Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama kočičinská

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama kočičinská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 11:32 tomi
pri vylihnuti si zlomila ocasek co stim nechci ji zabit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Betka
Neznáme chovné podmínky ( terárium, vybavení, výhřev, osvětlení,..... ) ani nevíme nic o zvířeti ( stáří, velikost, jak dlouho ho máš, od koho,.... ), takže nemůžeme zkusit pomoct....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Betka
Ahoj, jedině rozbor trusu, nic víc asi neporadím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:46 Betka – Proč hubne ?
Mám Pascala už 5 let a asi měsíc zpátky mi začal strašně rychle hubnout a nevim si rady co s nim .
Davam mu potravu jakou ma mit a krmim ho tak 3x az 4x týdne po 15 crvčcích sem tam mu dam i vitamini jak do vody tak k jidlu . Prosím o pomoc nikde jsem to nenašla. Prosím pomuzete? Děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:04 Reptilio – 2 nebo skupina
dá se tato agama chovat v páru (samec a samice) nebo je to jako u gekončíků nočních kde se dají chovat pouze ve skupině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 20:55 Reptilio Re: fajfmen
A jak by mělo být velké terárko pro agamy u kterých již je rozeznatelné pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2014 21:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Reptilio
Tak to jo. Docela komfort palec
U mláďat bych to osobně řešil průběžným stěhováním od malého terka přes střední až po veliké "dospělé" úměrně dle jejich vzrůstu - tak aby terárko "rostlo spolu s nimi". Je to pro ně výhodnější kvůli dohledání kořisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 20:17 Reptilio Re: Pogona
Jedná se stále o kočinčíny.
A co mláděta měli bymít větí tarárko nebo je můžu dát hned do takle velkýho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 18:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Reptilio
Pokud jde o agamy kočičínské, které jsou v nadpisu diskuze, pak to pro ně bude dobrý rozměr terária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 16:20 Reptilio Re: fajfmen
Myslel sem skupina agam (1samec a 2 samice).
V jedné knížce sem se dočet že pro tuto skupinu satčí min 1m*1m*1,5m.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Reptilio
No já teď nevím čeho 1,2 (agamy? želvy?) ;-) Pro jeden každý druh bezva, pro oba pohromadě nevhodné cokoli pod půl kilometru a neustálý průtok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 20:39 Reptilio Re: fajfmen
Takže pro skupinku 1,2 tarárko o rozměrech 1m*1,5m*1,5m bude vyhovovat nebo bych to měl jětě zvětšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2014 05:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Reptilio
Želvy nedokážou na blízko zaostřit a ty vodní instinktivně chňapou po všem pohyblivém v dosahu, což je spolehlivý způsob jak agamu brzy připravit o prsty a ocas. Další problém představuje opakovaný kontakt ještěra s želvími exkrementy - řada mikroorganismů které jsou přirozenou součástí želví střevní mikroflóry a těmto tvorům nijak nevadí, působí na jiné skupiny plazů jako patogeny. Citliví jsou na to zejména hadi, ještěři bývají odolnější, no ale i tak... Raději nic neriskovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2014 21:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Reptilio
Pořídit skupinku a hlavně nic NEKOMBINOVAT. Želvy nechat, kde jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:59 Reptilio – nový chov
Dobrý den
Chtěl bych si založit trárium a agamama a nemůžu se rozhodnout jestli jednu nebo pár a nebo skupinku 1,2 tak se chci zeptar co je nejlepí než začnu stavět teárko.
A ještě mam doma 2 želvi nádherné tak mě napadlo přidat je k nim když tam bude ten bazének.
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: 7Kate
Do roka mívá "dospěláckou velikost" jinak roste celý život, ale pak už pomaleji. A určitě vyroste i v malém teráriu, tenhle mýtus, že zvíře vyroste podle chovné nádoby je volovina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:03 7Kate
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli Agama roste podle velikosti terária? A jak rychle roste? Děkuju za odpo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 19:51 Karolína
Aha, moc Vám děkuji!! ;-) :-) Přeji hezký den, K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:46 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Verčák
Verčák napsala: mám pocit že Karolína myslela spíš rozdíl mezi agamou vodní a agamou kočičinskou ;-)

tak to je možná i zbytečné řešit, protože vodní tady těžko sežene a když už, tak je to zbytečné, kočinčína je levnější a hezčí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 18:12 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Matewoo
mám pocit že Karolína myslela spíš rozdíl mezi agamou vodní a agamou kočičinskou ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 13:28 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
Jsou si podobný, kočinčíny jsou možná trošku víc náladové. Do dýlky jsou větší než vousatky, ale jde o to hlavně, jestli chceš mít v interiéru spíš pouštní terárko nebo tropický, oboje jsou hezké, ale každému se líbí něco jiného. Moje přítelkyně mi třeba řekla, že vousatka se jí vůbec nelíbí, že kočinčína je mnohem hezčí. A je to i kus od kusu...znám vousatky, co běham po domě atd.. a ty, co jsou jen v terárku a nenechaj na sebe šáhnout...to samé kočinčíny...nějaké lidský kontakt pomalu vyžadují, jiné ho nesnáší...ta moje se nechá vzít, nechá se z ruky nakrmit, když má náladu tak jí mám třea hodinu na rameni, leze mi za krk atd...a má občas dny, kdy je lepší si jí nevšímat. Ale obecně z ještěrů patří k těm nejvíce společenským :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 12:20 Karolína
A jaký je mezi nimi rozdíl (povaha, chování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:39 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
Není, ovšem 99% lidí si myslí, že to je stejné, zvlášt ve zverimexech mají u kočinčín napsáno, že je to vodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:30 Karolína
Je agam kočičinská a agama vodní to stejné? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pačesák
Neprodávám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:47 Pačesák Re: Pogona
Neprodáváte náhodou terárium 120x60x60 na bazos.cz? Jestli ano koukněte na email. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pačesák
Pro dospělou kočičínku alespoň 100cm šířka, 80cm výška a 50cm hloubka ( ideálně větší ) a pořádná nádrž s vodou cca 60-50-25cm.
UVB máš zatraceně slabé a v nádrži tvých rozměrů se dá chov označit za týrání -
chudák agama :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:00 Pačesák Re: Sewer
Dobře a jaké jsou ideální rozměry terária abych nemusel kupovat další a zůstane na trvalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 19:53 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ty máš 42cm agamu a terárko o základně 58 x 36 cm ???!!! coze
Myslím, že sis sám odpověděl na to, kde je problém.
Tohle terárečko je tak pro gekončíka.

Panebože, jak může tohle někdo udělat??!! Představ si metr dlouhýho psa, kterej bude celej život zavřenej v boudě, která bude velká 120cm x 80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 19:50 Pačesák Re: Pogona
Promiň mojí nemožnost. :-O Agama je samička, 42 cm, vodní nádržka je udělaná z plastové misky zabírá čtvrtinu terária, osvětlení žárovka Repti Glo 5 UVB 25W, topný kámen, rozměry terárka DxVxŠ: 58x40x36 (prozatím do 14 dnů pořídím větší, už je to nutnost. Doma máme psa a kočku ale moc si jí nevšímají.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 19:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pačesák
Já nemohu opět odpovědět jinak.
"Ahoj, mám starou škodovku a nejede, když otočím klíčkem, trochu škytne, ale motor nechytne, čím to je?"

Zkrátka potřebujeme bližší info, velikost terária, osvětlení, vodní nádrž ( ideálně fotky ), pohlaví, velikost, nepřibyly Vám doma nějací noví mazlíci,...........................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 18:31 Pačesák – Agama kočičinská
Ahoj mám menší problém, nebo spíš strach. Moje agamka (asi rok stará) pořád lítá po terárku jakoby se něčeho bála nebo já nevím a skáče. Myslím si že je ve stresu ale nevím z čehosad. Taky když si ji třeba vezmu na ruku chvílí si s ní hraju, nebo mě vyleze na rameno a rozhlíží se, a potom ji vrátím do terárka a chci ji nakrmit (pinzetou) tak na to nereáguje. Prosím o pomoc :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 307x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/854-agama-kocicinska-