obesusů by se mu mohlo zadařit ;-) Dobrá nabídka gekonů ( i Gerhosaurů ) je např. tady :

www.ifauna.cz/…/

uromastyxové jsou u nás taky docela dobře sehnatelní a při dobrém zařízení a častých výletech by to i ten "obroviták" dal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
No jo, jenže S. obesus se skoro nesežene (je jich jen pár desítek kusů v republice, včetně ZOO, a miminko stojí přes pět hadrů), trnorepi jsou pod CITES a tak se skoro nedováží (kdo je množí, tak to rozdá kamarádům), ještěrkovci (Gerhosaurus) vymizeli po převratu a obrováci gekoni by to měli mít situované spíš na výšku...
Osobní doporučení pro halaly: Pogona vitticeps ;-) , tím nemůžeš nic pokazit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:41 Muž halaly [25] - Ještěři
Jééé leguánek, na něho jsem zapomněl. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jen pogony,..... aco např.:

Uromastyx acanthinura, Gerrhosaurus flavigulari, Sauromalus obesus, Crotaphytus insularis, Gekko gecko, Anolis equestris , ........ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:15 Muž halaly [25] - Ještěři – Terárium 100x50x50 - jaký ještěr?
Co do takového terária? Díval jsem se různě a všude vycházela buď vitticeps nebo nějaký had. Zatím se jenom tak dívám, nějak na to nespěchám.
Hadů se bojím :)
Gekončíci se mi moc nelíbí
Takže uvažuji o pogonách. Chtěl bych aspoň pár, ale ten se mi tam asi nevejde, co?
Varan se mi taky líbí, ale cenově je někde jinde.
Co dál navrhujete?
Mě vůbec nic už nenapadá. Jen aby to bylo sehnatelné a nejlépe odchovy.
Díky za odpovědí, snad jsem vás nenaštval :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 159x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/712-terarium-100x50x50-jaky-jester-