Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pořád dokola omývané vitamíny/minerály (tentokrát pro chameleona)

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Pořád dokola omývané vitamíny/minerály (tentokrát pro chameleona)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 08:53 Muž Střelec [74] - Ještěři – ztráta účinnosti?
Tak jsem se ptal kamaráda chemika na poměr ztráty účinnosti vitamínů a minerálů v poměru času a účinku vnějších vlivů. Podle jeho tvrzení jsou ztráty účinnosti z hlediska chemické stránky řádově v jednotkách procent. Takže zvětráváním se účinek "obalovacích" směsí vytrácí podstatně pomaleji, než prostým oklepáním. na druhou stranu je fakt, že nutrimixu se cvrček zbaví za dva dny, biominu za tři, pokud se jím neudusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 16:25 Žena Loris [0] - Ještěři
Dobře, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2012 15:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Za sebe můžu znova zopakovat, že používám léta letoucí obyčejný NutriMix pro nosnice, v něm obaluju zhruba každé druhé krmení ( u mláďat každé ) a nikdy problém nebyl. Míchat mezi sebou různé přípravky mi navíc přijde zbytečné a pracné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 11:09 Žena Loris [0] - Ještěři – Pořád dokola omývané vitamíny/minerály (tentokrát pro chameleona)
Zdravim, teraristi :)
Mám doma Roboran pro plazy(www.roboran.cz/…)
- ten sem dávala doposavaď

...ale teď jsem si koupila Plastin a Nutrimix (krmeni.cz/…)
- na tom nutrimixu zas píšou že se v něm má potrava obalovat jen 1x týdně...

Takže když mám tydle 3 přípravky (Roboran teda už dochází) - jak by jste mi radili je např. kombinovat? Vím že někteří chovatelé dávají např. 3 v týdnu to, 3 v týdnu něco jiného a 1x vůbec nic... Nebo je lepší používat jen 1 preparát?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 90x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/742-porad-dokola-omyvane-vitaminymineraly-tentokrat-pro-chameleona