Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon Jemenský - nemůže chodit, zapadlé oči, měkká helma

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chameleon Jemenský - nemůže chodit, zapadlé oči, měkká helma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 07:32 Kamil Re: Landvir
Vím že neváží všichni stejně. Jen zhruba kolem. na agamy jsem našel váhy- míry (orientační) ale ma chamíka ne. Tak proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Kamil
Ahoj, každej jinak.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 21:33 Kamil – Váha
Ahoj, kolik asi tak váží chameleon ve dvou měsících. Díkec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 11:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Martina
Ahoj Marťo, záleží jak dlouho Ti ta dcl vydrží, počítej s tím, že docela rychle cvrčci porostou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 10:04 Martina – Cvrčci
Ahoj mám prosbu. Jak velké mikrocvrky objednat, když mají: do 0,5 nebo 0,5-1. A je to brané po dl. Né po krabičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 03:10 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Martina
Kým nevyrastie a nebude schopný konzumovať väčšie štádiá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:18 Martina – Mikrocvrčci
Ahoj. Mám dotaz, mám chamíka 9 týdnů starého, jak dlouho mám krmit mikrocvrčkama. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 20:09 Anís – přepadává na stranu
Zdravím můj chamík Grů.. normálně leze, pije, vystřeluje jazykem, ohání se po mně ale když stojí přepadává na stranu.. už dvakrát ( co vím já) spadnul z větve.. proč??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 15:06 Muž cadaverous [22]
Střelec: Nechtěl jsem se nikomu vysmívat, nebo ho urážet. Proto to prosím neberte osobně. Stala se chyba, vzal jste si ponaučení. Horší by bylo, kdyby ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 14:09 Muž Střelec [74] - Ještěři – Huner, Pogona - díky
Hunter, Pogona - díky za podporu. Dost lidí si neuvědomuje, že fóra nejsou jen "výstavkou úspěchů domácího hospodářství", ale hlavně zdrojem informací. I těch o chybách, které jsou možná nejdůležitější, protože to omezí jejich opakování.
Ano - stala se chyba sad . Před dvěma lety mi v krátkém časovém intervalu zvíře dorostlo tak, že ze dne na den dosáhlo na UVB úsporku. Pak stačilo pět minut a bylo "vymalováno". Tehdy jsem ho měl půl roku a zrovna během necelého týdne "vystřelilo" z 25 na přibližně 30 cm. Dneska má 50 a uráží ho, že se se mnou musí dělit o garsonku.

Co se týká posledního pádu - šlo o technickou závadu. Plast umělých popínavek po třech letech v terárku výrazně zkřehnul a v místě "havárie" jsem dodatečně vysbíral hrst úlomků umělých listů označkovaných drápy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 13:58 Muž cadaverous [22]
Hunter: Tak tedy jinak. Rozlišujte nehodu a nevědomost.
Nehoda se stane klidně i zkušenému chovateli. Lampa spadne a popálí nebo zraní chameleona. Například...
Nevědomost se stane začátečníkovi, který umístí lampu tak, že se chameleon o ní spálí, protože to začínající chovatel nečekal.
A tímto bych tuto debatu ukončil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 12:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: cadaverous
Ja to v kontexte mám, a ako by sa nehoda nemohla stať aj skúsenému chovateľovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 08:19 Muž cadaverous [22]
Hunter: Dejte si to do kontextu celé konverzace a možná to pochopíte. Posměšek to měl být myšlen v případě, že to měl být zkušený chovatel. V případě začínajícího se to dá pochopit, nicméně nikoliv odpustit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 00:00 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: cadaverous
Nehody sa stávajú, píšeš to tak ako keby o neho každý deň hasil špaky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:32 Muž cadaverous [22]
Fotka k příspěvku Bylo to trochu v jiném kontextu, ale budiž. Když už to chcete rozebírat. Hned první fotka chameleona. Přismahlá přilba a hřbet jako prase. Asi mám tedy vidiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2015 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
P.S.: Kolega Střelec sepíše s velkým S a jinak je jeden z mála, který si nechal vždy poradit (a že nejsem vždy "příjemný" ), nenechal se odradit a vyladil chamíkovi dobré terárium, právě jsem juknul na jeho nové fotky zvířete a nevidím ani zkrouceného, popáleného ani nijak jinak trpícího chamíka. Naopak má pěkné zvíře, kterému se dle mého dobře daří... Čili jeden z nás je slepý.
Navíc byl zpočátku někdy až přehnaně pečlivý, to je ale o 100% lepší než přistupovat k chovu laxně, jak tomu v drtivé většině bývá, kdy se snaha pomoci tazateli mine účinkem...
Takže si takové posměšky a kritiku ( navíc zcela mimo mísu ) zrovna on, nezaslouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:26 Muž cadaverous [22] Re: Pogona
Co si budeme povídat. Provizorium je prostě...provizorní. Obojí lze použít a obojí není ideální. Nicméně trvám na tom, že kupování UVB kompaktu není zbytečné, když ho následně použiji do terária, kde už to nebude provizorní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 17:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
Přesně tak, myslel jsem Sašu se kterým se znám již dlouho a který měl zájem o dočasné provizorium, ví s čím jak zacházet a taky nechce vrážet na pár týdnů "pár" stovek do zářivky UVB. Navíc druhá možnost, kterou jsem zmiňoval je dopřát chamíkovi přímé slunce, stačí si příspěvek pořádně pročíst.

Co se týče Ikey a jejího e-shopu, pominu-li složitost nakupování v jejich Ikea-bussines, která se vymyká všem běžným e-shopům, pak mi příjde zbytečné vyhodit 200Kč za poštovné u bedýnky za 20Kč,
kterou navíc za týden nevyužiju, záclona výjde levněji,rychleji a efekt bude stejný. Alternativou jsou i síťová terária od Exo-terry, to už je zas ale o několika stovkové investici. Celou dobu se bavíme o provizoriu, čili je to škoda peněz....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 11:38 Muž cadaverous [22] Re: Nadka
Nadka napsala: Tím odborníkem myslí fajfmena-Sašu. ;-)
Tak to už vypadá mnohem lépe. Opravdu netuším, kdo jak se tu jmenuje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 11:18 Žena Nadka [214] Re: cadaverous
Tím odborníkem myslí fajfmena-Sašu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 09:58 Muž cadaverous [22] Re: Pogona
Pogona napsal: 1. Saša myslel nějaké levné provizorní řešení. Nepotáhne se přeci z Varů do Prahy kvůli boxu za 100,- - přemýšlej...

2. Saša není "začátečník" , ví jak zacházet s D3kou - stačí projít jeho letité prezentace chovů a úspěšných odchovů

3.Znám několik velkých chovatelů, kteří ani u mláďat nepoužívají UVBéčka a mají kvalitní odchovy ( na terárkách např. kolega Elegans, z mého okolí např. Jeník Suchánků )


1. Existuje i pošta. Přemýšlejte.
2. Kdo je nebo není začátečník opravdu nevím, ale i přesto je to irelevantní. S Hydrovitem a podobnými preparáty to chce pomalu laboratorní zkušenosti, aby jste věděla, jak správně dávkovat. Sám s tímto mám letité zkušenosti a přesto to není 100%.
3. Ano, když přesně znáte dávkování, tak lze chovat i bez UVB. Nicméně riskovat předávkování v případě, že mohu koupit za pár stovek kompakt a mít jistotu?

PS: Tím odborníkem co ví jak zacházet s D3 myslíte střelce? Toho majitele prezentace "Strašík"? Toho zkrouceného popáleného chameleona, kterého pouští z terária a diví se, že hrabe a padá z větví? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 20:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cadaverous
1. Saša myslel nějaké levné provizorní řešení. Nepotáhne se přeci z Varů do Prahy kvůli boxu za 100,- - přemýšlej...

2. Saša není "začátečník" , ví jak zacházet s D3kou - stačí projít jeho letité prezentace chovů a úspěšných odchovů

3.Znám několik velkých chovatelů, kteří ani u mláďat nepoužívají UVBéčka a mají kvalitní odchovy ( na terárkách např. kolega Elegans, z mého okolí např. Jeník Suchánků )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 09:43 Muž cadaverous [22] Re: Pogona
Pogona napsal: ...Já osobně bych v tomhle případě spíchnul ze záclony od vietnamců za pár Kaček kolem nějaké vyšší pokojové rostliny v bytě provizorní "síťové" terárium...
A proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Samla box z ikei stojí pár korun a UVB s výhřevem stejně musí koupit. Takže by je prostě potom přendal do terárka...

Pogona napsal: ...když mu na cvrka kápneš týdně i trochu D3ky...
Nejlepší návod na dodělání chameleona. Doporučit začátečníkovy týdně kapat chameleonovy D3ku. Druhej nejčastější důvod smrti chameleona. Předávkování vitamínem D3. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 10:17 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
To "terárko" ze záclony vypadá jako dobrej nápad. Zkusim něco takovýho vyrobit pro občasný vystrčení ještěra na sluníčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 12:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Vydrží do doby subadultů, kdy dochází k prvním ostřejším šarvátkám, tady Ti pak pogony chamíka pozřou k snídani. Já osobně bych v tomhle případě spíchnul ze záclony od vietnamců za pár Kaček kolem nějaké vyšší pokojové rostliny v bytě provizorní "síťové" terárium, samozřejmě že na nějakém vhodném místě ( tedy ne přímo u jižního okna, nebo někde v průvanu u balkonových dveří ), když mu na cvrka kápneš týdně i trochu D3ky, nebo mu dopřeješ přes den trochu sluníčka, vydrží i pár týdnů bez UVBéčka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 12:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Jasan, nejlepší je chov single druhový, nicméně Saša popisoval, že nemá jinou možnost, čili tady se jedná o "provizorium" na dobu nezbytně nutnou, je to lepší než nechat chamíka chcípnout někde v bytě na kytce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 08:59 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Asi by dotyčnej známej to křoví měl probrat důkladněji, možná jich tam bude víc. Je to samec, nebo samice? Pokud je chamík opravdu mrňavej, asi mu bude zatim líp v tý sklenici. Malý vousatky, co jsem tak porůznu viděl, jsou celkem aktivní (a šplhavý) a mohly by mu dát co proto. Nemluvě o riziku nějaké nákazy, které zmiňuje cadaverous.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 08:48 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Eliška
Jo - chce to jeden systém. Tady se drž rad Pogony, co se týká chovu. V technických záležitostech kolem terárek je tu dobrej HammerJoe - jeho rady stoprocentně fungujou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 08:44 Muž cadaverous [22]
K vousatkám bych ho raději nedával vůbec. Minimálně slovo karanténa by Vám měla něco říkat. Když už to chete nějak řešit, tak bych koupil nějaký větší samla box v IKEE a namontoval bych mu do toho osvětlení (výhřev a UVB) s nějakýma větvičkama z kroucené vrby. Tam nějakou dobu, než uděláte pořádné terárium vydrží. A ty světla můžete potom využít v teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 07:39 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Vidíš, šťastie :-D ja som tak prišiel k agame, už som si celkom na ňu zvykol :-D chodím s ňou občas aj von, ona si sedí na pleci, na to že to je ešte mláďa je strašne vnímavá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 00:15 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, kámoš cestou z práce našel na živém plotě ve vilové čtvrti dřepět mimino jemena u baráku kde se k tomu zvířátku (jasně že prubnul všechny zvonky) nikdo nehlásil!
Vzal si jej domů a neboť není a nikdy nebyl terarista, vyšašil pro něj třílitrovku sklenici od zavařeniny, dal mu tam pár větviček, následně vyrazil na louku chytat malé konipasy... a pak oslovil mě, jako že co s ním (?) a že mi ho dá. Protože pro takového drobka podmínky nemám, chamy jsem nikdy neplánoval, nemám pro ně připravené podmínky a budu improvizovat - jak dlouho baj voko vydrží u vousatých mláďat (jediné mé tč. fungující terko pro prcky) ve vyšších partiích nádrže, než to pro něj začne být problémem?
Jemenů je v každém zveráči dvanáct do tuctu, tenhle mi dík tomu asi taky zůstane na krku, ale co už - můj želví chov začal nemlich stejně :-D
Akorát že asi nemlich stejně budu kdovíjak dlouho dohánět potřeby tvora jakého bych si na základě osobního plánování nepořídil... páč je mám docela rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 21:01 Eliška Re: Pogona
Díky:), tak jsem zjistila, že zase tak vše šptně nedělám jak jsem si myslela.I když musím to ještě doladit:) Žárovku mám, kelímek s větvičkou a cvrčky taky, akorát je nemám posypané vápníkem. Protože v tom cvrčky obaluji a dávám mu je. Tohle vypadá jednodušeji a efektivněji. Jinak dvakrát týdně jsem na jiném foru četla o vitáminech. Jako že 2 krát týdně mám dávat vitaminy. A ještě se chci zeptat na rošení , já rosím ráno celý fíkus a podvečer než krmím místečko, ze kterého na fíkusu Freddy pije a o víkendu čas od času postříkám také místěčko ze kterého si zvyknul pít. Nicméně mě bylo řečeno, že toje absolutně špatně.Přitom jiným chovatelem mi bylo řečeno, že když je takhle malý že je lepší rosit tak 1-3krát denně. A pak z toho nemá být člověk zmatený. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 20:51 Eliška Re: Střelec
Díky za típ. Asi bude opravdu lepší držet se rad prostě jen jednoho chovatele, protože mi pripadá, že článek co članek je úplně něco jiného stejně jako chovatel co chovatel se se svými zkušenostmi taky liší. Takže pak už z toho mám úplný myšguláš. Jinak příprave určo vyzkoušíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2015 11:31 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Eliška
Drž se rad od Pogony a chamík se bude mít dobře. Mě jako začátečníka vycvičil celkem úspěšně (byť ho z toho málem jeblo), za což mu tímto děkuji - za sebe i za svýho jemeňáka, kterej mi úspěšně vyrost na půl metru a stále nenápadně přibejvá.

Jenom doplním - vedle vápníku je dobrý obalovat i v nutrimixu, což je minerálně - vitamínová směs primárně určená pro slepice. Ten pořiď, až ti dojde Reptivit. Nutrimix je výrazně levnější, možná účinnější, ale rozhodně ne horší.
Osobně jsem nejprve obaloval v Nutrimixu na střídačku s Biominem H (což je vápník s menším procentem konkrétních příměsí), občas jsem přidal i Reptivit, ke kterénu jsem tehdy někde přišel. V současnosti střídám Nutrimix a jemně mletý vápenec s příměsí Biominu.

Jak uvedl Pogona - důležitý je kvalitní zdroj UVB záření. Buďto co nejsilnější speciální "úsporka", nebo komplet (výrazně dražší, ale mnohonásobně účinnější) sestava - speciální lampa s předřadníkem. Jwe tu na to vlákno v diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 19:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Eliška
Na Tvůj dotaz stačí pročíst "místní" články o chovu chamíků, příp. pohledat v diskuzích.
Tam by jsi se dočetla, že pro měsíčního chamíka je 10 mikráčů denně zatraceně málo, mláďata do cca 3-4měsíců musí mít neustálý přísun potravy, to znamená dopřej mu tolik, kolik za den sežere ( a budou to desítky mikráčů.... ), KAŽDÉ krmení mláďat musí být pořádně obalené vápníkem, jednou týdně či dvakrát je úplná blbost, to jsi načetla kde?... Ideální je nasypat hromadu cvrčků např. do skleničky od přesnídávky, posypat je tam vápníkem, dát nad lahvičku větvičku a nechat chamíka ať si zobne kdy chce, cvrčky i vápník pak neustále dle potřeby samozřejmě doplňovat. Jinak předpokládám, že UVB zářivku máš?.. bez ní je totiž zvířeti vápník na nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:17 Eliška – cvrčci
Dobrý den,
mám dotaz, když nevím jeslti patří do tété sekce. Máme doma týden chameleoná, který je asi tak měsíc starý. Dáváme mu vitamíny Reptivite každý den a je v tom obalený jeden crvrček to je asi špatně co? Ono dnes jsem zjistila že se mu má dávat 2x týdně. Jenže všude se píše něco jiného :( tak nevím. A další dotaz je a to je asi blbý dotaz, najde si cvrčky v terárárku ted když je tak malý a pár mu jich tam nasypem třeba tak cca deset jeslti je schopen si je najít připadá mi že se různě poschovávájí i pod mech co máme na stěně že ani nevím jestli o nich ví.

Díky za odpověď
A omlouvám se za divné dotazy je je to můj první chameleonek a mám sním asi tak týden " zkušenost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 17:59 Jakub – OČI
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý Den, zítra běžíme k veterináři ... donesli jsem si samečka z burzy a po 3dnech z ničeho přestal jist ... je takový apatický ale hlavně jakoby fůrtpospával a měl přivřené fotky .. Četl jsem že UVB GLO10 mělo vadné série tak obědnám 5ku... Už někdo řešil podobný problém viz fotka ? Jinak když ho vyndám z Tera na záclonu nebo kytku tak oči otevře ale prostě často spí ... :( Nechci o něj přijít
-
-
-
/ UVBGLO10,Klasická 40W na teplo, Ráno-večer rosím - Vitáminy jsem koupil na burze bohuzel krabicka s bílým a oranzovym praskem bez navzu takze nevygooglim co ze to je ale mam sypat na cvrcky 2dny bílý / asi vapnik ) 2dny oranzovy ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 22:38 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Sabina
Obavam se, ze toto uz je posledni stadium. Urcite veterinar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:16 Sabina – okolo očí červeně čary.měkká helma,nechce chodit
Ahoj chtěla bych se zeptat na mého chmíka má okolo očích cervené čary má měkkou helmu nechce chodit už se ale trošičku lepší ale když chidí tadá na strany bojím se o něj prosím pomozte ..... (sem nováček ) :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 20:36 Samuel Re: HammerJoe
Takže to mu nemůže uškodit...To jsem ráda..=) Já jsem se už lekla, aby jsem mu neúmyslně ubližovala..Moc děkuji za odpověď. Tohle fórum je fakt fajn.. Co si takhle pročítám ostatní, jsou tam na lidi zlí a píšou jak už to tu bylo 100x a ať si to najdou a jak jsou všichni nezkušení...Tak ještě jednou, moc děkuji za odpověď =) :-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Samuel
Ano podávej mu reptivit max. 2 týdně a bude to ok. Tady je jen malé množství v porovnání s kombinalem/kombisolem/hydrovitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:59 Samuel
Ahoj, mám takovou otázku. Mám samečka chamíka, něco přes 3 měsíce. Žárovky má správné,vápník také a vitamíny mu dávám 2x týdně. Je to Reptivite a je tam napsáno i with D3. Pročítám si různé diskuze o tom, abych něco neudělala špatně a Chamíkovi neublížila a když jsem přečetla, že kolega ho předávkoval D3,(nemyslím to zle!) tak jsem se vyděsila. Chamíka mám poprvé, je to velký šikula. Z ruky si vzal cvrčka pouze jednou a jinak chce lovit sám a jde mu to výborně! Ale nemůže mu to ublížit? Když jsou ty vitamíny i s D3? To bych vážně nechtěla! sad Děkuji předem za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 19:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: babuk
jednou týdně minerály :-O ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:24 babuk
minerali ma 1 tydne strava cvrcky a nekdy sarancata a salat ale je zajimave ze v noci kdyz jde spat tak je svetla je koupena od chovatele chameleonu od ktereho mam i samce a ten je v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: babuk
fotky terária a víc info ( kde byla koupena, čím krmena, jaké byly podávány minerály, jak často,... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 15:37 babuk
Ahoj lidi potrebuju poradit mám samičku chaeleona jemenského pred tydnem mi zcernala a kdyz vystreli jazykem po cvrckovi tak ho chytne ale nemuze zandat jazyk tak ji krmim ale ze spejle,sviceni ma UVA a UVB,terarko velke 150x50x80 prosim o radu dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:23 P.
dík moc za vyčerpávajicí odpověď :) už vím kde jsem udělal pár chyb a jednu osudovou .... každopádně větrání ještě doladím a snad i pořídím noveho zeleného kamaráda .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:09 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: P.
Na větrání tam má dva průduchy jeden nahoře a druhý pod dvířky dobře to je vidět na fotce kde je pouze holé terárko

Tady jsem zrovna dneska dával fotku jak by asi mělo vypadat větrání pro chameleona : terarka.net/k/forum/289612.jpg

takže pokud jsem to správně pochopil rosit jednou denně třeba navečer


Max. 1 krát denně nebo jak jsem psal stačí jednou za dva dny.

a jak je to třeba v období kdy s svléká ?

Stačí jednou denně,můžeš trochu více orosit.

kropí se i chameleon nebo na zvíře vůbec ?

Na zvíře nekrop chameleoni to nemají rádi.


jako vitaminový doplněk používáte tedy pouze reptivite a nutrimix ?

Pro chameleony je super reptivite 1x-2x za týden. Nutrimix už nemusíš dávat.Ale dávej samostatnej vápník třeba biomin H zbytek týdne.

+ teda ještě uvb žárovku ...a tu ad3 dáváte pouze svátečně a ješte v minimálním množství ?

UVB je samozřejmostí. A tu AD3 vůbec nepoužívej.Pokud má to dané zvíře dobré podmínky není potřeba do nich valit AD3.

je na to třeba nějaký přepočet hmotnost zvířete / množství vitamínu ?

To by mělo bejt na krabičce,ale rozhodně to je méně než jedna kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:43 P.
takže pokud jsem to správně pochopil rosit jednou denně třeba navečer jak psal Pogona a jak je to třeba v období kdy s svléká ? má se rosit víc nebo míň kropí se i chameleon nebo na zvíře vůbec ? Na větrání tam má dva průduchy jeden nahoře a druhý pod dvířky dobře to je vidět na fotce kde je pouze holé terárko . a ještě jedna a asi ne poslední otázka jako vitaminový doplněk používáte tedy pouze reptivite a nutrimix ? + teda ještě uvb žárovku ...a tu ad3 dáváte pouze svátečně a ješte v minimálním množství ? je na to třeba nějaký přepočet hmotnost zvířete / množství vitamínu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:20 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: P.
Poros to buď trochu každý večer nebo trochu víc jednou za dva dny. Ne každé dvě hodiny to je šílený!Mlhovač je nesmysl a kor pro polopouštního chameleona.Ještě se vrátím k tomu teráriu nebylo tam v podstatě žádné větrání, větrání je základ... No a s tou AD3 jsem to tak nějak očekával,že to byla taková koňská dávka.
Reklama

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 536x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/896-chameleon-jemensky-nemuze-chodit-zapadle-oci-mekka-helma