Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Mouční červi- růst

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Mouční červi- růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 20:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj Michale do ledničky bych je neriskoval, už by to nerozchodili. Nechej je v té krabičce co jsi je dostal. Pokud je jich velká vrstva, dej je do větší. Víčko není potřeba, neumí vylézt a zbytečně se zapaří. Je potřeba aby nebyli ve vlhku. Občas jim dej kousek jabka, slupky zeleniny apod a třeba piškot nebo tvrdý rohlík. Takhle ti vydrží hooodně dlouho, než se zakuklí, i kukli se dají v pohodě zkrmit, potom už se z nich líhnou malý černý brouci, který dávám agamám. Mají tvrdé krovky, tak gekončíkovi radši ne. Kdyby něco tak napiš. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 19:03 Michal3015
Zdravím. Jsem úplný začátečník a ve zverimexu jsem zakoupil pro gekončíka malé moučné červy. Jak je mám skladovat aby vydržely co nejdéle? Bylo mi řečeno, že je mám nechat v krabičce ve které jsem je zakoupil a dát je do lednice. Mimochodem v krabičce není žádný substrát. Jen červy. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 23:45 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj, tak to se Ti musím omluvit. V profilu totiž nemáš uveden věk a občas tu i třicátníci pokládají úplně začátečnické dotazy, zatímco některé děti mají fakt obrovské znalosti, takže se moc nebylo čeho chytit... stydim

Dospělí brouci moučňáci moc létat nebudou. V bytě nemají jejich křidélka obvykle dostatečnou oporu ve větru (či průvanu), takže se spíš budou pokoušet šplhat. Na poměrně hladkých a dostatečně vysokých skleněných stěnách většinou celkem neúspěšně, přes centimetr dlouhý potemníkovitý brouk je při téhle stavbě těla prostě neobratný a těžký. Pokud bude mít navíc podmínky které mu vyhovují přímo pod nosem, odpadá mu potřeba je opouštět.
Jako krmení je sice pro většinu ještěrek nevhodný, rozhodně Ti ale pár takových brouků může založit chov červíků do zásoby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 19:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vitas
Dobrej nápad Vítku a asi to taky zkusím ;-)Už jsem do toho jednou šel ale nějak se nedařilo ale tohle je odzkoušené ;-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:51 Muž vitas [27] - Ještěři
ahoj. Já kukly přendávám do starýho malýho akvárka s trochou šrotu a vlhkým hadrem a tam se z nich vylíhnou brouci a dělaj mi červy. S tou trochou co zkrmím jsem soběstačný a nemusím je kupovat. Starost o ně prakticky žádná, občas navlhčit hadr a dát kousek např. jablka co upadne dětem od pusy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2012 14:50 Karolína
ahoj, problém je v tom, že já ještě na základní škole jsem :) A tohle jsme ještě nebrali. Brali jsme různý hmyz, ale moučňáky ne. A ani jsmre se neučili jak dlouho je hmyz zakuklen. A jinak děkuju moc, kukly už má žabka v břichu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:29 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko, kukly vyber a máš pokoj. A jestli můžu doporučit, tak červy tak často nekrm....oni hlady neumřou. Čím víc je budeš cpát, tak tím rychleji porostou a budou mít tendenci se kuklit.... Tak ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Á, tady někdo nedával na základní škole pozor při bižuli (aby se dozvěděl něco o broucích - včetně jejich tendence aktivně létat ;-) ) a už vůbec se v chovatelských příručkách nepodíval do poměrně tlustých statí o chovu krmného hmyzu ;-) . Máš to všude. Naprosto všude, a i net je toho plný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 11:56 Muž halaly [25] - Ještěři
No a co s tím? Tam ty kukly zkrm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 11:09 Karolína
Fotka k příspěvku No už se kuklí... foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 21:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Milá Karolíno. Mouční červi mají proměnu dokonalou (dokonavou). To znamená, že než z nich budou broučci, tak musí projít stádiem kukly.
www.animalsholding.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 15:23 Karolína
Prosím odpovězte rychle! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:21 Karolína – Mouční červi- růst
Ahoj, chtěla jsem se zeptat...Za jak dlouho a v jaké velikosti budou z moučných červů dospělí brouci? A umějí létat, ať nepříjdu domů a všude nelítají mouční brouci :) -FUJ!! Teď mám moučňáky doma už docela douho a jsou velcí cca 2,5 cm a dluctí jsou hodně!! (sežrali za poslední tři dny- půlku rohlíku (tvrdého), jablko, okurku a aspoň tak 3x denně je krmím suchou stravou pro ryby.) Takže, nestane se mi, že příjdu domů, nebo se vzbudím a budou tam brouci? Jak poznám, že za nějakou dobu z nich budou brouci? Děkuji, K. Přeji pěkný den :-)
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 182x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/930-moucni-cervi-rust