Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Korálovka

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Korálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 22:11 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Jo, větev tam samozřejmě bude ;-) Ale je tam sériově vyráběné pozadí bez polic a lepit to na to bude trošku problém. Snad se povede. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Měj jsem několik desítek dospělých, chovných korálovek a všechny měly do 120ti cm, 130cm je na korálovku poměrně nevšední délka, navíc i kdyby, doroste do ní až v "pokročilém věku" a v teráriu tak v pohodě dožije i v takové délce ;-)

Jukni ke mě do prezentace MiniZoo, měl jsem je v typizovaných teráriích 50-30cm jednoduše zařízených pouze s miskou vody a úkrytem. Množili se v pohodě a nikdy nebyl problém ;-)
Ty máš terárium trochu větší ( každý cm navíc je dobrý ), můžeš terárium zařídit větvemi, opočívadly, pozadím s terasami,....
Tak se toho fakt neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Některé mají až 130cm. Nebude to pro dospělou málo? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
V podstatě veškeré "běžné" poddruhy, californae, alterna, pyromelana, hondurensis,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:47 Žena Nessy [124] - Ještěři – Jakou korálovku?
Ahoj, chci si pořídit korálovku. Vím, že je jich plno druhů, tak mi prosím poraďte, kterou můžu mít celoživotně v terárku 60d x 33h x 35v?
Moc děkuji stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:03 Sipedon – Re: Sewer
Spoločné terárko pre tú getulu a alternu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 08:28 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nijak :-). Vajíčka sem jí vyhodil, protože nebyla oplozená a hadík žije spokojeně v terárku. Našel jsem ho v podkrovním pokoji, kde mi utekl. Když jsme se s přítelkyní stěhovali do bytu, tak jsme pokoj kompletně vyklidili a jednou jsem tam náhodou zašel a on se zrovna plazil po zemi :-) .
Zrovna teď mám pro obě korálovky objednané na míru jedno společné terárium. Protože už značně vyrostli a ty hrůzy ve ktrerých momentálně žijou...za ty se uplně stydim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 23:15 Martin
Tý jo, po takováé době. Nejsem znalec, ale chtěl jsem se zeptat jak to dopadlo a kde jsi ji našel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 10:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ještě přihazuju fotku, ale není nic moc...nechtěl sem jí vyrušovat, když si na těch vajíčkách sedí jak slípka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 10:15 Muž Sewer [151] - Ještěři – Korálovka
Korálovka tu nemá žádné obecné téma, tak jsem ho založil i pro jiné.


A teď k mému problému...

Asi před rokem a půl jsem koupil od kamaráda (Tome :-) ) samičku korálovky šedé. Měl ji nějaký čas v terárku spolu se samcem a mě pak doma, asi po měsíci, snesla dvě vajíčka (to mohlo být někdy vloni na jaře). Na podzim mi pak utekla a našla se až teď v červnu. Včera koukám do terárka jako blázen a ona si leží smotaná v rohu a u sebe tři vejce.
Chci se tedy zeptat, jestli je možné, že by byly vajíčka oplodněné (některá zvířata si to umí ponechat na pozdější dobu) a jestli ne, tak proč mi sakra snáší neoplodněná vajíčka? :)
Taky bych řekl, že vajíčka jsou o dost menší než minule, ale po takový době si to možná jen špatně pamatuju.

Děkuju za reakce...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 112x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/858-koralovka