Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

býložravci

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
býložravci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2013 15:24 Žena Nadka [214] Re: danapp
Tak tohle mě vždycky dostane,celé vlákno jedná o tématu,na které se potom někdo znovu zeptá...Čtete vůbec o čem se tady diskutuje?Od toho to forum je,aby se laik přiučil od zkušených....,ale musí číst od začátku.A ne se ptát podle názvu vlákna. ;-) :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:39 danapp
je nejaka mala bylozrava jesterky ??

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:42 Muž Hunter [100] - Želvy
Tak korytnacka, suchozemska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2012 20:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sarka
Sice ne na 100%, ale přesto převažující měrou vegetariánští ještěři jakž takž na tuzemském trhu dostupní jsou:
Leguán zelený - běžný, levný, mají ho všude, ALE - v dospělosti je obrovský
Leguán čukvala - velikostí i chovem podobný vousatce, ALE - cena od pěti tisíc za miminko z nemnoha tuzemských odchovů bude asi problém
Trnorep (jednotlivé druhy je poměrně těžké vzájemně odlišit) - chov prakticky stejný jako u čukval, ALE - od doby, co jsou tyhle agamy pod CITES, je jejich import silně omezen a tuzemských odchovů taky výrazně ubylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Ještě jsem vyhrabal v knihách Teju pruhovaného, není to sice úplně býložravec, ale krom ovoce, zeleniny si dá občas myšku či kuřátko. Bez hmyzíků se ale taky v poho obejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:56 Muž petroneus [15] - JeštěřiRe: allysh
No tak já se omlouvám, já to nemyslel zle... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:23 Žena allysh [0] - Želvy
díky za odpověď!! nechci si nic pořizovat, jen se ptám, protože mě to zajímalo, díky za nabídku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
V podstatě sis odpověděl sám, krom leguána a trndů asi jiné běžně chované býložravé ještěry neseženeš. Zkus zapřemýšlet nad scinky ( např. Tiliqua gigas ), sice hmyz tu a tam žerou, ale obejdou se bez něj. Jsou to opravdové popelnice, můžeš krmit hlemýždi, achatinami, slimáky nebo konzervami pro kočky. Dále pak ovocem a zeleninou ( většinou dávají přednost ovoci - hlavně banánům ). ;-)
A kdybys měl zájem, mám momentálně jednu dospělou tilikvu na prodej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Pagekon řasnatý, lze krmit jen Repashy Superfoods.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:05 Žena allysh [0] - Želvy
opět vtipná reakce, nechci si kupovat nákou pitomou hračku, ani ještěrku do který bych cpala sajrajt v instantní podobě..nepřijde mi to vhodný vysmívat se, když se tu člověk pouze ze zajímavosti ptá, které druhy terarijních zvířat nepotřebují hmyz ve svém jídelníčku..hrajte si tu na odborníky a nemůžete mi normálně odpovědět bez výsměchu, když tomu nerozumím tak jako vy..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:57 Muž petroneus [15] - Ještěři
Vím jen o pagekonovi řasnatém,ten sice hmyz žere, ale na trhu už se dá koupit i instantní krmivo repashy superfoods.Tenhle gekon se může prý krmit jenom tímhle,ale nejsem si jistý,jestli by se mu dařilo stejně dobře,jako když by byl krmený živou potravou.Pak existuje jesště možnost zajít do nejbližšího hračkářství a koupit tam plastovou ještěrku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:16 Žena allysh [0] - ŽelvyRe: sarka
no dobrý tak býložravec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:14 Žena sarka [6] - Ještěři
Myslím, že "bíložravá" není žádná ještěrka. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 14:57 Žena allysh [0] - Želvy – bíložravci
který terarijní ještěři nepotřebují k životu cvrčky, hmyz apod? jen ovoce a zeleninu? (kromě trnorepu a leguána?)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 188x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/733-bilozravci