Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousata- rada

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama vousata- rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2014 20:55 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Katka
Ahoj, rozhodně vyhledej veterináře. Příčin může být celá řada od poměrně triviálních až po závažné, bez důkladného vyšetření se to neobejde.
Jestli je agamka sameček, hned z kraje mě napadá papilomatóza, ale to je fakt jen střílení od boku a ber to s rezervou, podle fotky by diagnózu určil leda prorok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 12:27 Katka – Hrudka na zádech
Fotka k příspěvku Dobrý den všem. Koupila jsem si již dospělou Agamu a má na zádech zřejmě bolaví osten, po měsíci mu hrudka (vis foto ) vypadla a rána se opět vyplnila. Prosím o radu. Mám jet rovnou k zvěrolékaři, nebo s tím máte někdo zkušenost.
Moc děkuji za případnou odpověď.Katka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 08:27 Muž Peschy [1] - JeštěřiRe: Pogona
Mnohokrát děkuji, nakonec jsem to pořešil nadrcenou cihlou (taky přepálená hlína), akorát byla celkem sranda dostat z ní ostřejší kousky křemene apod., ale zase to pozadí nebude tak jemný, nějaká ta drsnost jistě není na škodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peschy
Nad antukou v teráriu jsem nikdy nepřemýšlel, nicméně pokud vím, nijak škodlivá, jedovatá není, takže bych se jí nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:04 Muž Peschy [1] - JeštěřiRe: Vé
Já mám v tera 90*50*45 cm (pouze provizorním), Kompaktní žárovku REPTILE UVB 150 2 W.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:00 Muž Peschy [1] - JeštěřiRe: Pogona
Tak jsem nic neponechal náhodě a UVB bez dalšího váhání pořídil. A mohu ještě dotaz? :Mám v plánu pořídit si k novému samečkovi dvě samice, dle veškerých návodů na netu jsem vyrobil tera z OSB a sám si udělal 3D pozadí, ale teď mám dilema s barvou pozadí. Líbilo by se mi něco v barvě antuky, ale nejsem si jist, no, abych agamám neuškodil, co myslíš dala by se antuka použít??? Tera je jinak o velikosti 150*70*70 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 08:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Peschy
A nebude lepší si ji pořídit za měsíc až budeš mít UVB. Pokud je to mládě, které chovatel neměl měsíc po UVBéčkem, ty k tomu přidáš další měsíc, můžeš mu tím zajistit nevratné problémy,.....

Neznám však podmínky předchozího chovu, stáří mláďat apod.,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:59 Muž Peschy [1] - Ještěři – Agama a UVB
Ahoj lidi, pořizuji si Agamu vousatou celkem na rychlo od chovatele, rádoby chovatele a chtěl bych se optat (z finančních důvodů) jestli neutrpí nějakou újmu, když bude tak cca jedem měsíc bez UVB. Za odpovědi předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 09:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vé
Satčí si projít diskuzi, je zbytečné psát znovu to, co bylo stokrát napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:30 – Agama vousata- rada
Ahojte :) Prosím Vás jakou by jste mi doporučili UVB zářivku a minerály pro agamu vousatou ? Hledám něco pro inspiraci a něco osvědčeného z vaši chovů :)
Děkuju :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 184x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/947-agama-vousata-rada