Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký je to druh hada?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh hada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 21:54 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Daniela
Určitě se jedná o užovku, zřejmě užovka hladká, ale nejsem si jistý... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 21:51 Daniela Re: Landvir
Ždánice,Jižní Morava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 17:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Daniela
Dobrý den, kde byla fotka pořízena?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 09:13 Daniela
Fotka k příspěvku Dobry den, vedeli byste, prosim, co za hada je tento krasavec? Dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 07:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lenka
Dobrý den Lenko, o zmiji se nejedná na 100%. Půjde zřejmě o užovku hladkou, buďte rádi, že ji tam máte... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 20:09 Lenka – jaký je to had
Fotka k příspěvku Dobrý den,
může mi někdo říci, jaký je to had. Viděli jsme ho na zahradě a bojíme se, jestli to není zmije.
Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 19:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Soňa
Ahoj Soňo, sama jsi si odpověděla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 16:00 Soňa – Jaký je to had _ Užovka hladká?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 19:06 Martin Re: fajfmen
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 16:51 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Marton
Jde o užovku obojkovou. Hadi žijící ve vyšších polohách mívají sklony k melanismu kvůli lepší absorpci tepla, u nás je to nejčastější u zmije, zde jsou ale stále patrné půlměsíčky za hlavou a i postava odpovídá užovce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 15:05 Marton – Prosím o určení hada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc s určením hada, kterého jsem dnes viděl v Jizerských horách. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 01:41 Muž Felix [752] - Ještěři
Odpověď pro oba tazatele je stejná - užovka hladká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 22:05 Martin Budínský – Had
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo co je to za hada?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:10 Karel – Co to je za hada?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, pozná někdo? Několik dni za sebou jsme na na zahradě všimli tohoto hada. Bohužel jsem ho nestihl vyfotit celého. Objevuje se pořád na stejném místě a vždy zaleze do stejne díry v zemi. Má cca 70 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 22:01 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Landvir
Já to měl v půlce otřesáckých osmdesátek, přírodopis = bižule ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 21:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Jen si rejpni, je to potřeba, já měl ve čtvrté třídě jen Přírodopis, ale jestli jsem chyběl, to už fakt nevím. :-D
Hlavně že jsme poradili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2019 21:29 Muž Felix [752] - Ještěři
A teď budu za rejpala: v ČR endemicky žije pouhých 5 druhů hadů (jen jeden jedovatý) a 5 druhů ještěrek (z nichž jedna nemá nožičky). Celkem snadno odlišitelných.
To jsem snad jediný, kdo ve čtvrté třídě základní školy při bižuli nechyběl? Nějak mám dojem že jo :-O hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 20:11 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Miloslav
Od pohledu není pochyb - slepýš křehký, čili beznohá ještěrka živící se převážně slimáky. Podobnobnost s hady je dána jen podobným stylem života ;-)
Jednoduchá determinace - hadi nemají ušní otvory a pohyblivá oční víčka, tato ještěrka ano (nehledě na výrazně odlišný povrch těla i způsob pohybu) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2019 11:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Miloslav
Zdravím Vás. Pravděpodobně to není had, ale slepýš křehký (Anguis fragilis).

cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 10:17 Miloslav – Co je to prosím za hada?
Fotka k příspěvku Dobrý den, poznáte prosím co je to za hada?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2019 13:22 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Ctirad
Užovka hladká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 13:16 Ctirad – Poznáte druh hada?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes se nám vyhříval před domem had. Délka cca 65cm. Už jsme ho zahlédli podruhé. Poznáte prosím někdo, o jaký druh se jedná? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2019 11:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Kristýna
Ahoj Týnko, jedná se o užovku hladkou.
Pěknej kousek. ;-)
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 09:57 Kristýna – Co je to za hada?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím toto se nám objevilo u domu. Poznáte někdo prosím, o jakého hada se jedná? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 23:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: anna
Pes je hrozbou pro užovku obojkovou, nikdy ne naopak! Přes svou velikost je vůči němu naprosto bezbranná... Hrozbu představuje maximálně pro ropuchy které baští k obědu. V ohrožení ho ale může postříkat smrdutým pižmem. Osobní zkušenost - přes týden to nelze smýt a je to tchoří puch, že z něho i mouchy blejou :-D

Kdybyste měli na pozemku kompost, do něj by mohla snést vajíčka (kvůli teplu z rozkladu rostlinné hmoty). To je ale dobře. Tohle chráněné a mírné zvíře si to zaslouží ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 22:57 anna Re: Pavligin66
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 22:55 anna Re: fajfmen
Děkuji, šíleně mě vyděsila ta její tloušťka. Bojím se o psa, nemůže mu nic udělat. Dnes jsme zavřeni doma. Chudáček můj pes. Na pozemku jsem také u vody vyděla už vysvlečenou kůži. Nemůže tu mít tahle obryně mimina? Doposud jsem se pohybovala po zahradě osa a teď jsem nějak znervózněla. Hadů se dost bojím.

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 21:08 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: anna
Jó, pohoda. Obyčejná obojkovka. Nejspíš plně dospělá holka, že je robustní a "veliká" (samci mají subtilnější postavu a dorůstají jen do 80 cm, zatímco u mohutnějších samiček není délka blížící se metru a čtvrt výjimkou) zbytek je o strachu s velkýma očima. Jediný důvod k oprávněným obavám mají teď na Vašem pozemku žáby - přirozená kořist tohoto zcela neagresivního hada, který ani v ohrožení nekousne - nemůže-li utéct, brání se vylučováním silně páchnoucího ulpívavého pižma a předstíráním smrti (jako že mršiny v rozkladu, do které predátor mající aspoň trochu sebeúcty nekousne). Dá se i docela snadno "ochočit" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 20:36 Muž Pavligin66 [18] – Dobrý deň
Váš odhad je správny potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 13:14 anna – co to je za hada
Fotka k příspěvku SOS, teď jsem před vchodovými dveřmi na chalupě načapala velkého hada, zůstal tam chvíli než jsem stačila doběhnout pro telefon, tak je vyfocený, pak jsem zkoušela nahrát na video, ale byla jsem tak rozklepaná, že jsem nespustila natáčení. Had je velký a tlustý, brr.. co to je? zmije ... nebo užovka ... má trochu jako taková žlutá uška .. mohla by to být užovka obojkoá... prosím o info. Mám na zahradě psa. Už jsem jednou u potoku hada viděla, ale rychle zmiznul... možná je to on, ale takhle obrovský??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:10 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Marketa
Podle lokality nálezu, hlavně dík vysoké nadmořské poloze, půjde s největší pravděpodobností o melanickou formu zmije obecné. Pro horské populace Vipera berus je černé zbarvení typické dík lepší schopnosti absorbovat teplo, tento taxon navíc dobře snáší teplotní podmínky (výkyvy) které jsou pro ostatní evropské hady extrémní - z dlouhodobého hlediska si to může dovolit díky prenatálnímu vývoji uvnitř těla matek aktivně vyhledávajících nejvhodnější prostředí pro vývin zárodků, což vejcodí hadi (užovky) nemohou u svých snůšek ovlivnit. V horách vystupují nejvýš a na severu zasahují nejdál, až do Skandinávie a na Sibiř...
S přihlédnutím k relativně, v poměru k tělu, dlouhému ocásku a gracilní konstituci odhaduji zvířátko na velmi mladého samečka :-)

Škoda, že nelze zazoomovat na oči - všechny evropské užovky mají kulaté zornice, zatímco zmijí jsou svislé štěrbinovité (jako u koček). V Rakousku žijí ještě dva druhy zmijí: na jihu zmije růžkatá (která vypadá úplně jinak a nelze si ji s ničím splést) a zmije menší, velmi podobná obecné, to jsou ale teplomilky neopouštějící vyhřáté nížiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 11:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavligin66
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 22:47 Marketa – Neznámý had
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dnes jsme v rakouském Raxu v 1600 m. n. m. narazili na tohoto hada. Nevíte, co je zač? Díky, Markéta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2019 20:26 Muž Pavligin66 [18] – Dobrý deň
Myslím že by to mohol byť slepýš křehký podľa tvaru hlavičky a šupín :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 16:21 Zdeněk – Neznámí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes dopoledne jsem při polních pracích narazil na okraji pole s obilím na tohoto hada. Neví někdo o jaký druh se jedná? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2018 09:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Marek
To opravdu ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 21:29 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Marek
ne To nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:26 Marek – Hadí kůže
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Dnes ráno jsem na dvoře našel svlečenou hadí kůži. Lze podle ní určit o jaky druh hada se jedná? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2018 15:48 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: kanar
Fotka k příspěvku Měla by to být Užovka podplamatá-Natrix tessellata. U nás se vyskytuje dost vzácně a je to chráněný a ohrožený druh :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 22:26 kanar – Nepoznáte někdo co to je?
Fotka k příspěvku Kamarádka toto našla před domem na zápraží. Nepoznáte někdo, co je to za hada?
Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2018 00:25 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Pavel
Pěkná scenerie. Jak loví UŽOVKA Hladká žabku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2018 21:24 Pavel – Dnes na zahradě.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
dnes jsme měli na zahradě tohoto krasavce.
Prosím jaký je to druh?
Děkuji.
Pavel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:17 pavel – Dnes na zahradě.
Dne se nám objevil na zahradě tento krasavec délky okolo metr. Prosím copak je to za hada?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2018 22:44 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Dominika
Není zač ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 17:44 Dominika Re: Spai
Děkuji!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2018 16:55 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Dominika
Užovka Hladká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 14:07 Dominika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v kůlně s bazénovou filtrací se nám ubytovala (podle mě) užovka. Mohl by mi prosím někdo sdělit, o jaký druh užovky se jedná? Moc by mě to zajímalo. Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2018 14:18 Žena Nadka [214] Re: Spai
Fotka k příspěvku K tomu se přidávám.Máme tady taky užovky.Hned jak jsme se před 18 lety nastěhovali zahlídla jsem na dvoře docela velkou.Jen jsem trnula,aby ji neviděl manžel,nevěděla jsem,jestli by ji nezabil.Docela mu hadi vadí.Za tu dobu,co tu bydlíme,jsem ho vyškolila,že taková užovka u domu je dar přírody.Vždyť vychytává myši.Za celou dobu jsem viděla už jenom mladé,když náhodou zabloudili do sklepa.Ale velká tu taky je,protože ji manžel nedávno večer zahlídl u baráku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2018 07:39 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Veronika
Užovka hladká. Nikomu neublíží. Nechte ji prosím. Našla si u Vás zázemí. Není to jistě napořád. Jen se tam schovává. Jste pro ni větším nebezpečím než ona pro vás. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:55 Veronika – Uzovka x zmije
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, prosim o pomoc s urcenim hada. Podle fotek na netu si nejsem jista jestli je to uzovka nebo zmije. Jak “donutit” hada se odstehovat? Moc diky
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 5037x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/73?r=232