Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký je to druh hada?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh hada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 18:59 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
No tato ani moc nie, ale niektore hrozne smrdia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:10 Muž Felix [754] - Ještěři
Moc pěkná. A jak dělá mrtvou, potvůrka :-D ... Nepocákala Tě pyžmem? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:49 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: . : Hunter : .
Fotka k příspěvku Este jedna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:47 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Tu je obojkova, ktoru som nedavno chytil pri jazierku, co uz, proste ich tam nechcem, okrasne rybicky mi jest nebudu a tak som ju odniesol na jazero ako ostatne, inak po cely cas hrala mrtvu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karel
Užovka hladká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Fotka není moc kvalitní, ale zmije to určitě není. Jedné se opravdu o Coronellu austriacu , příp i o Natrix tessellatu, z této fotky těžko říct, nicméně ať tak či tak, je to super "úlovek" - fotografický - samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 08:26 Karel – prosba o určení druhu hada
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám k Vám prosbu. V bezprostřední blízkosti chaty v kraji lesa na západní straně nedaleko přehrady Seč se mi objevil letos pod starým bukem had (viz fotografie). Je cca 70 cm dlouhý, předpokládám, že jde o užovku hladkou, ale jsem laik a rád bych předešel možným problémům, pokud by se jednalo o jedovatého plaza.
Děkuji za určení.
Zdraví Karel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 15:00 Žena Vini [34] - SavciRe: Já
Hrabe ti? rozzureny Takový lidi mám fakt nejradši, nejen že nejsou schopný se vyrovnat s tím, že příroda má všechno zařízený do perfektní rovnováhy v podobě potravního řetězce, ale ještě do toho musí zasahovat. TOBĚ doporučuju ten článek co jsem před pár dny psala tady na terárkách, fakt miluju lidi, kteří tohle dělají. Zajímalo by mě, jestli jíš maso nebo jestli jsi vegetarián a jestli ne, tak bych tě taky mohla něčím praštit za to, že jíš ubohý zvířátka, třeba cihlou. A tu žabku cos zachránila stejně časem něco sežere, neboť je víc než pravděpodobný, že jí had nohu zranil a tak je úplně jedno, jestli jí třeba dnes sežral čáp a nebo zrovna ten had. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 11:56 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Ked mne drhnu uzovky rybicky tak uzovku chytim a odesiem prec, napriklad k jazeru kde ich zije kopa, ale zabijat ich teda nebudem .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2012 14:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Já
PROBOHA!!!! Házet po lovícím hadovi kameny aby pustil kořist..... Vždyť je to přirozený potravní řetězec, žabku jsi možná na chvíli zachránila, ale hadovi jsi mohla ublížit. Je jedno co to bylo za druh, nicméně vždy když se zakousneš do šunky, dáš si k obědu maso, měla bys po sobě taky něco hodit, neb i takové prasátko či kravička jsou moc roztomilí tvorové a smrt v podobě jateční pistole je krutá - takže by ses měla stydět.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2012 13:32 Muž Hunter [100] - Želvy
S najvacsou pravdepodobnostou anakonda, mas stastie ze si nedala.na obed teba !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   03.08.2012 10:30 – ??
Zdravím všechny, mám dotaz, včera jsem viděla u rybníku hada, jak chce sežrat žábu, normálně ji uplně držel za nohu v hubě a ona kvákala, jak o život, bylo mi jí líto, tak jsem po tom hadovi hodila kamen, aby ji pustil, podařilo se mi toho hada zahnat a žabku jsem zachránila, odlezl a zahrabal se do písku. Co to mohlo být za hada, byl takový tm.šedý až do modra nebo co. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 23:38 Žena Vini [34] - SavciRe: dox93
no to ono se to běžně říká, je to stejná fáma jako např. že je had slizký..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:16 Muž dox93 [8] - Hadi
díky za odpověď ;-) já jsem si to myslel akorát jsem si nebyl jistej protože hodně lídí jsem slyšel o amelanotické úžovce mluvit jako o albínovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2011 17:29 Žena Vini [34] - SavciRe: dox93
Ano, veliký. Totiž užovka červená amelanistic je ochuzená pouze o černé kožní barvivo - odborně melanin. Naproti tomu užovka červená albín, pravým názvem Blizzard je přesnou kopií albína, nemá žádné kožní barvivo ani vzor kůže, je bílá nebo lehce narůžovělá a oči jsou červené - pro srovnání klikni na tento odkaz:
www.google.cz/…

a poté mrkni na mojí prezentaci, kde je moje amelanistická užovka...
jinak větší diskuzi ohledně albinismu najdeš zde: terarka.net/forum/694-had-nerere-a-nesvleka-se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 16:36 Muž dox93 [8] - Hadi
Dobrý den omlouvám se ale nechtěl jsem zakládat nový vlákno a proto to píšu jsem.Zajímalo by mě jestli je nějaký rozdíl mezi úžovkou červenou amelanem a úžovkou červenou albínem?děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:28 Žena Vini [34] - Savci
Ahoj, pozoruji tu zajímavou diskuzi a tak se taky přidám... :-) Nikdy jsem neviděla v přírodě nic jiného, než je užovka obojková a proto bych hrooozně chtěla vidět i něco jiného ale bohužel se mi to ještě jaksi nepodařilo a to docela hodně cestuji po ČR...:-) Jinak s těmi zorničkami - tenhle způsob už znám ale přijde mi zajímavé že nevšichni škrtiči mají kulaté zorničky, čím to je? Třeba takový hroznýš je kulaté nemá...a krajta tuším taky ne? Jinak bych řekla že zeštíhlené zorničky mají snad všichni jedovatí hadi a k tomu pár těch škrtíčl ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:31 Muž Jery [9] - Hadi
No můj kdesi vedoucí na táboře vyprávěl jak ho rafla zmije a jak šel k doktorovi pro sérum. Doktor byl zkušenej a tak si ho tam nechal na pozorování a sérum vynechal, protože i sérum může zabít :-) Jinak krásnej dokument je Kobry- oběti jedu (victims of venom) Kde popisují případ dvou haďáků, inda a američana po kousnutí kobrou. Američan jel do nemocnice a dostal sérum a přežil. Ind, protože ho párkrát kously a po vyžvýkání nejakých bylin mu nic nebylo se na nemocnici vydláb a zemřel, protože jej sice několikráte kousla kobra, ale jed nevypustila. Až ta poslední :-) A nebo doporučuji Kobra královská a já. Tak chlápek popisuje, že ho párkrát kousnula a žel už si nemůže dovolit jediněj kousanec, protože si vypěstoval smrtící alergii na sérum. Nádhernej film a úchvatnej člověk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jery
Což o to, u nás je to ještě sranda (třeba v Indii bych si to fakt nelajz - "Hergot, je todleto kobra, nebo ptyas? Hryzni si..." :-D ), ale i tak. Od roku 1901 sice není z našeho území prokázán ani jeden případ úmrtí po intoxikaci Vipera berus, přesto zde v důsledku pokousání hadem (v přírodě) zemřelo do osmdesátých let nejméně 20 lidí - někoho rafla užovka (všichni znali jenom obojkovku, takže cokoli barevně odlišného "musela být zmije") a stres a pověrečná hrůza pak vykonaly své...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 21:04 Muž Jery [9] - Hadi
Toť pravda. Uznávám, že otevření tlamy a pak následné kousnutí není uplně ideální způsob identifikace:-D Případně v opačném pořadí to taky není sranda :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jery
Jo, to se nám tehdy vyvedlo na jedničku, já si vyloženě dřepěl na vedení :-D
S tím občas obtížným odlišením užovky hladké od zmije jsi měl ale dobrou připomínku a někomu by se třeba mohl hodit fígl, jak je spolehlivě rozeznat - zmije má vertikální zornice a užovka kruhové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:53 Muž Jery [9] - Hadi
No ono úžovka hladká a úžovka hladká jsou dva odlišní jedinci :-D Když jsem byl dítě, tak jsem jí ulovil v domnění, že to je zmije což docela krásně imitovala i nafukováním "jedových vaků". Prostě chvíli hlava jak zmije, chvíli jak úžovka. Že to není zmije jsem zjistil otevřením tlamy a následně, když jsem polevil v ostražitosti i tím, že se mi zakousla do ruky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 09:30 Žena veya007 [0] - HadiRe: fajfmen
ahoj díky za vyčerpávající odpověď ;)
toho hadíka vyfotila kámoška u nich na chalupě (Zlínský kraj) a prý hned utekl pod kadibudku. Mě poprosila, jestli ji neporadím co to je, má štěňátka a tak měla strach, aby to nebyla zmije a nepokousala je. ale řeknu ji, ať ho zkusí chytit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2011 22:17 Muž Felix [754] - Ještěři
Semiadultní Elaphe quatuorlineata? Měla by se vyskytovat od Chorvatska po Kazachstán, před asi šesti lety jsem ale dospělou samici pozoroval i na okraji Roses, malého španělského městečka poblíž hranice s Francií (na středomořské straně).
Tahle buď někomu utekla z venkovního terka, nebo ji nějaký pitomec záměrně vypustil. Máš-li možnost, odchyť ji a dones k nejbližšímu herpetologovi, pro skutečně jisté určení. Neznáš-li nikoho takového, ponech si ji radši doma. To zvíře nejspíš nemá šanci přežít tuzemskou zimu a nakonec v naší přírodě nemá ani co dělat ;-)

Pokud se šeredně nemýlím v určení a Tobě se její odchyt podaří, získala jsi právě (zdarma) krásného nenáročného hada chovem i velikostí srovnatelného s guttatou. V dospělosti je to zvíře podélně žlutočerně pruhované, podle populace s možností méně výrazné, spíš šedavé základní barvy anebo poněkud odlišné kresby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 08:21 Žena veya007 [0] - Hadi – copak to je za hadičku?
Fotka k příspěvku ahoj všem, tohle se objevilo u kamarádky na zahradě, já bych řekla, že je to užovka, ale pro jistotu se ptám i tady děkuji předem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 21:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo. A já budu mít tím pádem utrum, protože než mi tu moji plečku opraví, dostanu se na net tak maximálně jen v té knajpě hmm :-D . Tak teda (prozatím) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 20:34 Vak. – Re: Pogona
To by malo byť napísané v tom modrom rámčeku- Pravidla pro příspěvky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 20:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Vak.
:-D já se radši nevyjadřuji a přísahám, že když si dám doma pivo, nebudu se zapojovat do diskuzí :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 20:15 Vak. – Re: fajfmen
To je vekmi overená realita...ale hlavne,že sme sa zhodli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 20:08 Muž Felix [754] - Ještěři
fajfmen napsal: Je to hodně blbě vidět, ale ta jakoby "zmijovitá kresba v negativu" by mohla ukazovat na užovku hladkou. Lepší fotečka by nebyla?
Tak tady jsem ještě nemlel nesmysly a nepokoušel se k užovce hladké naroubovat (už ani nevím proč) popis užovky podplamaté. Když jsem si to teď po sobě přečetl... pivo a fungující mozek vážně nejdou dohromady stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 10:25 Vak.
fajfmen napsal: Jenomže hladká žoužel nemívá kresbu, jako zmije. Ona vlastně pomalu nemívá kloudnou kresbu vůbec. Spíš je to taková jakoby obojkovka bez měsíčků... Chce to lepší fotku, to je jasná věc ;-)

Reagoval som na Vaše tvrdenie o užovkách hladkých bez kresby...a tiež na to,že určenie druhu vyžaduje lepšiu fotku...neviem,ako Vám,ale mne fotka stačí...a teraz o tom,v čom sa líši moje tvrdenie od Vášho...v ničom...keď si to lepšie prečítate,zistíte,že som s Vami súhlasil: "áno,jedná sa naozaj o užovku hladkú".To pivo je fakt divná vec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 18:58 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Vak.
Jasně, vše je vlastně vysvětleno v reflexi na Pogonův příspěvek :-D
V čem se vlastně liší mé tvrzení, že je to užovka hladká (i bez pomoci strejdy Googla), od Tvého, že je to... ehm... užovka hladká? :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2010 18:53 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Hele, tak jsem si to po nás přečetl a docela sranda - já napsal, že je to nejspíš užovka hladká, Ty zas že ne, že je to spíš užovka hladká :-D a já zas na to, že hladká vypadá trochu jinak smich . Že Tys byl ten večer na pivu, zrovna jako já? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:27 Vak. – Re: fajfmen
A k tej kresbe u užovky hladkej:odporúčal by som krátky pohľad na internet za pomoci pána Googla,tam je fotiek užoviek hladkých s kresbou celkom dosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:50 dan999
ti s těmi měsíčky bez kezby, to jsou užovky obojkove hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:40 Vak.
Aj s takejto fotky sa dá bez problémov poznať druh hada...áno,jedná sa naozaj o užovku hladkú.Toto je ešte mláďa,s vekom kresba vybledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:25 Aneta
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:20 Aneta
Ono to nešlo dost dobře vyfotit. Tady je to snad líp vidět. Máme tam tři druhy hadů, aspoň myslím, ale jen tohodle jsem stihla vyfotit. Je bez měsíčků, to jsem se dívala. Bez měsíčků je tam ještě jeden, jakoby podélně pruhovaný a s měsíčky bez kresby. Děkuju za komentáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:20 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Jenomže hladká žoužel nemívá kresbu, jako zmije. Ona vlastně pomalu nemívá kloudnou kresbu vůbec. Spíš je to taková jakoby obojkovka bez měsíčků... Chce to lepší fotku, to je jasná věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Naprosto souhlasím s kolegou, chtělo by to lepší fotku, ale klaním se k názoru že se jedná o coronellu austriacu - čili užovku hladkou ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:03 Muž Felix [754] - Ještěři
Je to hodně blbě vidět, ale ta jakoby "zmijovitá kresba v negativu" by mohla ukazovat na užovku hladkou. Lepší fotečka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:48 Aneta
Fotka k příspěvku Dobrý den, na chatě se nám rozmnožili hadi. Máme jich tam plno a vyvedli i mladé. Nevíte ovšem co je to za druh...porádí někdo? díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:10 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Což o to, chuť k jídlu ale platí všude stejně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 16:49 dan999 – ...
děkuji za vysvětlení ale pochybuji že naše užovka bude umět japonsky :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 05:28 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
To bude právě tím, že jsou to koi. Oni totiž mají jednu velkou výhodu, ale taky nevýhodu:
Výhodou je, že jsou krásně barevní a kontrastní vůči svému okolí, což ohromně vyhovuje lidem kteří je pak snadno i na dálku uvidí a proto i chovají.
Nevýhodou je, že jsou krásně barevní a kontrastní vůči svému okolí, což ohromně vyhovuje predátorům kteří je pak snadno i na dálku uvidí a proto i sežerou.
To je bohužel daň za to, že je lidská estetika nezřídka v rozporu s logikou přírodního výběru. S tím nic nenaděláš. Možná by pomohlo vybudovat kolem jezírka nějaké oplocení (bůh ale suď, jestli by užovku nadlouho zadrželo, ovšem stoprocentně by mu pokazilo vzhled), nebo sehnat ryby velké už tak že je nedokáže ulovit, anebo namísto barevných rybek sehnat čas od času nějaké obyčejné a radši si tam hýčkat hada...
Ještě mě tak napadá, že koi (potažmo nishiki koi) vlastně v japonštině znamená "jedlá ryba". Že by to ten had odněkud věděl? :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 21:04 dan999 – ...
ale ze ji chutnaji zrovna koikapři jo a ja za to nemůžu že ji tam mám (no už zase ne) měl jsem tam i skokana ale ten zmizel dnes jsem tam dodal nějaké plotice ale ty koikapry uz tam davat nebudu je to moc drahe krmení pro hada. už tam není protože se nažrala a jak bude mit hlad tak se vratí no snad jak tam bude zelva tak se tam doufam uz neodváží pokusil jsem se ji chytit ale dala mi takovou sprsku toho jejiho smradu že jsem se musel vysprchovat na zahrade pod hadicí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:41 Vak. – Re: Pogona
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Vak.
Hanba, hanba, fuj, fuj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:35 Vak. – Re: Pogona
Bože...já mám v jezírku spolu s rybama vodomerky...já se do nebe nedostanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Vak.
Ale pozóóór tady není nic k smíchu sakra, kdo si pořídí vííííícedruhové cokoli, vystavuje se smrtelnému nebezpečí, radši jsem prohledal dceřino terko a UFFFF žížala tam nebyla, zato malá muška octomilka ano, tak jsem ji ihned vykázal a modlim se aby mne nestihl, Boží trest.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 5037x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/73?od=151