Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

První had a velikost terária pro něj

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
První had a velikost terária pro něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:43 Žena poklad [8] - HadiRe: Robert
Bez problémů mám dvě užovky v jednom terárku. Stačí je při krmení pohlídat a všechno funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:54 Robert
Díky,zajímavý tip na nádobu.Já to chtěl řešit zapustit do poliše plechovou nádobku,ale uvidím,budu to řešit až bude rozhodlé o hadovi definitivně,jaký se stane mým prvním.Měl bych ale už zabrat,terárko předběžně hotové,ted už to bude dle hada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Robert
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jojo, ty ceny jsou "crazy" , nicméně ti pahroznýšci se prodávali, jak jsem zmiňoval kolem 10.000,- ( mnohdy i o trochu víc ).
A názvy používám oboje, jelikož na kroužcích, kde jsou 5 - 8mi leté děti, které jsou mnohdy rády, že umějí mluvit, používáme jen názvy české.
S těmi latinskými mívají děti problémy a často je komolí a nedokážou správně vyslovit ;-)
Možná proto mám i sám jakousi deformaci a komolím si mnohdy nesmysly ( latinu s češtinou ), jako třeba "gutka červená" apod,... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Robert
Já mám spolu dva angulifery v teráriu cca 120*45*50 a chov je v pohodě, cena jakou udáváš, je přiměřená zverimexům, koukni na i-faunu, tak seženeš řádově o stovky Korun levněji ;-)
Co se týče té nádoby "přiměřené velikosti" pokud nebudeš budovat v teráriu jezírko ( což asi nebudeš ), postačí jim větší miska, já používal takové kameninové těžké určené na vodu slepicím, mají průměr okolo 30 - 40cm, výšku cca 15 a v pohodě stačí, hlavně nekupuj nesmyslná jezírka "extra velká - od firem typu Exo terra ) ;-)

Epicrates cenchrie, které jsi zmiňoval bys mohl mít v teráku 3 - 4 kousky,
pro jednoho je to zbytečně velké, stejně tak pro tu gutátu ;-)

Jestě mě napadl Hrozný dumerilský, je to menší hroznýš, dorůstá se okolo 2m, sám mám dospělý párek a mají cca 190cm - takže pro jednoho by to bylo optimální terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 13:40 Robert
Nemůžu posoudit,byl jsem tam koupit nějaké doplňky do terárka,dali jsme se nějak do řeči a slečna mě doporučila právě místo užovky do tohoto terárka,hroznýška kubánského.Prej tam měli čtyři a všichni bezproblémový mazlíci.A cenu mě řekla cca těch 1200,ale nemůžu posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 13:32 elegans1 Re: Robert
Já si tak nějak myslím,že v tom obchodě vůbec netuší,co prodávají.Přijde mi hodně podezřelé,tyhle zvířata prodávat za 12 stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 13:26 Robert
Také se píše v atlasu,že hroznýšek kubánský potřebuje dostatečně velkou nádobu s vodou.Jak asi veliká?Pořád ještě váhám a nejsem pevně rozhodlý pro určitý druh.Ale v hlavním hledáčku je právě hroznýšek kubánský,užovka červená i když pro tu je terárko opravdu asi fakt zbytečně velké.Ještě mám trošku v hlavě hroznýše duhového,ale zase,rozměry dle rad tady jsou spíše pro pár popř.trio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:41 Robert
Díky, za první informace,už se taky pomalu přikláním k tomu hroznýškovi.A myslel jsem opravdu toho "klasického" hroznýšek kubánský,tak je údajně správný latinský překlad ;-) cen od chovatele nevím,v tomto zverimexu mě říkali,že je mají za cca 1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:17 elegans1 Re: elegans1
Jak se tak na tu stránku dívám,tak to zřejmě byl mix pořádných svinstev.Pár Chameleolis barbatus za 62 tisíc,to je jako zadarmo.Už se těším,až od těch mých budu mít mláďata.Okamžitě dávám v práci výpověď.
Jinak ti tropidophis se prodávají kolem 150-200€ ,což zase taková suma není.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:08 elegans1 Re: Pogona
Ceny na této stránce psal někdo,kdy byl asi pod heroinem.Tyhle ceny jsou absolutně nereálné.Viz třeba cena Chondrodactylus angulifer nějakých 26 tisíc.Já jsem kupoval pár za 4 tisíce.A to samice stojí 3.
K nesehnání jsou teď.Před pár lety to bylo běžné zvíře za tisícovku.Možná ten,kdo to doporučil,tuhle dobu ještě pamatuje.
Já české názvy nepoužívám a všechny od nich odrazuju,takže jak se česky jmenuje tropidophis fakt netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jejda, tady jej prodávaji skoro za 30tisíc

www.aquarium.cz/…/

blázni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
No, pokud myslíš, že tazatel měl na mysli Pahroznýška skvr. pak si mylsím, že se mýlíš. Tihle hroznýšci jsou de-facto k nesehnání a pokud jej mají někde ve zverimexu ( kde mu jej doporučili ), pak bych taakový ráááád navštívil, nehledě na to, že ceny se pohybují mnohdy vysoko nad 10.000,- a jeho pravý název je Pahroznýšek svrnitý, "kubánský" se mu říkalo proto, že ve své době byl hojně donážen z Kuby, jejímž je endemitem,.......

Oproti tomu angulifer stojí mnohonásobně méně a ve zverimexu se na něj dá čas od času narazit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 11:46 elegans1 Re: Pogona
Otázkou je,jestli je pod jménem hroznýšek kubánský myšlený Epicrates angulifer nebo spíše Tropidophis melanurus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 11:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Robert
Určitě bych do takového terária pořídil toho angulifera - je to dobrá volba, věsměs všichni běžně dostupní hroznýši nejsou až na vyjímky agresivní ( neplatí u mláďat - ta zprvu koušou ). Nebo klidně můžeš pořídit i "obyčejnějšího" příbuzného Hroznýše královského ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 11:03 Robert – První had a velikost terária pro něj
Ahoj,doufám,že zbytečně nezakládám nové vlákno,ale mám pár dotazů.Rozhodl jsem se pořídit si hada.Terárko jsem se rozhodl vyrobit sám a dle osb desek mě vyšlo cca 120x60x60(šířkaxhloubkaxvýška).Byl jsem rozhodlý pro užovku,nejlépe červenou nebo černou,ale při pročítání různých diskuzí a literatur jsem na vážkách.Někde jsem se dočetl,že pro užovku je to zbytečně velké terárko,že může být agresivní a při pořízení dvou užovek by zase nastal problém při krmení.Včera jsem měl debatu ve zverimexu a tam mě bylo doporučeno,zda bych nechtěl raději pro takové terárko hroznýška kubánského.Bylo mě řečeno,že to jsou mazlíci bez agrese a hodnější než užovka.Názory na internetu se ale docela liší,někde čtu ,že je to pravda,že jsou dokonce i chytřejší,jinde zase,že jsou kousavý.Vím,že záleží od kusu hada a od chování a odbornosti k němu.Užovku jsem chtěl proto,že je doporučována pro začátečníky a je mírumilovná,zase ale záleží jak asi která.Terárko mám základ hotový,ted jen to uzpůsobit konkrétnímu hadovi.Jaký je názor váš,zkušených chovatelů?Každý had je fascinující a krásný,jen se nechci přecenit,nebo zvolit vzhledem k terárku špatného hada.Robert

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 680x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/752-prvni-had-a-velikost-teraria-pro-nej?od=51