Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krmení pro křečka

 

NápovědaFórum » Hlodavci  

+ přidat příspěvek
Krmení pro křečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 13:21 Žena malaVondr [1] - HlodavciRe: Amaga
Ok. Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 13:18 Amaga Re: malaVondr
My jsme jim dávali cca 6červů obden a nic se nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 18:10 Žena malaVondr [1] - Hlodavci
Ahoj. Mám dva džungarské křečíky. Ani jeden z nich nejí vařený bílek, syrové maso ani jogurt (ani jiné mléčné výrobky). Co opravdu milují jsou mouční červi. Jsou schopní sežrat (ne nacpat do toreb a uskladnit) i 10 na posezení. Je nějaké doporučené denní množství červů,když nemají jiný zdroj živočišných bílkovin?
Fajfmen tady dole totiž píše, že: bezva pro ně je tak jednou dvakrát do měsíce nabídka moučňáků anebo uhynulých sarančí.
Mí křečci dostávají 5-10 červů denně. Není to moc? Nemůže jim to nějak uškodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 00:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
Travní semena. Jednoduše obilné zrní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:44 Žena Mango [9] - Ještěři
Máme doma docela obtloustlého křečíka džungarského a já bych se vás chtěla zeptat, jakou dietu mu nasadit, aby trochu zhodil... Kolotoč má, takže pohybu by měl mít dost, problém je v tom, že s tak velkým zadkem se mu moc nechce... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Když jsem byl puberťák, šlohla mi (nebožka) potkanice Myšilka přímo v průběhu oběda z talíře kuřecí stehno pomalu větší než ona sama a já ji potom i s ním v tlamce honil po pokoji... :-D
Drobní hlodavci jsou popelnice. Zbodnou všechno. Jen to zrní voní nejspíš asi akorát těm křečkům. Jak u křečka píšeš o krmení masem jednou za čas, bezva pro ně je tak jednou dvakrát do měsíce nabídka moučňáků anebo uhynulých sarančí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:43 Muž Střelec [74] - Ještěři – žerou všechno
Křečka jsem měl sice před nějakema 35 lety, ale žral skoro všechno. Základ bylo různý zrní, kousky ovoce a zelenina, podle tehdejších chovatelských příruček měl dokonce jednou měsíčně dostat kousek masa (jen pár gramů!) a opravdu ho sežral. Samozřejmě konzumoval i tvrdé pečivo, mlíko, šlehačku a jednou jsme ho nachytali na stole, jak nám z talíře užírá ledvinky s rejží (jídlo bylo nachystaný na stole, ale něco se naléhavě řešilo o cimru vedle). Křeček měl vlastní klec, ale po kuchyni běhal na volno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Když jsme koupili myškám naší malé ve zverimexu mix "myšího krmení", půlku jej z krmítka vyházely a nekously do toho. Pak jsem koupil pytel kornflejků, buráky, lískové oříšky, mandle... Tenhle mix jim chutná a mají ho to tak na půl roku dopředu :-D

Křeček by ale zrní mohl ocenit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:00 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
tuším že žito nieje až také dobré, vyvoláva nejaké problémy, plus kukuricu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2012 13:04 Žena Mango [9] - Ještěři
My kupujeme hlavně krmení, ve kterém je co nejméně granulí (pokud možno žádné), stejně je nechtějí. Takže zrní, oříšky, ovoce... Je dražší, ale vydrží jim na dlouho a jsou spokojení :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:27 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jojo
přesně tak ale zaleží jestli žiješ na venkově nebo ve mněstě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2012 23:40 Muž Felix [754] - Ještěři
Značku žádnou, nejsme tady za reklamní paňáčky firmám těch či oněch kupčíků.
Libovolný křeček by měl baštit zrní. Ječmen, pšenici, oves, žito. V chovu a pro něj nepřirozeném prostředí i slunečnicová semínka, buráky, mandle, lískové oříšky apod. Dostane-li ovoce navíc, pak tím lépe...
Krm zvíře tím čím potřebuje a vykašli se na značku! V obchoďáku typu Kaufland koupíš docela levně (v sekci pro lidi) komponenty pro vytvoření krmné základny na rok (!) dopředu za cenu zverimexových krmiv jenom tak na měsíc (osobní zkušenost) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 19:01 Jerry – Krmení pro křečka
Ahoj, jsem tady nová a chtěla bych tuto křeččí diskuzi trochu rozjet! potlesk Jakou značkou krmiva krmíte a co byste mi doporučili? ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 163x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/941-krmeni-pro-krecka