Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Repti glo 10.0 UVB bez repti glo 2.0 ?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Repti glo 10.0 UVB bez repti glo 2.0 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:14 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Natalka
A k vyhřátí nádrže použij nejlépe nějaký halogenem, ten topný kámen a zářivka to tam asi moc nevytoopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:11 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Natalka
Když už ty repti gla máš tak je použij...dej tam dvě na vzdálenost 10 cm od substrátu max 15 cm a po 6-7 měsících je vyhoď a pak použij zbylé dvě.Pro vousatky jsou to sice slabé zdroje ale potřebné uvb z nich dostane, pokud nebudou zavěšené 30 cm nad substrátem.4 reptigla v jedné nádrži je holej nesmysl i když zas to tam prosvítí-svítivost mají dobrou. A po roce až je doděláš tak tam kup něco kvalitnějšího třeba již zmiňovanou výbojku značky solar raptor nebo sun lux možností je spousta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 18:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Chceš aby ti odpověděl někdo nezaujatý,...kolega Elegans je zaujatý ( stejně jako já ) vůči všem výrobkům ExoTerra u mě však s vyjímkou UVB zářivek ( a nejem u mě ), takže Ti je s klidným srdcem doporučím, trubice, výbojky i žářivky UVB od této značky používám přes 10let a všechna zvířata jsou v poho,... navíc na stránkáchp. Junka ( od kterého mám i já pár želviček ), vyhrálo ReptiGlo test UVB :

www.euzelva.cz/…

Takže se nenech zmást ;-)
Pan Junek je velký odborník, který je členem všemožných spolků, má své stránky, haldu zkušeností, přednášky v Zoo Praha Trója - ( což o mnoha věcech napovídá )........narozdíl od kolegy, který má pár terárií, kdesi v ČR ;-) a je zřejmě placený konkureční firmou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 17:22 Muž gecko [0] - Ještěři – Vybojka
Přesně, toto je zbytečné, s repti-glo nemam dobre zkusenosti. Mam terarium koncipovane jak pise zde kolegyne, vybojka sylvania reptistar 100W (teplo + UVB) a jednu obyčejnou zarivku (UVA). Pod touto vybojkou roste jester jako z vody...4 mesice - 40cm. Vybojka vysrzi kvalitne vyzarovat UVB cely rok...U zarivek to stale a stale klesa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 16:44 Natalka Re: elegans1
Poradil mi to jeden chlápek,který pracuje ve firmě,kde se repti glo vyrábějí.
Takže jsem myslela,že když dáme na něj,neprohloupíme :-O V terárku mám 4 zívity na výbojky. Tak myslíte že bych tam mohla nechat 2 repti glo 10.0 a k tomu přidat solar raptor? Bodovou žárovku už jsme tam dali,ale je příliš slabá,budeme muset koupit silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 16:26 elegans1 Re: Natalka
4 reptiglo v jednom teráriu jsou pitomost.Kdo ti to poradil?Do terária dej pořádnou výbojku,třeba solar raptor.Jako zdroj světla obyčejné lineární zářivky.Jako zdroj tepla bodovou žárovku vhodné wattáže.Chce si s tím trošku pohrát.Wattáž ovlivní třeba teplota v místnosti,orientace pokoje,atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 13:57 Natalka – Repti glo 10.0 UVB bez repti glo 2.0 ?
Krásný den všem! :-)
Už zhruba tři roky nám známý vozí z Německa zářivky pro agamu vousatou.
Minulý rok přivezl 2x repti glo 10.O UVB a 2x repti glo 2.0
Letos přivezl 4x repti glo 10.0.
Chtěla bych se zeptat,jestli postačí 4 stejné řárovky,nebo jestli je potřeba dokoupit repti glo 2.0
Na internetu jsem se dočetla,že je vhodné mít 2x 10.0 a 2x 2.0 ale že to není potřebné.
Tak se raději chci zeptat někoho,kdo s kým má větší zkušenosti.
A ještě jedna otázka- jak se nejlépe vytopí terárium? V terárku máme topný kámen a nad ním obyčejnou zářivku,ale připadá nám stále moc nevytopené.
Děkuji za všechny odpovědi!:-)
Ps: Doufám,že konečně odpoví někdo normální,nezaujatý atd...zatím jsem narazila na samé pitomce!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 82x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/920-repti-glo-100-uvb-bez-repti-glo-20-