Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - terárium

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Gekončík noční - terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2012 08:10 Denir – elegans1
to opravdu není,právě jsem jí dostala...
a momentálně čtu stránky o svleku,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 08:04 elegans1 Re: Denir
Bude se svlékat.
Je opravdu problém v 21. století zjistit si tak základní informaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 07:54 Denir – Světlá kůže
Ahoj,tak jsem tady opět..ráno když jsem došla domů,tak mě zarazila bledost gekončíka. Prosím,čím to může být? Vypadal jako když, má celé tělo obalené v bílém povlaku,kůže vypadal bledší. Na noc měl v teráriu pokojovou teplotu a spal na výhřevném kamení, který byl vypnutý. Večer jsem mu rosila terárium. snad to nic nebude :-( Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 02:16 Denir
Díky a troubu jsem snad zapla. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Denir
Nech ten písek prostě pár dní ležet tak aby luftoval, a on vyschne brzy sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:03 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Denir
A zapla si tu troubu? ;-) já jsem písek v troubě na pekáči sušila cca 10 minut : ) a byl suchý a horký tak že mi spálil koberec :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:09 Denir – Zařízení terária
Ahoj,jsem začínající chovate gekončíka nočního.Mám dotaz,sice jsem přečetla kde co ale pár věcí mi je nejasných. Chtěla bych dát do terárka písek,ráda bych věděla jestli se má sušit v troubě,bylo mi to tak porazeno.Dneska jsem ho šušila hodinu ale písek je stále vlhký. Čtla jsem,že by měl být v terárku vlhký jenj na jednom místě,musím ho tedy nechtá pořádně proschnout? Dále bych potřebovala poradit s břidlicí,mám jí z bývalého akvárka ale nevím,zda je to pro něj vhodné. Nemůže se poranit o ostré hrany? Děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2012 22:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lilith_z_kocek
Do vrchního patra obyč žárovku, žádný topný kámen dospod! no
Teplo stoupá a ohřeješ nejen spodní patro ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:02 Lilith_z_kocek
Taky jsem uvažovala terárko rozdělit na 3 části systémem ramp a podest. Jenže jak s vytápěním? Žárovka bude pravděpodobně nahoře, tím pádem se do střední části teplo nedostane a dole by mohl být topný kámen. Když nad tím tak uvažuji, vytvoří se mi tímto samy teplotní zóny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 15:50 Muž Sewer [151] - Ještěři
Zní to dost zajímavě a bylo by to originální palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 15:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
a co kdyby jim tam udělala v půlce takovou jako by druhou podlahu... já bych to udělala z polystyrenu jako 3D pozadí.. prostě tak, že by tam měli jenom několik skulinek na průlez... bylo by to "rozděleno" na "venkovní část" (nahoře) a "jeskynní část"(dole) hm, rozumí mi tu někdo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 20:49 Lilith_z_kocek
Díky za radu, bohužel naležato se mi nikam nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 18:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lilith_z_kocek
Je to moc vysoké a v zápalu boje ( při chytání cvrčků, při hře, při souboji,... ) by mohli lehce spadnout, a pád gekončíka z metru je dost nebezpačný,....... ( samozřejmě může spadnout 100krát a nic se mu nestane, ale při 101ním pádu,........ :-( )

Takže do takového terária rozhodně ne.
Ledaže by výstupky byly do cca 3Ocm, ona základna 60-60cm je dobrá klidně pro tři gekončíky sama o sobě ;-) Terárium ale bude "divně" vypadat, když 2/3 budou holé,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:57 Lilith_z_kocek – Gekončík noční - terárium
Dobré odpoledne, mám dotaz ohledně terárka pro gekončíky. Terárko mám velké 1000*600*600 (d)x(š)x(v). Může být postavené nastojato, pokud udělám dostatečné množství výstupků a "poschodí"? Děkuji za odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 149x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/798-gekoncik-nocni-terarium