Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Achatiny - rošení

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Achatiny - rošení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 15:36 Tína
Ahoj
Mám dvě achatinky, jedna je malá a jedna velká a dnes ráno jsem se na ně podívala a uviděla jsem že ten velký má po sebou nějakou zelenou žížalu nebo co...nevím co to bylo ale připadalo mi to jako hnis ne tak něco tak jsem je rychle pro jistotu oddělila a jdu se zeptat jestli nevíte co to může být a jak se mám o nemocného šneka starat (jestli je nemocný).
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 09:34 mafi
Sice nevím proč by se neměly rosit Oblovkám ulity,ale zase vím,že se rády koupou.Často si vlezou do misky s vodou a požírají potravu umístěnou vedle ní.Já rosím na rostliny a Lignocel,ale i tak postříkám často i šnečky.Že by jim to vadilo,nemohu říct. :-) A co se týče pozorování,vydržím u nich dlouhé minuty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Přítulný jsou, tuhle nám nechal Ježíšek v MiniZoo, spolu s padesáti miminky :-D a ta taky celej den lezou a "tykadlujou" kde můžou :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Jo tak chřoustání, to by i té naší šlo. A přícucka na ruku taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:13 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak to ti moji šneci byli dost aktivní, alespoň se hýbali.
Dycky po koupeli jsem je dal na sépiovku a poslouchal příjemné chroustání. I na ruce byli příjemní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 20:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Tak mám dojem, že tu za chvíli začnem za zajímavé v rámci pozorování netušených životních projevů označovat snad i pokojové kytky smich
Hele, dělám si srandu X-) , ale třeba sledování mých sklípkanů je většinou o tom, že jednou za tři dny některý z nich pohne nohou - a já hned kvůli tomu tahám foťák. O naší malé achatině ani nemluvě. Ta rozvážně sežere co jí tam dáme, rychlostí pohybu alpského ledovce oslizne kus terka a pak se zas zatáhne a spí :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 05:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Zajímavá to jó :-D už na ně civíme víc než na televizi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 22:17 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak se na něj vykašli, na to rosení.
Dodržuj normal podmínky a bude co v cajku. Jsou to velmi nenáročná a zajímavá zvířata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 22:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
No po pravdě jsem nikde důvod nenašel, jen se na většině větších webů o achatinách uvádí, že ulity moc nerosit,........

Mě jde o to, že je to malé terárium ( zatím ), mají je dcery v pokojíčku a
tak by za chvíli přes vodní kámen neviděli dovnitř smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:14 Muž halaly [25] - Ještěři
Proč není dobré jim rosit ulity?
Ti moji šneci se dycky rádi koupali, takže jsem je rosil normálně.
Já měl taky v teráriu kameny, ty jsem taky "zaléval" ale jelikož teplota v teráriu byla cca 27°C, tak jako první vysychaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Achatiny - rošení
Zdravím, vážení kolegové a přátelé. Potřeboval bych tentokráte já jednu malou radu a vysvětlení? Je nutné achatiny rosit? - dle informací na internetu jim není dobré rosit ulity,
takže bych u nich použil metodu pana Junka ( od želv ) která spočívá, že v jednom z rohů jejich terária jsou kamínky, které se pravidelně "zalévají" z nich si okolní lignocel natáhne v pohodě potřebnou vlhkost a substrát je pak neustále vlhký, v kombinaci s miskou s vodou je tedy rošení i tak nutné, nebo jim to bude vyhovovat?

Díky za odpovědi ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 131x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/715-achatiny-roseni