Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Stavba želvária

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stavba želvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 20:13 ctrlaltdellete Re: Hunter
hmm, váha, neváha, aj tak bude rozložená na cca 1000na800, takže akvárium to len akože lízne, ...
stále neviem, ...kremičitý, nekremičitý, oný, taký, ...
neviem, niečo snáď nájdem, ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: ctrlaltdellete
Tak to bude dobrá váha.. no každopádne by som volil nejaký s frakciou okolo 1mm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 12:59 ctrlaltdellete Re: Hunter
to mi je jasné, že jemný, ale ide mi o frakciu, ..zrnitosť
či vôbec nejakú frakciu, alebo "prach", ....
hĺbka buce cca okollo takých 8Omm, ... a pôdorysne 380 na 380 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 12:36 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: ctrlaltdellete
do kladišťa skôr jemnejší piesok, inak, akú budeš mať hĺbky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 11:00 ctrlaltdellete Re: ctrlaltdellete
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím, všetko dobré v novom rocku, ...
niečo sa zadarillo, tak prikladám, ...
holidaybeach hotová, v mieste okien zatiaľ plexi, asi bude výmena za sklo, ...
tráva voľne položená, podlepená made in hornbach decorfloor pena 5mm pod parkety, ...
zarezaná na mm, sedí ako riťa na šerbel, ... na rampe nalepená aquasilikónom

piesok do liahne ešte nie je, premýšľam práve nad veľkosťou zrna čo by bollo vhodné tam dať
ak by niekto mal radu, skúsenosť, ....šup sem s ňou

a technický priestor s výpustným otvorom pre filter, ale zatiaľ je plánovaný interný hailea rp600
než sa dostanem k externému aby som ho zlepil a zapasoval, ...


pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 19:51 ctrlaltdellete Re: Hunter
super upresnenie - piesok musi byt jemny, ...frakcia zrna? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 18:20 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
no svojim spôsobom, tá výstuž bude v podobe rámu na nádstavbe /zospodu/, zapustenie cca 25, 30mm, .. do ktorého akva zapadne ako ... na šerbel, v podstate si myslím, že bude viac účinný rám ako len pás skla, ... akože výstuž.
čo sa týka otvorov, miesta majú habbakuk, je rátané s primeranou rezervou pre korky, v postate ide o otvor cca 200x 125, ... čo sa týka osvetlenia, musím prebrať spôsob cez el. revízneho technika, podujal sa, čo už, ... vraj pozná spôsob, materiály, fígle, ... ako na to, ... ja viem o elektro, len že sáhneš tam gde nemáš, a máš ji! ;)
momentálne skorej riešim holidaybeach, ako prezentáciu, možno časom, keď sa to osvedčí a hlavne zadarí dať dokopy, tak určite rád ukážem námet, ako na to ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 17:39 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Vustuhou som myslel kus skla ktory sa lepi na vrch akvaria aby tlak vody posobil rovnomerne na spoje skla. Ak mozes daj info ako riesis osvetlenie hladiska odolnosti voci vode... + tiez ake korky mas. Zda sa mi ze otvory (prechody) su male ak ide o TSS a jej podobne lebo toe mrsky pomerne rychlo narastu tak aby sa ti cez to potom prepchali ;-). Tiez by bodlo zalozit prezentaciu, kde moze byt velmi zaujimave a pre mnohych inspirujuce vydiet vyrobu tohto typu akvateraria. Dik
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2015 15:33 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tiež rátam skorej s desinou, ako osminou, jednoznačne.
čo sa týka nádstavby, tá je v štádiu rozpracovanosti, takže úpravy sa robia priebežne, ...
zatial je to situované na akvárko cca 800 x 400 x 300, tak preto sa to zdá inak, ... ako to bude.
ide o prvotný projekt, zámer, výmysel, ...
nakoľko naše korky tse sú skorej vyslnievačky ako plavkyne
čo sa týka akvárka 1000x600x500, uvidím, z výstužou nerátam, zatiaľ, ale asi bude celé akvárko integrované do obvodu nádstavby, takže nejaká výstuha sa tam zapracuje.
neviem či sa rozumiemme, ..? určite áno, ...
fotto je z rozpracovanosti práve v týchto dňoch, ...
osvetlenie vodnej časti asi len led, integrované pod holidaybeach ;) pre dobrý pocit korytnačiek, ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 08:14 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Este podotazka, o ake korky sa jedna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 08:11 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Mas to pomerne siroke na dlzku 100 tak by som radsej siel do 10mm. Rozdiel v cene je minimalny ale pocit istoty to nenahradi. Ako tak pozeram na nakres tej nadstavby tak asi budes musiet zmenit polohu otvoru do nadrze, ked predpokladam, ze tam budes mat priecnu vystuhu. Ibaze by si chcel dat dva vystuhy blizsie ku krajom co sa mi vsak zda na tu dlzku zbytocne. Paci sa mi ten napad s nadstavbou a tak sa chcem opytat ako budes riesit osvetlenie vodnej casti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 07:58 ctrlaltdellete – aquaterárko, ...
Fotka k příspěvku zdravím Vás, želváristi, ...
plánujem upgrade na nové aquaterárko o rozmeroch 1000 x 600 x 500 /výška/
a chcel som sa opýtať, že či 8mm sklo bude postačovať, alebo radšej to mám predimenzovať na 10mm sklo?
plánuje osadiť nad akvárko nádstavbu so súšou na vhrievanie a pieskom, ..


dík za radu, ochotu, čas, ... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 21:07 Žena Indy [3] Re: MomoMMC
TAK TU PREZENTACI MÁTE V PREZENTACE POD NÁZVEM ŽELVÍRA Z MORAVY FOTKY BUDU POSTUPNĚ DODÁVAT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 20:00 Žena Nadka [214] Re: Pogona
Fotka k příspěvku Dělala jsem to u kamarádky,ta rašelina mi v podstatě nevyšla,protože jsem si nepamatovala rozměry akvárka.Světlo taky ještě řešíme.Celé léto byla venku.Já teď s hlídáním se těžko dostávám do města a kamarádka to nechala na mě.Do toho dělám ještě na Dušičky.Proč má být světlo nad rašelinou?A ještě jedna otázka,máte někdo zkušenosti s objímkou na fotce.?Kde ji seženu? Na té burze jsem zaváhala a zapomněla ji koupit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 17:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nadka
Chybí UVB, žárovka je špatně nad kamínky - má být nad rešelinou, rašelina má pokrývat cca 2/3 plochy a ne půl na půl, rašeliny je slabá vrstva, tak velká želva potřebuje minimálně 10cm ideálně víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 14:17 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Nadka
Ako mas riesene vahrievanie ? To by malo byt pri UVB ktore je podla mna aj tak dost vysoko, ak to vobec UVB je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 21:33 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Právě jsem dodělala bydlení pro suchozemskou želvu.Potřebuji poradit,jestli to tak může být nebo,co předělat.Za rady díky. :-) Dost jsem byla překvapená,jak Doris všechno zkoumala a obhlížela,jen jsem už neměla čas sledovat,jak se zabydluje. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 16:04 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: mlok
To ziram. Myslel som si, ze ludia sa zbavuju len vacsich koriek... . Tak to mas celkom aj stastie a mozes korke poskytnut domov prakticky od malicka. Drzim palce nech sa dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 11:01 Muž Hunter [100] - Želvy
Vou, kde si ju nasla ? Sice u nas chceli vyhodit tiez take male 4 cm do jazera, levo sa im nezmestili do bytu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 10:27 mlok Re: MomoMMC
mladě předtím měla 5 cm a teď 6,5 cm. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 06:51 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: mlok
Nasla si malinku korytnacku, alebo uz odrasteneho jedinca? Pridaj prezentaciu a viac info + fotky. Tam ti urcite kazdy poradi co s korkou a akvarkom aby jej u teba bolo dobre ;-). Prajem vela uspechov a nech ta nadsenie neprejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:31 mlok
dik moje zelva je nalezenec a tak jsem rada za kazdou radu zatim je to dobry .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:31 mlok
dik moje zelva je nalezenec a tak jsem rada za kazdou radu zatim je to dobry .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 20:19 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: mlok
Nasiel som ten vzorec a aby bola korka spokojna tak by mala mat akvarko na dlzku aspon 5 x dlzka karapaxu, na sirku aspon 3 x dlzka karapaxu a vyska vodneho stlpca aspon 2 x dlzka karapaxu takze ak mas akva dlhe 75cm tak vydrzi kym bude mat korka cca 13cm na dlzku a potom treba menit inak to zacne byt pre nu male. Take akva ti ale v pohode vystaci na dospelu klopavku tak sa skor porozhliadni po nej ako po trachemyske. Viacmenej vsetky korytnacky maju velke naroky na priestor a na to by nemal zabudat nik kto uvazuje nad korkami. Daj vediet co si vydumal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:52 mlok
a pro jednu na jak dlouho objem 140 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 19:47 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: mlok
Mne podobne velke vydrzalo ani nie pol roka, aj ked je pravda, ze moje mali uz v karapaxe 8cm ked do neho sli. Ked maju dobre podmienky a stravu rastu rychlo, ale potom pride utlm takze je lepsie ist od zaciatku do vacsieho. Niekde som raz videl aj vypocet idelanej velkosti pre korku a zatial mi vychadza, ze to bolo viacmenej spravne ;-). Pridaj viac info napr velkost koriek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 19:09 mlok
jak dlouho vydrží 2 želvám nádherným mláďata AT 77,5*58*41 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 13:47 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: mika
Ak chces aby im vydrzalo az do dospelosti a citili sa tam dobre tak zakladna cca 150*60 a vyska min 60cm. Cim vacsie tym lepsie a tiez menej udrzby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 13:00 mika – akvaterárium
Ahoj jak velký terárko potřebuju pro dvě mláďata želv žlutolících aby jím to vydrželo až do dospělosti hmm 936
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 21:45 Muž Pasyok [37] Re: gagarin5
Ja by som to najprv vypálil a až potom lepil, v opačnom poradí som neskúšal. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 20:57 gagarin5 – pomoc s tvorbou 3d pozadia
Dobry den a zese prosba o radu ide o 3d pozadie ktore vypalujem pajkou ale je to zadna stena aj bocna stena a neviem ci ich mam spolu zlepit silikonm a potom vypalovat alebo vypalit kazde zvlast a potom zlepit sikonom ako je to lepsie a ci pri vypalovani nebude robiť silikon nejake problemy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2014 01:36 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
To je pravda, avšak moje jazierka teraz vyzerajú strašne, vlčiak úradoval, a to čo porobila ... no uvidím ako sa mi to podarí dať dokopy cez sviatky, kým nie je sneh ... A áno v akvárku je to horšie :-D tam to mám riešené tak že jedne menšie akvárko leží na boku vo velkom a tvorí kvázi jaskyňu a aj súš. Využívajú ju, tak myslím že nie je nejaký problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 18:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Trachemysky a spol. jsou čuníci a demoliční četa, které k "dokonalosti" v destruktivitě vůči svému nejbližšímu okolí chybí akorát pyrotechnické zkoušky :-D. Činčat jim životní prostředí na estetiku prakticky nemá cenu, pokud někdo nemá velkorysé perfektní podmínky jako např. Ty, a obluděnku musí opečovat jen ve skleněné krabici (má-li jich tam víc, pak je to konečná, dříve či později rozsekají všechno - když se druhdy naše Mája rozhodla rozebrat na komponenty topné tělísko, nezabránil jí v tom finálko ani kryt ze zdvojeného králičího pletiva pár cenťáků kolem něj). Hlavně když je to bytelné, praktické a dá se to snadno udržet v relativní čistotě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 22:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Rádo se stalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 10:14 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
Tak je to praktické riešenie, aj dobré pre korytnačky, len z estetického hľadiska :-D ale až také škaredé to nie je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 22:23 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Super, tak půjdeme do toho. Původně jsem chtěl lepit kamínky. Ale přišlo mi to lepší jak kvůli osychání, tak kvůli tomu poškrábání.
V podstatě jsi mi zodpověděl všechny mé otázky. palec

Kluci díky moc. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2014 11:09 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
:-D :-D no ako kedy ... ja mám tie malé čistotné, ale tým veľkým je to jedno, to je za***tá celá pláž :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2014 22:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Počkat! U těchhle vodníků hovořit o prachu? Vždycky je to bláto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:56 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
no ak sa ti tam nebude venčiť tak áno, občas to obliať vodou, nech sa zmyje prach ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Čili daleko méně náročné na údržbu než jsem typoval. Paráda potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2014 23:21 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Ako u ktorých :) bratranec to tak má a drží to čisté už zhruba rok aj pol :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2014 21:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Hodně lidí ji používá s úspěchem i léta. Želva na ní dobře oschne i ospodu, packy se jí na tom nesmekají a zároveň si nepoškrábe plastron, čili OK. Samozřejmě se časem zasviní např. hovnítky a porostem řas, rejžákem a trochou vody to ale odstraníš poměrně snadno a rychle. U jedné želvy údržba tak na hodinku práce jednou do měsíce bude myslím stačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 19:10 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Hunter
Testem horka a zátěže prošla v poho.
Vždy mi to připadalo nevhodné. Ale nějak se mi to začalo líbit a zdá se, že i něco vydrží. Teda snad. Tak doufám, že ji ta naše potvora nerozcupuje.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:42 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
myslím že môžeš, ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 19:50 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ahoj,
myslíte že by tahle umělá "tráva" byla vhodná do želvárka pro dospělou nádherku na ostůvek?
Zkouším, jak je na tom z odolností a zatím to vypadá docela dobře - viz foto, kdy je cca 12cm nad žárovka 30W. Už pár hodin, to jestli se nezačne tavit.. Štětinky z toho taky nevypadávají..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 17:50 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: Hunter
šak to tam silikonem přilepím k akva ....já a nákres ? :-D něco už sem zkoušela ale moc to jako nákres nevypadalo. počkám až dojde muž z práce a nějak mi to nakreslí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 16:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Leli
urob nejaký nákres, myslím že by to aj šlo, keďže polystyren bude voda nadnášať, ale s tým pieskom neviem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 14:26 Žena Leli [1] - Želvy – želváci
Dobrý den , přemýšlím na stavbou 3d pozadí pro želvy a potřebovala bych poradit ( už sem jedno pozadí dělala ale nedopadlo moc podle mých představ ). Ostrůvek chci s PS , bude to obdelník , ale napadlo mě koupit třeba 10 cm tlustý a přilepit ho ke stranám pozadí ( bude do L) a vydlabat do třeba 5-6 cm do hloubky a do toho vydlabaného dát písek . Myslíte že to dno udrží váhu toho písku a 2 želvy ??? nerada bych aby se mi to propadlo, nějaký sloupek co to bude na jedné straně držet je jasný. A potom můj 2 dotaz , plánuji rovnou udělat i nový kryt a tak mě napadlo jak zvýšit vodní sloupec (akva je 80d x 62š x 40v ). Obě strany pozadí udělat na výšku např. 50 cm a ostrůvek dát tak 5 cm pod hranu akva a tím tu vodu zvednout na 35 cm a celé by se to zakrylo tím krytem. má někdo nejaké zkušenosti nebo rady jak to nejlip udělat a jestli by to šlo????
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 22:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: sirpavol
šak daj lavor a z polovice ho zatieň :-D plochu na vy hrievanie budu mať tam kde bude svietiť slnko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 18:09 sirpavol
Tak ako to poriešiť? Poraďte nieco sikovne na balkon...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 976x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/744-stavba-zelvaria