Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Stavba želvária

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Stavba želvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 21:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: sirpavol
Od 14té hodiny je slunce v "plné síle" a takhle malou nádrž ohřeje do večera na 50C, pokud bude jasno ( jako dnes ), takže bych to rozhodně neriskoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 20:19 sirpavol Re: fajfmen
Balkon je na zapad a slnkona neho priamo svieti zhruba od 14tej. Ale na druhom konci balkona je tien, kedze je za stromom. Napadlo ma prisposobit detsky bazen kedze je vacsi, ale bojim sa ci ho neprederavia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 23:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sirpavol
Možná by šlo a možná ne. U balkonu např. někde v paneláku by to klidně mohl, ale taky nemusel být dobrý nápad. Jak dlouho a v jaké intenzitě tam trvá přímý osvit sluníčkem? Tvůj bazének není nijak velký a tak by želvám mohlo hrozit přehřátí...
Těžko poradit, neznáme-li specifické okolnosti. Zkus tam poměřit teploty a osvit v průběhu dne, zjisti si která část balkonu je (pokud možno) stabilně zastíněná a kde je sluníčko nejsilnější... a pak to snad nějak dohromady dáme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 08:17 sirpavol
Zdravím. Chcem cez leto (tak ako si vacsina z Vas) dať vodné korytnačky vonku. Mám plastovú vanicku (cca 75dx48šx30v tedy plny objem nejakych 100l). Dal by som tam plošinku na vyhrievanie a umiestnil na blakon. Stačí vyška vody nejakych 15cm? 15 mi ostane po vrch vanicky, aby nevyliezli. Od akej teploty ich možem dať stabilne vonku? Respektíve, je vôbec vhodná tá vanička? Aby sa cítili v pohode. Či zháňať niečo vačšie? Nemám extra chuť tam ťahať elektrinu na ohrievač a podobne. Díki.
Adresa akvaterárka: terarka.net/terarka/956&kateg=0&kateg=0&typ=5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 19:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Losky
Víc záleží na ploše dna než celkovém objemu, padesátka pro miminka ale stačí přebohatě a dobře udržované 200-300 litrové akvaterko je i pro dvě - tři dospělé trachemysky komfortní (vynechme doslova z palce vycucané "výpočty" německých komerčně zaměřených "takyoborníků", podle kterých např. pár gekončíků nočních nutně potřebuje nádrž o délce min. 130 cm!), konec konců drtivá většina těchto želv má v reálu k dispozici mnohem méně prostoru - a jsou spokojené a dokonce se v tom i množí ;-)

Značky filtrů Ti sice přímo nedoporučím, vybírej je ale asi tak, aby dokázaly stáhnout všechna hovínka a zbytky rozcupované potravy a zárověň nevytvářely příliš silný proud. Osobně filtrační hmotu vymývám každý druhý třetí den (s biofiltrací typu kvalitní chov rybiček si nelam hlavu, u trachemysek prakticky nepřichází v úvahu), dokonce je fuk (nar. opět od tvrzení německých autorů), zda je filtr vnitřní nebo vnější - želva klidně chrápe s hlavou přímo u motorku filtru aniž by ji to nějak rušilo...

Vitamíny dodávej přirozenou potravou (viz. i zde dohledatelné nutriční tabulky), ono obalit cokoli nějakým drahým práškem nemá cenu, když to vzápětí hodíš do vody ;-) a přísun vápníku se dá řešit průběžným vhazováním kousků obyčejné bílé školní křídy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 21:35 Losky
Ahoj, chci si koupit dvě vodní želvy (asi nádherné) a mám akvárko 50L a do dvou měsíců budu mít akvárko větší, cca 200-300L. Želvy si chci pořídit malinké. Zajímá mě, jestli tam můžou ty dva měsíce žít. Jakou filtraci tam doporučujete? Do velkého jsem už zakoupil Eheim 2075. Doma se mi válí asi 3 čerpací hlavy s biomolitanem, ale nevím, jestli tento filtr pro želvy stačí. Jaké mám pro mrňata koupit vitamíny atd? Svítit jim zatím budu žárovkou. Želvy jsem měl když jsem byl malej, teď už mám doma jen akvárko s krevetkama a rybičkama. Díky moc za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 19:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MaxoSK
Jako odpočivadlo stačit bude (pro jednu želvu bohatě, pro více želv ji musíš zvětšit - klidně stačí větší kus mezi stěny terka zaklíněného polystyrenu), kladiště ale budeš muset udělat z větší nádoby s pískem, kterou do ubykace v čase snůšky vložíš. Dobrý návod na ně je v té knížce od pana Zicha, co jste tady zmiňovali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 17:59 MaxoSK
Ešte mám otázku ku súši, bude stačiť keď bude 25cm široká? Bude tam vedieť samička naklásť vajíčka?

Pogona- človek nemôže šetriť na svojich miláčikoch :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MaxoSK
Chválím přístup " našetřím - pořídím " palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:20 MaxoSK
ja mám už 5 rok vnútorný filter a hučí ako sviňa aj tak korytnačky spia rovno pri rotore, voda mi vydrží v pohode celí mesiac čistá.Teraz už som pozeral recenzie a najlepšie my pomer cena výkon vychádza TetraTec EX 700. Už zostava len nejakých par euro došetriť a môžem začať :-) odhadujem to komplet na 300-350 e :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Ty vibrace potvrzuju, naše Graptemys kohnii, co dostaly dcery k Vánocům, chrápe každý den nacpaná přímo pod vnitřním filtrem od Atmana, kterej jí "hlučí" neustále do uší,....zpočátku jsem se jí snažilk přemisťovat do klidnější části nádrže, ale vždy se vrátila přímo k filtru :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 20:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MaxoSK
Pokud máš hluboko do kapsy, klidně jim tam nainstaluj vnitřní bateriový filtr. I když má pár drobných nevýhod, pro jednu dvě želvy stačí bohatě a navzdory hypotézám o rušivých vibracích želvičkám činnost motorku nevadí (pokud se přespříliš nezanese anebo jej nevyšťouchnou nad vodu, že by mlel naprázdno). Mám to vyzkoušené - mé trachemysky nejen že můžou z terka kdykoli odejít, kdyby se jim tam něco nelíbilo, ony ale i občas chrní přímo vedle filtru ;-)
Vnější jsem samozřejmě zkoušel (a je lepší), jenže máme kočičáky a pro ně byly hadičky filtru neodolatelnou hračkou - stačilo málo a vytopili bychom sousedy :-D , takže jsem se vrátil k internímu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:31 MaxoSK
keď mne sa tie umeliny vôbec nepáčia. A keby ta bridlica začínala až 5cm nad vodou tak by sa tam nič nezberalo, aj by to dobre vyzeralo a pri výhrevnej ploche by to malo aj izolovalo teplo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MaxoSK
Prikryt umelimi.rastlinami aby mali pocit bezpecia ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:20 MaxoSK
Nad tím filtrom budem uvažovať. Tak asi fakt len nejaká kvalitná tapeta :-( chcel som to trocha priblížiť prírode no nevadí. A do želvaria pridám ešte aspoň 1 veľký koreň aby sa mohli šplhať. Máte ešte niekto nápad čím by sa dalo želvárium vylepšiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:16 Muž Hunter [100] - Želvy
Brectan je jedovaty, ja mam na akvarku umely, a 3d pozedie je tu na nic, staci ta tapeta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MaxoSK
Do 600,- se zkus poohlédnout po externím z "druhé ruky" na i-fauně, aukru apod. na něco určitě narazíš ;-)
Břidlici bych nedával, budou se Ti pod ní držet zbytky jídla, mastnota apod.,..... U vodních želv je opravdu nejlepší obyčejná akvarijní tapeta ;-)
Nejen, že hezky vypadá, ale zároveň plní i funkci "hygieny" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:04 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MaxoSK
Este jedna vec, ten piesok musi byt jemny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:03 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MaxoSK
Tak potom dobre, myslel som ze koli vajickam je to, inak podla mna v tom dne rast riasy aj tak nebudu lebo tam bude tma, ze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:58 MaxoSK
No ten výpust by sa dal dorobiť, ešte je to len vo fáze plánovania. Ale si ma odhovorila lebo každý 2 deň meniť 100l vody by dalo zabrať :-) asi vyrobý externí filter z malého 12l akvária vide to do 600kč a za tie peniaze nekúpim žiaden externí filter. A mám ešte pár otázok. 1.Bolo by vhodné pozadie z bridlice? 2.Chcel by som po tom pozadí ťahať brečtan, je to vhodné? ešte doplním že akvárko bude mať rozmer 100x50x40. a ďakujem Pogone a Hunterovi za rady.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MaxoSK
Ano, p.Zych to skutečně v jedné ze svých knížek "Želvy" má takto uvedeno, jenže si všimni, že na stránce 39 má u tohoto typu terária tzv. "falešné" dno, kde se mu usazují nečistoty, jenže tam má výpusť z terária ve dně.
Takže za předpokladu, že budeš mít terárium s výpustí a že v něm budeš celý rok poctivě každý druhý den měnit vodu, pak filtraci opravdu nepotřebuješ.
Pokud však výpusť nemáš ( a podle nákresu nemáš ), nebo terárium necháš týden ladem, pak věř, že voda bez filtrace bude velmi rychle dost zapáchat a bude se kazit - tím pádem nejen že budeš mít terárium pokryté nehezkým "žabincem" jelikož řasy se Ti přemnoží ( protože budou mít mooooc "jídla" ) ale ani želvám se v takovém teráriu nebude líbit.
Proto filtraci určitě ANO ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 14:59 MaxoSK Re: . : Hunter : .
. : Hunter : . napsal: Preco ten ostrov nevlepis aby mali cim viac miesta na plavanie ... A trebe ti filter.

Tam sa nasype Terarijný piesok - hnedý, aby tam samička mohla naklásť vajíčka. Samozrejme že by som dal do toho piesku výhrevni kábel a nad neho infračervenú žiarovku

Pogona tam ide o to že keď oni víria vodu tak by ich vykali padali do tej medzery, a tam by sa nimi živili riasi. na hladine by plávala pistia aby neboli vysoké hodnoty No3

Ináč som to ja nevymyslel, vymyslel to pán Jiří Zych a on to má v nejednom želváriu len som to ešte nikdy nevidel naživo iba v jeho knižkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 12:19 Muž Hunter [100] - Želvy
Preco ten ostrov nevlepis aby mali cim viac miesta na plavanie ... A trebe ti filter.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 07:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MaxoSK
MaxoSK napsal: 2 korytnačky červenolíce.O filtráciu by sa mali postarať riasi. bude to fungovať?

Nebude, želvy jsou velmi velmi "nepořádné" a vodu znečistí během jednoho dne, proto je vždy důležité mít u nich nějakou filtraci - čím je kvalitnější, tím je menší časová náročnost na výměnu vody a údržbu želvária. Řasy vodu nefiltrují,... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 22:10 MaxoSK – Stavba želvária
Fotka k příspěvku Môj navrch želvária pre 2 korytnačky červenolíce.O filtráciu by sa mali postarať riasi. bude to fungovať? je to v mierke jedna 1:10
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 976x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/744-stavba-zelvaria?od=51