Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Sarančata

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Sarančata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 15:53 Peter – Blaptica Dubia
Děkuji za odpověď. :-) A jak velkou ubikaci doporučíte pro cca 2000 dospělců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 11:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Peter
Ahoj, když bude dostatečná velikost ubikace, je lepší mít je všechny pohromadě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 21:10 Peter – Ještě jednou Blaptica dubia
Dobrý večer, ještě bych se rád zeptal zdali je pro chov těchto švábů lepší mít např 2-3 tisíce jedinců v jedné větší ubikaci nebo je rozdělit po několika stovkách do menších ubikací? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 12:33 Peter Re: cadaverous
Děkuji moc. :) Super nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2017 08:33 Muž cadaverous [22] Re: Peter
Mrkněte na tohle video... ;)

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:47 Peter – Šváb argentinský
Dobrý den, vím, že to zde úplně nepatří, ale rád bych se zeptal, jak je možné třídit domácí chov švábů podle velikosti? Je nutné je přebírat kus po kusu nebo je nějaká šance chov regulovat jako u chovu sarančat a cvrčků? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 18:39 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Lukáš
Akoze cim sa krmia?
Na pitie im staci toto: www.chovatelskepotreby.eu/…
A na jedenie im davam obycajnu zeleninu ale ak chcete nieco "extra" ;-) tak potom skuste toto: m.youtube.com/…
Vela stastia pri krmeni ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 17:39 Lukáš – Sarančata
Ahoj. Mohl bych se zeptat čím se živý Sarančata ? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 10:25 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Jo to oni tak lezou,chtějí na vrch k větrání většinou....jj myslim že by jí žrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:31 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ti pakoši se neustále snaží lozit po tom plastu, a neustále padají :-) Když bych jim tam na kraje nalepila perlinku ať se jim lépe lozí, myslíš že by jí žrali? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:48 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
zrovna se mi jedno svlíklo, zajímavé to sledovat :-) takový šikula skoro je mi líto že ho musím dát čaki :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Někdy den dva, někdy i dva týdny a nic....záleží na tom jak jsou staří ty subadulti.....Taky podle toho kolik maj tepla a světla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:38 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak už je mám doma potvory, 50 takových malých prcků :-) jak dlouho trvá než se z středního sarančete stane dospělé?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 13:29 certik Re: certik
Tak omlouvám se není z Petřvaldu ale z Rychvaldu přítel mi to špatně řekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2012 15:41 certik Re: HammerJoe
Ahoj taky jsme z Ostravy a na burze jsme sarančata nesehnali ale z inzerátu jsme sarančata sehnali od tohoto pána je z Petřvaldu zvirata.hyperinzerce.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 20:41 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Jak kdy ....2-3-5...podle toho pak vynechám v krmení....5-6 a pak 2 dny nedávam....nebo denně 2 ..... to záleží na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 20:13 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
H-J Jenom mě tak napadlo, kolik sarančat dáváš Vousatce denně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Loris
Oproti cvrčkům rozhodně méně...skoro vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:09 Žena Loris [0] - Ještěři
Prosím, můžu se zeptat... Smrdí ty sarančata nějak? Protože teda cvrčci smrděj docela dost :)
díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:01 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
no známí tam jeli tak jsem jim říkala at mi koupí sarančata, a nebyli : ( ani ten chovatel co je u nás prodává teď nemá.. :-( takže já pro ně mám zařízený box a nemám sarančata:-D no říkal že cca za 14 dní by mohl mít.. : ) tak ještě počkám, snad ve zverimexu koupím aspon na těch 14 dní.. :-) jinak nevím nevím co bude ta moje obluda jíst.. : ) šváby ona nechce
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 11:46 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
jj na dno nic nedávej....pokud je skrmíš pak to vydrhneš a dáš tam čerstvé tak to bude ok...

jen tak na okraj.. co znamená, že jsou stohovatlený?

To znamená to,že když si ty boxy kopíš třeba 2-3 nebo víc tak se daj do sebe(na sebe) naskládát a nezabírají tak místo.

Kupuju sarančata v jednom malinkym zverimexu v ostravě pouze na objednávku jinak to tam nemaj na prodej...ale bohužel teď nejsou asi od března až do konce dubna....tak jako každej rok v tuhle dobu nejsou....jiné chovny nemají i dříve a déle....jedná se o to že neni tráva. Teď v sobotu ani v neděli na burzách nebylo ani jedno saranče :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 16:59 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
Dobrá větve odeberu.. takže když na dno nedám nic tak to bude ok? :-D já plánuju je vždycky všechny zkrmit, vymýt a až pak jít koupit další : ) takže dva boxy snad potřebovat nebudu :-)


jen tak na okraj.. co znamená, že jsou stohovatlený? :-O A koukáám že jsi z ostravy... můžu se zeptat kdo sarančata kupuješ? : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 16:40 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Možná bych tam nedával tolik větví oni jsou celkem neohrabaní....a jak tam uvízne tak je konec aj kvůli odběru...ale na druhou stranu mi jednou saranče letělo přes celej pokoj (5m) a zastavilo se až o televizi smich, písek ani piliny bych tam nedával...ale nevim u nikoho jsem to neviděl a já to taky nezkoušel....nejlepší by byla pro teba varianta dvouch boxů kvůli údrže...navíc jsou ikejácký boxy stohovatelný, ale to já jen tak mimo a noviny taky nedávám, pak to vymývám,nebo jak jsem psal dam do druhého boxu. Vím že stěhováci mi noviny požíraly a chcípaly.Někdo dává seno na zem a trus propadává dolů.

stane se něco když je náhodou smíchám?

Na 1 nebo 2 dny asi nic, ale nezkoušel jsem, na delší dobu by to asi neklapalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 16:07 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 16:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku Super děkuji moc :-) světlo a teplo tu mám přes léto až až .. (půdní pokoj střešní okna na východ a na západ) množit je nechci :-) bude mi stačit, když nebudou umírat po desítkách :-)proděravěla jsem víko, a dala jim tam větvičky co jsme dneska stříhali jabloň. ještě musím dát něco na dno.. asi tam dám noviny a bud písek, nebo piliny? Nejdříve to zkusím bez toho svícení a uvidím :-) Kupovat budu převážně stěhovavé.. pokud zrovna nepojedu na burzu.. stane se něco když je náhodou smíchám? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 15:41 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 15:38 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 15:32 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 15:24 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Do toho se ti jich vejde tak 70 v pohodě i víc...ale jde o to aby jsi je udržela na živu....chce to mít pravidelně dost stravy, čerstvé každý den, tak aby jí bylo akorát.Já jsem vždycky svítil a rychleji se svlékají pokud koupíš subadulty tak máš brzy adulty....já kupuji jenom subadulty to je nejlepší nejdéle vydrží a víš co jim dáváš skrmit a čím gutloaduješ svá zvířata....a taky hodně záleží jak jsou kvalitní ty sarančata(ne od každého jsou kvalitní) a taky jaké chceš kupovat,jestli stěhováky nebo všežravý....já osobně beru skoro jen všežravý když je nouze tak i stěhováky,jsou i levnější(naposledy jsem kupoval 50ks/100kč) dej jim tam větvičky nebo špejle na lezení a hlavně svlékání....pokud jsem zapoměl dát stravu tak se mi stalo párkrát že subadult ojídal za živa adulťáka.....Naposledy jsem nesvítil ale sarančata byla kvalitnější a celkem držela....někdy vypadaj že už je třeba mrtvý ale hýbe nohama na podněty tak ho skrm....jak sčerná tak to je na vyhazov....Teď bude snad už celkem teplo a světlo tak by to mělo být OK i bez svícení ale dávej je ztřeba k oknu kde je hodně světla.Všude se píše všechno možné,ale v létě bohatě stačí pokojovka a hodně světla,ale to se nebavíme o chovu.Jinak měli by mít dobré odvětrání,což znamená celej strop+ bych udělal pár malých děr ze předu někde ve spod jedné strany kvůli nasávání vzduchu....budeš kupovat už min. subadulty takkže tam to vůbec nevadí a množit se ti stropro nebudou v tady těch podmínkách. Jinak jednou jsem jich koupil hodně a vydrželi mi +- 3,5 týdne, samozřejmě nějaký ztráty tam jsou,ale pokud se na ně alespoň 1x denně mrkneš tak uvidíš kdo to má už pomalu spočítaný a toho skrmíš :-). Jinak krmení tráva nebo čínské zelí(u něj nedávat vrchní vrstvu)...jinak jsem zkoušel i jiné věci a ty nijak zvlášť nechtěli.Nejlepší je mít jak už jsem někde psal mít, šuplík kvůli toho svinčíku co nadělaj všude možně....ale to ty nemáš takže nic. Jinak já mám dva boxy na sarančata a jeden to je faunabox(ten je ideální) má na vrchu větráni plus v tom stropě otevírací dvířka ve velikosti 10cm x 10cm(tak akorát na ruku)....vynikající kvůli manipulaci...jelikož většinou jsou právě všechny ty sarančata zavěšený u toho větrání na stropě....nekupoval bych jich více jak 50ks nejlépe tak 40ks...a když svítím tak 25 obyč žárovka nebo nějaká zářivka.Dodam fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:34 Žena Verčák [112] - Ještěři – Sarančata
Opravdu jsem nechtěla zakládat nové téma.. ale nic příbuzného jsem nenašla ;-)
Ale k věci:
Dneska jsem si v Ikei pořídila plastovou průhlednou bednu s víkem www.ikea.com/…/ objem 45L na šířku. Plánuju v ní přechovávat (nikoli chovat) sarančata pro agamu. Co nevím je, kolik jich tam můžu dát, aby mi přežívali a jak mám krabici zařídit. Kromě toho že do ní udělám díry kvůli vzduchu ;-). Představovala bych si, že bych kupovala minimálně po 50 ks středních sarančat. Nejspíš jim tam dám hodně větviček, ať se mají za co věšet a svlíkat. Ale problém mám s teplotou.. budou mi přežívat i při pokojové teplotě? nebo jim to musím nějak vytopit? Případně jak? Žárovku nevidím moc reálně, a nic jiného mě nenapadá. Navrhnete mi nějaké nejlepší a nejlevnější řešení? :-D
Děkuji ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 312x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/777-sarancata