Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

jakou rostlinu do terária?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
jakou rostlinu do terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Tak tos dobře nesouhlasil, tenhle fikus mi vůbec nepřišel na mysl a to ho přitom máme doma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2012 11:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
Lezou, nicméně za pár dní pojdou, neb jsou zvyklé na biotop našich "studených" lesů, nikoli na tropický les ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 10:44 Žena Loris [0] - Ještěři
a mech z lesa: to vám z něho nelezou žádný potvůrky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 07:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Malapa
Další zajímavou prezentaci s možností inspirace najdeš tady :

terarka.net/terarka/1012

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 07:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Teď bych se milý kolego odvážil oponovat já, sám mám půl roku rostlinku v teráriu 30=20=20cm a v pohodě, vkládám fotku, jedná se o nějaký druh minifikusu - přesný název nevím, mají je ve všech květinkách za nějakých 30Kč, velmi, velmi rychle roste, miluje vlhko a šero, tudíž do terária super :-)
Sám ji mám u šnečků a ti ji kupodivu anežerou, jen ji jednou za týden protrhám a je to :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 23:16 Muž Malapa [0] Re: fajfmen
OK dík za rady, bude bez kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 22:47 Muž Felix [754] - Ještěři
Do malého terka živou rostlinu fakt radši vynechej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 22:42 Muž Malapa [0] Re: fajfmen
Spíš uvažuju o živé rostlině z důvodu zvlhčení a trošku přirozeného prostředí. Proto s ptám an dostupnost drobné rostliny nenáročné na světlo. Pokud nedostanu vyzkoušenou radu, bude terárko bez rostliny. Jsem akvarista, terárko chce syn.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 22:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Pokud tam chceš odolnou rostlinu, musíš nutně zvětšit terárium všemi směry. Doslova. 30x30 cm velká kytka na okně v květináči je sice docela prtě, v terku musíš ale nutně připočíst prakticky stejný prostor pro kořeny a tím i substrát (dohromady min. 60 cm výšky) a potom fakt, že se ta kytička bude dále rozrůstat. Natlačená listy na sklo začne buď uhnívat anebo schnout, proto pro ni nutně musíš přidat alespoň 10-15 cm prostoru VxŠ. Nemluvě o poškozeních lozením či potravními zvyky zvířátek...

Zjednoduším to: pro párek droboučkých leguánků Anolis sagreyi stačí (jako minimum) dejme tomu terko o r. 60x30x30 cm. Zasadíš-li tam (z hlediska květináčového pokojového pěstění malinkou) maranthu, aglaomemu, scindapsus apod., velikost terka musíš nutně aspoň ztrojnásobit. Včetně (a hlavně) pro ještěrky nevyužitelného substrátu ;-) . Tímto stylem se brzy dostaneš k proporcím nádrže vhodné pro chov např. mladého leguána, v níž už ale tihle prckové nedokážou dohledat kořist...
Nebylo by lepší dát si pokojové kytky v květináčích KOLEM toho terária? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 19:26 Muž Malapa [0] – jakou rostlinu do terária?
Chystáme se na malé terárium pro gekony panenské. Jakou rostlinu zasadit do terária? Je nějaká drobná, dostupná bromélie? Nebo poraďtě jinou rostlinu, která bude snášet neodstatek světla v teráriu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 99x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/846-jakou-rostlinu-do-teraria