Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Hmyz pro felsumy

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Hmyz pro felsumy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 19:50 Muž Padom [0] - Ještěři
No tak to já mám jiné zkušenosti. Moje směsi, které si dělám sám, tak nesmrdí. Ale pokud směs neodhadnu a dám tam více ovocné složky, tak teprve potom to smrdí. Z toho lze usoudit to, že pokud máš správně vytvořenou směs, tak to nesmrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 18:58 Muž halaly [25] - Ještěři
Samozřejmě, ale časem ti začne kvasit všechno. No já je teda nechal tak, jak je koupil a použil asi jen jednou. Ten smrad byl neskutečný, jakmile jsem otevřel flašku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 18:21 Muž Padom [0] - Ještěři
Tak to není pravda. Ono záleží z čeho všeho uděláš tu živnou půdu. Ale octomilky můžeš v klidu pěstovat ve sklepě. Já je tak mám a nepociťuji nějaký smrad, když přijdu do sklepa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 17:59 Muž halaly [25] - Ještěři
Ale octomilky taky smrdí, jako ďábel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 17:54 Muž Padom [0] - Ještěři
Jo přesně tak zrnokazi jsou lehcí na pěstování. Stačí si na google.cz zadat zrnokaz a najdeš o něm poměrně dost informací o pěstování. Při jaké teplotě a za jakou dobu se líhnout. Jinak s těma crvčkama máš pravdu vážně smrdí. Popřípadě na doplnění stravy bych i doporučil octomilky (větší druh), jsou velmi lehké na pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 22:06 Muž halaly [25] - Ještěři
Zrnokaz je v pohodě. Množí se poměrně rychle a i ve skleničce od přesnídávky v pokojové teplotě.http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/detail/1704262/zrnokazi-pilousi-potemnici-octomilky/
Cvrčky moc teda nedoporučuju (na chov), jestliže nemáš 10 zvířat. Dost smrdí, opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:57 Twity
Děkuju za rady! Rád bych vyzkoušel různé druhy hmyzu ale nevím, které všechny jsou vhodné. Vlastní odchov by nebyl vůbec špatný, ale nemám s ním vůbec žádé zkušenosti. Dají se pro odchov použít cvrčci z běžného prodeje ve zverimexech? A kde by se dal sehnat zrnokaz, ještě jsem se s tím nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:53 Muž Padom [0] - Ještěři
A nebo si ty cvrčky pěstuj doma, to máš nejlevnější. Popřípadě zkus i jiné druhy hmyzu. Na příkrm třeba zrnokazy, ti se lehce pěstují. Nebo v nouzi můžeš použít i octomilky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:45 Muž halaly [25] - Ještěři
Mám s němi jen dobré zkušenosti: obchod.acheta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:22 Twity – Hmyz pro felsumy
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké všechny druhy hmyzu jsou vhodné pro felsumy madagaskarské? Většinou je krmím cvrčkama, ale mám problém se sháněním malých cvrčků v Praze. Poraďte prosím, jaký hmyz a kde ho sehnat? Děkuju
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 85x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/803-hmyz-pro-felsumy