Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguán zelený

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Leguán zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 23:46 Muž Pasyok [37] Re: Nadka
Tiež si myslím, že ide o peknú mladú slečnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 22:09 Žena Nadka [214] – pohlaví
Fotka k příspěvku Holka nebo kluk ? ;-) Využívám dobré polohy zvířátka a prosím o určení.Já si myslím,že je jemné jako holka.Myslím si,že by mělo delší trny na hřbetě,kdyby to byl kluk.Ale radši bych měla jistotu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 17:03 Žena Nadka [214] Re: Vanesa
Být tebou raději bych zašla za veterinářem.Něco podobného měl kamarádčin leguán kolem ramenního kloubu.Vyléčili to mastí na plísně,ale trvalo to dost dlouho než se toho úplně zbavili.Lepší ať to vidí odborník. :-) Nemůžu moc radit,nemám takové zkušenosti,ale vidím,že odborníci teď moc neúřadují.Radši,aby se nic nezanedbalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 17:53 Vanesa – Potřebuji poradit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, můj leguán má pod hlavou flek vypadá to jako "pomerančová kůra" .
Děkuji za odpověď. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 22:17 Žena Andris [0] - Leguan – Mlhovač
Co rikate na mlhovac do teraria pro leguana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2014 21:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Libča
Ahoj, rozhodně se nepokoušej o krocení, to je tak akorát cesta do pekel. Podle toho cos nastínila má to zvíře s lidmi jenom haldu hnusných zkušeností a tím pádem žádný důvod komukoli důvěřovat. Navíc se mu změnilo životní porostředí, čili další stres...
Dej mu čas a zacházej s ním jako v rukavičkách, pokud mu nervy ještě nevytekly nad limit, mohl by se za nějaký čas (v rámci ještěřích možností) i ochočit - v tom bývají plazi z chovatelského hlediska psychicky příjemně nekomplikovaní. Většinou stačí když si Tě spojí s pravidelným přísunem potravy a pocitem bezpečného zázemí. Nezkušené důvěřivé mládě si "omotáš kolem prstu" za pár dní, u dospělého jedince kterému někdo ublížil bude ale (dík vynikající paměti legů) to samé během na dlouhou trať a nemusí to ani vyjít.
Trpělivost, trpělivost, trpělivost (když Tě třeba drápne klidně do krve - zůstaň v klidu a pohlaď ho ;-). U mě se dík tomu uklidnila i jedna totální pološílená vzteklina... po víc jak roce drápanců, hryzání a úderů ocasem - sice jiný druh ale v principu jde o totéž - finálko se na mě lepila jak Sam na Froda v Pánu prstenů). Budu držet všechny palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2014 18:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Libča
Ahoj Libčo, tady pomůže jen trpělivost, jestli to teda půjde, znám pár lidí, co takhle převzali legouše, ale je problém ho převychovat, zkus ho třeba rosit, než k němu půjdeš, to prý pomáhá, ale nevím, co je na tom prsvdy ;-) Držím palce.:-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 15:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Libča
Leguáni jsou potvory, rada v podstatě není, nejspíš se jedná o agresivnější povahu, s tím nic moc nenaděláš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:26 Libča Re: Hainý
Dobrý den, Mám prosbu. Převzala jsem si 4 letého Leguana od majitelky, která ho měla v katastrofálních, studených podmínkách. Přivezla jsem si ho domů a Leguan se nedá zkrotit, švihá ocasem, prská na mě a snaží se mě kousnout. Mám doma svého leguána kterého mám 6 let ale takhle agresivní nikdy nebyl. Prosím o radu jak ho zkrotit , chápu že byl v šílenych podmínkách ale u mě mu nic nechybí a stejně zuří :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:30 Muž Hainý [0] - Ještěři
David R. Ve stáří 7 měsíců,leguán na agamu nemusí nijak reagovat,ale v budoucnu by to nemuselo dělat dobrotu. Především zda by leguán byl samec,ten totiž bývá v období páření velice teritoriální a nebojí se zaútočit i na svého majitele,kterému jinak plně důvěřuje a nikdy by mu nic neudělal,nehledě na agamu! Mám leguána a chameleony,od malička vyrůstají spolu,denně byly v zájemném kontaktu a ze dne na den by leguán chameleona,když to přeženu,sežral. Je vůči němu agresivní! Samozřejmě záleží také na leguánově chování,tato zvířata jsou velice chytrá,ale nedal bych ruku do ohně za to,že by agamě nikdy nic neudělal. Cvrčci,tento problém jsem ze začátku řešil také,protože mi Tess spořádala také třeba 5cvčků denně,což však byla chyba! Leguán je výhradně vegetarián! Jako je plnej internet stránek o tom,jak chameleonovi dávat myší holátka,tak i leguánovi cvrčky,myší holátka ale dokonce i maso! Nikoli! Vede to k ukládání solí do kloubů a takovýto jedinci většinou do jednoho roka života zemřou,na problémy s ledvinami apod. Tím Tě samozřejmě nechci strašit,ale cvrčky už bych úplně vynechal ;) A agamu s leguánem v budoucnu rozdělil.
ROMAN-Jak řekl Sewer,nenaléhej na něj! Navíc nevíš,v jakých podmínkách,nebo lépe řečeno,jak se k němu lidé a nebo samotný chovatel v minulosti choval. Já mám Tess už od malička,ale mám stejné potíže,taktéž když ji vyndávám z terárka,není nijak příjemná,obzvlášť když je vyhřátá tone Ale pokud máš lega pouze,teď už tedy skoro měsíc,neznamená to,že takový bude napořád. Leguán se dá socializovat jak mládě,tak jako dospělej jedinec ;-) Takže nevěšet hlavu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:09 roman Re: Sewer
asi týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:40 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Roman
A jak dlouho ho máš? Chvíli mu potrvá, než si zvykne... Netlač na něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 10:49 Roman Re: David Ruhswurm
tak musím souhlasit s víše uvedeným článkem v dospělosti může mít trávící púotíže rozhodně když budeš krmit agamu doporučuji leguána vyndat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 10:47 Roman – leguán
ahoj koupil jsem od chovatele 4 ročního samce leguána ale chci se zeptat zda nevíte někdo jak by jse dal trochu zkrotit když ho vyndavám tak se staví do bojového postavení a mrská ocasem,ale jakmile ho vyndám a mám ho na ruce je úplně v pohodě to samé když ho chci vrátit tak se chytit opět nedá zase se staví do bojového postavení díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2013 19:26 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: David Ruhswurm
Trávicí trakt leguánůje typický pro herbivory a tudíž není schopný trávit ani
živočišné bílkoviny, ani laktózu. Následnětato nevhodná strava snižuje množství
mikroorganismůve střevěa následněneschopnost trávit vlákninu. Podávání všech
živočišných bílkovin (vejce, myši a holátka, vnitřnosti, rybí či kuřecí maso, jogurty, tvarohy,
sýry) přináší určitá rizika, některá větší, některá menší. Již podávání několik cvrčků či
holátek mláďatům může narušit jejich vývoj (leguánů) a způsobit v dospělosti nedozírné
následky.


Dovolil jsem si citovat krmný manuál ze stránek www.leguanzeleny.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:43 David Ruhswurm – Leguan a cvrcci
DSobrý den chci se zeptat v terariu o rozměrech 2 x 2 x 2,5 m x1,6 (V) do trouhelníku mam leguana a agamu vodní staří leguana je cca 7 mesicu stále má pestrou a čerstvou potravu ale začal mi žrát cvrčky, četl jsme že u mládat se to muže vyskytovat ale on je žere regulérně a asto cca 5-7 cvrčků dene dochází k tom,u jak krmim agamu , je to v pořádku ? Dekuji David R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:48 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: helena1188
když už si našla fórum tak najdeš určitě i atlas zde na webu, a tam vše co potřebuješ... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:35 helena1188
Hele, možná to bude znít směšně, ale neví někdo jak je veliký leguán zelený? potřebuji to vědět co nejrychleji, no jo, paní učitelka nám dala DÚ. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:43 Muž Hainý [0] - Ještěři
Jinak,ještě dodám,že mladého leguána je lepší umístit do menšího terária,kde je jednodušší udržet teplotu,než-li ve velkém. A také k němu má chovatel lepší přístup a tím pádem lepší možnost,si jej ochočit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:36 Muž Hainý [0] - Ještěři
Ahoj všem :-) Mám Tess již půl roku a 19.5. bude mít rok,od narození. Zaujalo mě tu pár vašich komentářů,tudíž se i já,podělím se svými zkušenostmi ;) K chování a ochočování leguána,je pravda,že s leguánem musí člověk trávit dost času a aspoň 3x denně ho vyndat z terária. Já osobně,když pro Tess sáhnu do terárka,tak ji prvně začnu hladit na boku a pak jí pomalinku vyndám,někdy však jen leží a nechá se hladit a podruhé zase šílí. Je to individuální. Radil jsem se s mnoha chovateli a asi se tak ňák všici shodujeme. Jestli-že mládě leguána začne napadat majitele tím způsobe,že ho kouše,je lepší se leguána vzdát,než-li mít za pár let metrového nebezpečného a kousavého ještěra,ke kterému se nemůže nikdo přiblížit. Ale když to nedojde až takhle daleko,že by leguán kousal,nevzdávejte to ;) Leguán je jedno z nejchytřejších zvířat,tak jako agama,hroznýš atp. a jsou po čase závislí na přítomnost člověka a dokonce ji i vyhledávají. Leguánovi jako takovému,by se měl majitel věnovat nejvíce do jeho dvou let života. A ikdyž někdo říká,že se dospělé zvíře nedá socializovat,není to tak úplně pravda,u leguána je to i přes to možné ;)A musím souhlasit s Pogonou,když budu citovat: "U těchto potvůrek platí víc než u jiných, že co kus, to originál " :-) A jinak určit čas,za jaký se dá leguán ochočit,bych řekl,že to není možné a je to individuální ;) Jara,máš naprostou pravdu,jsou dvě barevné variace.. Leguán zeleý www.naturfoto.cz/… a leguán "červený" zelený www.photoextract.com/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerisSs
Po roce života, ale neber to jako 100%ní, někteří "zkrotnou za rok, dva. Jiní "zšelmovatí" za dva, tři roky. U těchto potvůrek platí víc než u jiných, že co kus, to originál ;-)

Každopádně, pokud se ten Tvůj rozhodne být "potvora", nic s tím nenaděláš, naopak ochočováním a manipulací jeho agresivitu ještě umocníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:00 TerisSs
Po roce jeho života nebo po roce u mě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 15:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerisSs
Dle mě, se max. do roka ukáže jejich povaha, jak už jsme tu psali, nic s nimi nenaděláš, když to bude agrasivní potvora, pak i kdybys ses k ní chovala sebelíp bude agresivní, naopak z mírumilovného leguána neuděláš potvoru ani kdybys mu dala každý den po tlapě kladivem,.... prostě to mají zakódované,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:18 TerisSs
I tak děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: TerisSs
Tak to bych Ti lhal, fakt nevím kolik s nima trávili času a jak dlouho jim to trvalo:-D Jen vím, to co jsem psal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 13:00 TerisSs
A ti co se dali ochočit to zvládli po jaké době? :-) Abych věděla jestli už mám smůlu nebo ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 14:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: TerisSs
Ahoj Terko;-) Znám jen 3 chovatele leguanů. Ten první ho má krásně naučenýho, ten druhej zase je potvora.Nenechá na sebe šáhnout ani od samotného chovatele,když ho rosí tak ho může hladit,ale jinak by mu ruce urazil:-D A bratranek ho má zase naučenýho jen na sebe,cizí lidi nesnese. Tak asi opravdu záležítna povaze každého jedince:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerisSs
Leguáni jsou docela potvory, dle mých zkušeností se dobrá polovina "neochočí" nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:38 TerisSs – Leguán zelený
Ahoj poradíte mi prosím.. po jaké době (cca) si na mě leguán zelený zvykne? bereme ho do ruky každý den, krmíme z ruky, necháváme volně běhat po pokoji.. už ho mám od října a pořád je neochočený.. ( narodil se v červnu 2012). Díky za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:03 Jara – ESC13
A mládátka se dají pořídit od kolikátého měsíce někde jsem četl že asi od 3měsíců až je mládě pořádně rozkrmené.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:56 Jara – ESC13
Leguána Zeleného:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:45 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Jara
řekla bych že to ti nikdo neporadí když nenapíšeš co přesně za zvíře chceš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:50 Jara – ESC13
No je takový do červena :) A ještě jsem se chtěl zeptat jaká je ideální rozměr terária do začátku stačí menší nebo ho mám nastěhovat rovnou do velkého? Díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jara
Leguánek červený? To jsem ještě neslyšel, nemáš na mysli třeba obojkového, měnivého,....
Rádi poradíme, ale tento leguánek neexistuje,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:21 Jara – ESC13
Pardon červeného omlouvám se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:48 Jara – ESC13
No chci leguánka zeleného ale viděl jsem i oranžové.A ještě jsem se chtěl zeptat jestli je lepší si terárium sestavit nebo radši ze začátku koupit.Dobře takže pletivo ne jen jsem to viděl tak jsem se zeptal. A dekuju moc za odpověd jsem rád že mi někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jara
Jaký leguánek???

Jinak pletivo určitě ne, pochybuju, že v místnosti budeš udržovat teploty na 27C, nebudeš větrat, otevírat dveře apod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 16:19 Jara – ESC13
Zdarvím všechny,chtěl bych si pořídit leguánka a potřebuji vědět pár informací které vám možná budou připadat směšné ale mě pomohou.Myslíte že by stačilo do začátku terárium o velikosti výška 47 délka 118 a hloubka 33? A musí se nějak zateplit? A může tam být místo skla pletivo? Když tam budu udrřžovat v tom pokoji teplo? A četl jsem si že by měl mít leguánek pod lampou něco okolo 30stupnů je to pravda?A jako podestýlku nemusí mít nic? Nebo stačí když tam má větve? A mohou být umělé květiny? Děkuji moc všem za odpovědi a rady. Jara love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:33 Muž Hainý [0] - Ještěři
Já jsem měl jednoho času u leguána aloe vera,jelikož má tvrdé a tuhé listy,Tess mu dala pokoj. Tudíž bych radil nějaké tvrdší tipy rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:33 Muž Hainý [0] - Ještěři
Já jsem měl jednoho času u leguána aloe vera,jelikož má tvrdé a tuhé listy,Tess mu dala pokoj. Tudíž bych radil nějaké tvrdší tipy rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 07:56 Muž dblazek [5] - Ještěři
Tak to je super díky smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2012 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dblazeks
V podstatě jsi si odpověděl :-D občas mu nějakou kup na "chuť" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:52 Muž dblazek [5] - Ještěři
Ještě bych se chtěl zeptat jaké rostliny do terária s leguanem zatim vsechno co jsem mu tam dal sežral :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:31 Muž dblazek [5] - Ještěři
Tak děkuji leguána mám již 5 let a po bytě ho volně pouštíme ale pustit ho ven na zahradu no docela se toho bojím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:19 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj, mám. Ne sice se zelenými legy, to je ale nepodstatný detail ;-)
Nejdřív Ti to zvíře musí začít plně důvěřovat, ochočit se (když se venku něčeho poleká, aby se zdrhalo schovat k Tobě a ne někam do lesa ;-) ). Pak je navykni na volný pohyb po bytě - a teprv pak jej opatrně začni vynášet ven (ze začátku to nesmí být moc daleko). Až se přestane bát otevřeného prostoru a absence stropu nad hlavou a ve venkovních podmínkách se začne chovat sebejistě, můžeš ho v už známém prostředí např. Vaší zahrádky, jakmile si samo vytyčí optické hranice teritoria (plot, křoviny apod.) zkusit i pouštět z vodítka...
K vodítku - Můžeš postupovat buď stylem nákupů zverimexových kšírů pro křečky, morčata, fretky, králíčky až k pomenším pejskům, nebo si na základě prvních koupených vyrábět další sám, podle toho, jak Ti ještěr poroste. A samozřejmě - vyplatí se opatřit si k tomu mnohem delší šňůru, abys za leguánem neběhal při každém jeho pohybu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 19:57 Muž dblazek [5] - Ještěři – Leguán zelený
Dobrý den má někdo skušenosti s pouštěním leguánů volně na zahradě?nebo na vodítku a popřípadě které vodítko je nejvhodnější děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 511x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/774-leguan-zeleny