Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Samec chameleona místo páření chce samici SEŽRAT

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Samec chameleona místo páření chce samici SEŽRAT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2012 21:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
No,... ale počítej s tím, že za pár týdnů, dní, hodin, minut,....... se to může klidně změnit :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 13:17 Žena Loris [0] - Ještěři
předváděl se, kýval na ní hlavou a pak na ní skočil prostě :) vubec žádná agrese, nechápu - to mu asi přeskočilo nějaký kolečko v hlavě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 13:10 Žena Loris [0] - Ještěři
Tak jsme ji zkusili tak před týdnem dát teda k samci a zas po ní vystřelil...

ALE DNES ráno se to povedlo (dali jsme jeho k ní) :) a uz vubec agresivni neni, spíš jenom na nás zase :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 21:09 Žena ellipsees [0] - Ještěři – uuuu
tak to me zajima jak to dopadne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
U chamíků je tenhle jev poměrně častý, samcovi prostě samice "nevoní". Můžeš to po čase zkusit znovu, ale výsledek bude nejspíš stejný. Nezbude než si někde vypůjčit či vyměnit tohoto samce za jiného a doufat, že to bude lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:02 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
dobře zkusíme, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:40 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Loris
nesmysl....skočit na to můžou hned...dej samici jak jsem psal k samcovi do terária....ne naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:32 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: petroneus
ja psala že "Velikostně mezi nimi takový rozdíl není..."

Klidně ještě počkáme není problém...

Oni se informace opravdu dost různí (a podle těch informací mi nepřijdou mladí ale akorád) - já např. četla že v pohodě v 5 měsících se mohou připouštět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:15 Muž petroneus [15] - Ještěři
jestli je ve velikosti obou jedinců velký rozdíl, a samec ještě pohlavně nedospěl, tak vnímá samičku, jako potravu. Pokud je samička moc malá, tak budeš muset počkat, až trochu povyroste. :-) Navíc já bych páření tak mladých chameleonů nedoporučoval protože by samička mohla mít i vážné zdravotní problémy, jako je zadržená snůška apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2012 15:45 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Loris
Dle knížek dáváme samce k samici do terária...

Tak to udělejte přesně naopak.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:46 Žena Loris [0] - Ještěři – Samec chameleona místo páření chce samici SEŽRAT
Zravim,
doufám že mě teď neosočíte za tyrana zvířat, ale mám problém a zajímalo by mne, jestli jesti se to už někomu stalo.
Chtěli by jsme spářit naše 2 chameleony jemenské, ale samec (10 měsíců) když ho dáme k samici (7 měsíců) se jí pokouší sežrat - střílí po ní a minule jí žvejkal ocas (naštěstí jsme včas zakročili)... Samice se mu přitom nebrání - přijde mi že ona "by chtěla" - kýve na něj hlavou, ani od něj neprchá, nemnění barvu na naštanou atd...
Dle knížek dáváme samce k samici do terária...
Velikostně mezi nimi takový rozdíl není...

Samec je prostě divnej (?) :-D Nebo že by jsme mu dávali vyloženě málo nažrat? Dáváme mu 6-9 dospělých cvrčku denně, půst jednou za 3,4 dni... Takže v tom snad není problém...

Jako řešení mě napadlo ho nějak "přežrat" a pak ho teprv dát k samici... No nevim co na to říkáte vy?

Díky za všechno ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 122x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/799-samec-chameleona-misto-pareni-chce-samici-sezrat