Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguánci se rvou

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Leguánci se rvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:54 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Loris
Fotka k příspěvku Vousatky jsou na tohle super. Takhle mi vždycky nějaká skočí na ruku jak otevřu terko... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:56 Muž D@n!€L [3] - ŽelvyRe: Loris
Byly i roztomilejší.. konkrétně tato má půl kila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:24 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: D@n!€L
jéé, to je roztomilé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:11 Muž D@n!€L [3] - ŽelvyRe: Loris
Fotka k příspěvku Nevím, jak je to s ještěrama, ale moje želvy si na mě zvykly celkem rychle. Už od malička jsem je zvykal na přímý kontakt s člověkem a výsledkem toho je to, že nekoušou a nechají se drbat na hlavách :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:35 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: Sewer
Díky moc, koukám teda, že ty agamy jsou velmi přátelští potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 07:11 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nevím jestli leguánci, ale z vlastní zkušenosti můžu s jistotou říct, že agamy vousaté a gekončíci noční ano :-) ... jinak u korálovek jsem to naopak nijak nepocítil (přijdou mi ke mě lhostejní) a chameleona mám krátce, takže tam zatím nemůžu soudit.
Abych to konkretizoval ... když strčím ruku do terária gekončíků, tak samec Arturek mi na ní vleze ať je kdekoliv, vždy ke mě přijde a vleze mi na ruku. Piko (agama) zase umí tak dlouho škrábat na sklo, dokud ho nepustím...to se pak chvíli proběhne po pokoji a buď někde zůstane nebo si skočí zpátky do terária a nebo přijde za mnou a vyleze si na mě. Miluje když ho hladím na hlavě, vždycky mžourá očima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 23:27 Žena Loris [0] - Ještěři
Můžu se zeptat - vás, chovatele leguánů - je pravda že si leguáni dokáží vytvořit až sociální vazbu na majitele? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:50 Žena TerkaS [12] - Ještěři
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: TerkaS
Není možné, že kdybych k nim dala ještě jednoho (samici), že by se jejich vztahy upravily?

To těžko.... a pořiď ještě jednoho a pak je budeš třeba rozdělovat do tří terárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:38 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Tak jsem dala mrňousy spolu do velkého terárka a asi po 15 minutách šla samička tvrdě po samcovi, tak jsem ji hned odchytla.. :-( Znovu jsem na to koukala a řekla bych že po srovnání jsou to opravdu samec a samice. Samci mají pod kloakou dvě zvětšené šupiny a ty jasně vidím jen u jednoho malachitíka. Není možné, že kdybych k nim dala ještě jednoho (samici), že by se jejich vztahy upravily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 11:50 Žena TerkaS [12] - Ještěři
no já, spolecne s pani co mi je predavala.. stydim
ale zkusena chovatelka mi poradila, ze se to da poznat u nich i u cerstve narozenych mladat, podle dvouch vetsich supin u kloaky u samcu, coz sem u jednoho mladete videla, u druheho ne. Shodly sme se na tom i s tou pani.. Ale samozrejme sme to nemuseli urcit spravne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 05:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Pokud se nesnesou mláďata, pak dospěláci ( zejména až na samečka příjde chuť na páření ) budou boke mnohem tvrdší. Takže ano, chovat odděleně by je bylo třeba na pořád. A propos jak víš, že je to pár - kdo určil pohlaví u 7cm velkého mláděte coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 22:33 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Pogona
upne naporad?? znmena to ze ani v dospelosti by se nesnasli, i kdyz sou to samec a samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
No, když to udělají znovu byť třeba po týdnu, určitě je pak chovej odděleně napořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:29 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Pogona
Toho se prave trochu bojim. Ze treba budou zas tyden ok a pak se mi sezerou az tam nebudu :( Neska sem taky poprvy videla ze taky umej trochu nafouknout ten podbradek jako agamky. Nastesti oba vypadaj v poradku a i pokousana tlapka snad prezila bez uhony.. Ale teprv kdyz sem do nej stouchla tak mu ji pustil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 17:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
Zkus do většího ;-) ale určitě je sleduj.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 15:36 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Pogona
Dík za radu. A mám je dát zase do malého terárka, nebo je přendat do velkého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 15:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerkaS
S nimi sice zkušenosti nemám, nicméně, odpověď je velmi jednoduchá, pokud se budou i nadále prát, budeš je muset chovat odděleně. Zkus je za den, dva dát opět k sobě a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:59 Žena TerkaS [12] - Ještěři – Leguánci se rvou
Zdravím, nedávno jsem si pořídila mláďata Leguánka malachitového a dosud s nimi nebyl problém. Dnes se ale pěkně poprali, útočili na sebe, kousali se.. Nepomáhalo ani rozhánění vodou. Jsou stejně velcí (cca 7cm) a je to pravděpodobně samec se samicí. Ihned jsem je oddělila. Máte někdo s něčím podobným zkušenost? Myslíte, že je budu moci dát k sobě třeba do velkého terárka kde by oba měli více svého prostoru? Nebo už budou muset zůstat od sebe? Moc děkuji za rady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 166x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/788-leguanci-se-rvou-