Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon Jemenský - nemůže chodit, zapadlé oči, měkká helma

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Chameleon Jemenský - nemůže chodit, zapadlé oči, měkká helma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:07 P.
pan Dr. Vrbka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:31 elegans1 Re: P.
1 ml za měsíc je dávka tak pro prase.Kdo ti takové dávkování poradil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:21 P.
dostaval 0,25ml jednou za 7 dní. A k tomu roseni myslíš že na tu pluchu je cca ctvt litru vody moc ? sloužilo to zárovaň jako zavlaha pro kytky a subsrát byl spíše suchý než aby byl jako houba .... jak často rosíte chamce vy ? pak jsem měl nutkání místo závlahy koupit ultrazvukový mlžič ... je to k něčemu nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 09:52 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: P.
takže jsem ho předavkoval ?

Rozhodně!
Všechno tomu nasvědčuje.Jednou týdně AD3 je masakr,ještě by mě zajímalo kolik jsi mu toho tam dával,jelikož 1 jediná kapka už je moc!!!

A k tomu rosení...to ho příště rovnou můžeš chovat v akváriu s rybičkama :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: P.
Hypervitaminóza má podobné symptomy jako avitaminóza s tím rozdílem, že u předávkování je zvíře do posledních pár dnů vitální ( žere, pije, normálně se pohybuje,... ). Nedostatek se projevuje dlouhodobě křivením končetin, odmítáním potravy, poruchou hybnosti,.....

To co popisuješ zdroj D3ky a minerálů by zabilo i krávu,.......

Samozřejmě neznám podrobnosti, přesnou četnost dávkování, objem dávek, podrobné podmínky chovu, tak vycházím jen z těch pár řádků.

Každopádně se nenech odradit a v chovu pokračuj, je to super koníček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:56 elegans1 Re: P.
S AD3 se musí hodně opatrně.Nedá se to lít do zvířete po deckách.Já AD3 svým zvířatům dávám do vody a to 6 kapek na litr jednou měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:53 P.
takže jsem ho předavkoval ? :( byl jsem s nim u doktora z duvodu křivě rostouci helmy a ten mi doporučil právě kapalnou ad3 ale to už je půl roku zpět ale kapky jsem mu dával od té doby pořád takže stačil nutrimix , reptivite a uvb žárovka ? Chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co se týče terária je v pohodě co do vybavení, rozměrů - klidně bych do něj pořídil i dvě samice ;-)
Jen vypni to nesmyslné rošení alla 2 hodiny a prostě na noc terárium poros rozprašovačem - žádné misky, vodopády a rosící nesmysly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: P.
Cahmíky mám jen pod UVéčkem, jinak AD3ku nedostanou, takže jejím nedostatkem to určitě nebude :-O Spíš mě děsí její "nadbytek", pokud má chamík kvalitní zdroj UVB ( reptiGlo 10.0 ), pokud mu AD3ku podáváš i kapalně a ještě má navíc možnost přímého slunění, je možné i právě předávkování :-(
Pro přístě bych tu kapalnou vynechal, jak by napsal kolega Elegans - odchoval jsem několik desítek tisíc chamíků a všechny jen pod UVBéčkem - ReptiGlem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:29 myslivec Re: P.
To je mi fakt lito sad sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:19 elegans1 Re: P.
jednou týdně dostal ad3 do tlamky
Tak už víš,proč ti chcípnul?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:09 P.
Fotka k příspěvku další foto terárka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:08 P.
Fotka k příspěvku tak jsem byl nucen chamikovi předčasně ukončit jeho cestu .... :(( abych vám objasnil, že dostaval každé dvě hodiny napit, tak jsem mu udělal takovy "zavlažovací" systém, který mu tam každé dve hodiny nakapal asi velkeho panaka vody na listy fíkovníku, které za normálních okolností slízával .
Ptali jste se na velikost terárka, mělo něco kolem 80x60x100 cm. Chamík měl něco kolem roku a půl. Každý den dostával kolem 15 cvrčku obalených v nutrimixu nebo reptivitu a jednou týdně dostal ad3 do tlamky. V terárku měl dvě žárovky jednu uvb 1.0 25w a jednu vyhřevovou 75w 15cm po žárovkou bylo kolem 30°C a teď v létě, když bylo teplo jsem ho nechával slunit venku na sluníčku. Větrání bude snad patrné z fotky ..... Děkuji za každou cennou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 08:47 Muž Sewer [151] - Ještěři
To, že dostával napít každé dvě hodiny taky moc nechápu...nechci, aby to znělo, jako hnusnej vtip, ale možná "se utopil". To samozřejmě nemyslím úplně vážně, ale nadbytek vody mu skutečně mohl způsobit tenhle problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: P.
Bohužel má kolega pravdu, chemeleon dle popisovaných příznaků už toho moc před sebou nemá, bohužel. Pokud je to takhle daleko ( nešplhá, má měkkou přilbu ) je jakákoli léčba zbytečná,....
Fotky terária a bližší info ( stáří zvířete, použité UVB, rozměry terária,... ) zřejmě napoví, co bylo špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:04 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: P.
Tak to nevypadá dobře...změklá helma,zapadlé oči a k tomu ležel...tam už bych si nedělal velké naděje...něco muselo být špatně v chovu. Dodej fotky terária a chameleona,podmínky chovu-velikost tera-odvětrání-kolik tam je stupňů? Teď to čtu -jak dostává napít každé dvě hodiny ???
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:05 P. – Chameleon Jemenský - nemůže chodit, zapadlé oči, měkká helma
Ahoj potřeboval bych poradit ohledně chameleona. Dnes jsem ho našel ležet na substrátu jakoby v křeči, byl studený a nechtěl chodit. Také má změklou helmu a zapadlé oči. Nevím jestli to nemohlo způsobit popálení od žárovky. Vitamíny (reptisol, sépiová kost, nutrimix) dostává s cvrčkama a kapky (vitamín B)jednou týdně. V terárku má UVB žárovku a napít dostává každé dvě hodiny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 536x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/896-chameleon-jemensky-nemuze-chodit-zapadle-oci-mekka-helma?od=51