Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Podvodníci mezi námi !!!

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Podvodníci mezi námi !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:49 TerisSs
Tak pokud jde o týrání zvířat tak to je na tu policii můžeme rovnou nahlásit ne? Nesnáším takové lidi! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:29 Žena Vini [34] - Savci
Zkrátka a stručně, někdy se člověk nesmí snažit jednání lidí pochopit....protože ač se bude snažit víc, nikdy jeho jednání nepochopí, přestože je to inteligentní člověk. Myslíte si, že budu někdy schopná chápat, že někteří lidi na silnici rádi přejíždějí ježky a jiná zvířata? To sotva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:19 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
když na fauně je x inzerátů,že odkoupí jakékoliv množství chamíků za 200

Martine můžeš mi prosím tě přeposlat ty inzeráty na výkup calyptrátů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 11:54 Žena Mango [9] - Ještěři
Protože mu na nich ve skutečnosti nezáleží. Pěněz má dost a když už se musí o nějakého starat, proč si něříct o tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 11:50 elegans1 Re: Střelec
Mě to všechno přijde moc přitažené za vlasy.Dejme tomu,že cena malého chamíka je kolem 3 stovek,já chci třeba 6,doma jich mám 50.Nikdo mi těch 600 nedá a já je teda nechám chcípnout hladem?Proč bych to dělal,když na fauně je x inzerátů,že odkoupí jakékoliv množství chamíků za 200?
Takže nechat chcípnout 50 chamíků a nemít nic nebo je prodat za 2 stovky a mít 10 tisíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 06:57 Muž Střelec [74] - Ještěři – zkrmit
Zkrmit (případně jinak rychle zlikvidovat) nevidím jako problém, ale nechat chcípnout hlady (nebo to vyhodit do popelnice) jenom proto, že nikdo nechce vypláznout několikanásobek běžné ceny? To je na prášky, nebo na tečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2013 18:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Což může být pro většinu zvířat i vysvobození,.... když bude zájemce smlouvat z už tak nízké ceny,....jaké asi zvířeti ( většinou ) nabídne chovné podmínky,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 15:05 Muž halaly [25] - Ještěři
Zase na druhou stranu když je prodejce/chovatel nedostane za zvíře takovou částku jakou určil, nechá zvíře raději zkrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:42 Muž Střelec [74] - Ještěři – neuvěřitelné?
Lidi dělají neuvěřitelný věci zcela běžně. A leckdy je to na zabití, takže nechat zvíře pojít (případně něco zničit), protože za něj (to) nedostanou předpokládanou cenu, jim připadá zcela normální. Byť je to z našeho hlediska na cvokárnu, nebo na "narušení tělesné integrity".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 04:28 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: elegans1
Jak říkám, kdyby to bylo za 350, asi nikdo smlouvat nebude ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:02 elegans1 Re: Mango
Nevěřím,že někdo se bude patlat s odchovy,aby je ve finále nechal chcípnout.Jak dlouho se asi nekrmený jemeňák dá prodávat?Nelíbí se ti cena,nech být.Až budeš prodávat odchovy a někdo s tebou bude u zvířete za 350 smlouvat 50 korun,tak ho odpálkuješ taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:07 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Nj tak potom je to jasné, že ho nechá chcípnout když mu za něho nedá 1200. Když se dá jemeňák bez problémů pořídit za 300. Ten člověk bude pěknej ču*ák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 13:27 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Tvoje matka smlouvala o ceně jemeňáka?Nezlob se,ale to mi přijde mírně řečeno divné.Cena jemeňáků snad už níže jít nemůže a já osobně bych takového člověka poslal někam.

1. Nechová gekončíky, ty jsem pokud vím, ve svém příspěvku nezmiňovala.
2. Za mládě chtěl 1200. A ano, smlouvalo se, protože máti přišlo líto nechat mládě chameleona utrápit hladem jen tak pro nic za nic. Mimochodem, občas máte velice zajímavé názory.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Přirovnávat burzy k obchodním řetězcům je trošku mimo hmm
Nicméně právě proto mám burzy rád, jelikož právě na burzách, blaších trzích, výprodejích, v bazarech atd. je kouzelné právě smlouvání. Mě osobně nevadí ;-)

Když odbočím od tématu, kupoval jsem v životě 7 aut, z bazarů i od soukromníků a vždycky jsem usmlouval nějakou slevu v rozmení cca 3 - 1O tisíc ;-)
Takže jak jsem psal: "Líná huba, holé neštěstí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 08:29 elegans1 Re: Pogona
Smlouvat nemusíš,pokud se ti cena nelíbí,jdi o dům dál.Já jsem nikdy o ceně nesmlouval,pokud něco chci,cenu respektuju.To samé čekám od druhých.Smlouvat o ceně tak levných zvířat jako jsou pogony,guttky,gekončíci,atd je směšné.Právě nízké ceny zvířat jsou důvodem,že třeba tisíce chamíků pochcípají v rukou diletantů.Nesnáším,když za mnou někdo přijde na burze a smlouvá stovku na felsumě,protože o 5 stolů dál je levněji.Nevím o tom,že by se v Kauflandu smlouvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 07:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Smlouvat? A proč ne, sám se držím rčení : " Líná huba, holé neštěstí " mockrát se mi to už vyplatilo, navíc nevíme, za kolik a jak stará mláďata nabizel, např. tady :

zvirata.bazos.cz/…

kdy chtějí za cca 3 týdenní mládě jemeňáka 600,- bych s nimi taky smlouval,...
cena takových mláďata je minimálně o polovinu nižší,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:08 elegans1 Re: Mango
Tvoje matka smlouvala o ceně jemeňáka?Nezlob se,ale to mi přijde mírně řečeno divné.Cena jemeňáků snad už níže jít nemůže a já osobně bych takového člověka poslal někam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:04 elegans1 Re: Mango
Ukázka luxusu?U gekončíků a pogon? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
Aha. Takže tenhle typ "chovatele"... Dál už asi není o čem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 11:10 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: fajfmen
fajfmen napsal: Proč to proboha dělá?

Vzhledem k situaci (tedy že jsem před popelnicí zachránila pár gekončíků), taky se páření nevyhnu (nechci je oddělovat) ale nikdy bych nedovolila, aby mláďata trpěla, proto raději vyhodím vejce než mrtvolku vyhladovělého mláděte... tone Co jsem ho tam poslouchala, tak jsou ta zvířata pro něj jen ukázka pro všechny, jak si pán může dovolit všemožné druhy zvířat, snad ukázka luxusu? Bůh ví, leč vím, že se na terárka pokouší balit holky... Když od něj mamka chtěla vzít jedno mládě chameleona, nedohodli se na ceně a proto, místo aby slevil, nechal mládě umřít... sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2012 22:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mango
Proč to proboha dělá? Já se třeba takové té "nejvyšší mety každého chovatele" - rozmnožení, už před lety vzdal (když jsem co chvíli viděl, jak špatně obvykle dopadli potomci mých vymazlených "obludíků"). Ať už se zvířátka páří jak chtějí, do toho jim nekecám, vždy nechám inkubovat jen ten počet vajec na kolik mláďat mám spolehlivý počet odběratelů... a šmitec. Žádné prtě tak alespoň netrpí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:53 dan999
To je drzost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:44 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Mango
jo i takový idioti se občas najdou.Bohužel.Ale provedl bych mu to samí co on těm zvířatům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jejich poslední kšeft,... kdoví kde ty samce dostali...., navíc mají všechna zvířata co nabízí, focená v tom a též teráriu, kdoví, kde je chovají oprvadu??? V krabici od bot pod postelí, v plastovém boxu za lednicí,.....
:-(

www.ifauna.cz/…/

fakt mě hýbou žlučí,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:29 Žena Mango [9] - Ještěři
Dneska jsem se dozvěděla o "chovateli", který, ač má téměř 100% úspěšnost při inkubaci vajec, nechává mláďata pomřít hladem a žízní, pokud je neprodá... :( Chameleoni, agamy, leguáni... tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 00:30 Dannie
upřímně se mi zdá jako jediné vhodné řešení, to rozšířit mezi chovateli aby už nic nikde nekoupili (nedostali) a aby neměli co prodávat. Je to možná zdlouhavější cesta, ale přijde mi jediná na úrovni, posílání sms je spíš dříve donutí změnit telefon a mi na ně opět ztratíme kontakt a někdo další je pak už nemusí poznat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:29 dan999
Jelikož čas je drahý a nemá cenu jím mrhat kvuli takové kravině? Ovšem ted jsi mě uvedla na myšlenku, že pokud by jsi na policii nešla protože to je kravina tak bys to ani neřešila protože to je kravina tudíž by to bylo jen plýtvání časem i kreditem :( :-D. Nojo někdy mi někdo musí pomoct než to pochopím :( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 19:47 Žena Mango [9] - Ještěři
No a proč bych nešla? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 15:12 dan999
Jiri_99- tak to za nimi zajdem né? Také mám takový názor...
Proč bchom z toho měli mít problém? Normálně by to bylo třeba bez vulgarismů... Šla by jsi na policii kdyby ti přišlo 20smsek např. "Nemám tě rád..." z ruzných čísel? Je ale pravda že by se to dalo považovat za kyberšikanu, protob se to nesmělo opakovat ;) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 15:16 Žena Mango [9] - Ještěři
Posílat jim smsky... Jestli máte sim kartu s kreditem, proč ne, lidi z paušálem z toho můžou mít pak pěkné oplétačky, pokud si ta čísla napíšou a prásknou nás... Jednoduše proto, že takoví lidi z toho umí vykličkovat... Ale těch zvířat je mi hrozně líto...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2012 15:04 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Já teda "horká hlava" snad ani nejsem, ale jednoduše bych jim rozbil hubu. A to tak, aby si to pro příště rozmysleli.. rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:54 dan999
To je pravda :(. Já jsme právě asi taky "horká hlava" jak říkáš :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dan999
Já jsem sice "horká hlava" takže by mě tato možnost do jisté míry lákala, nicméně tímto bychom se snížili na jejich úroveň,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:41 dan999
co takhle hromadně poslat na to číslo smsku s teraristickou tématikou těm lidem nepříjemnou? :-D Kdybych dělal něco co se nemá a pak by mi přišlo 50 stejných smsek ve kterých by mi nadávali tak bych se asi trošičku zamyslel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:31 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Pogona
Aha, tak to jo..

Hmm, pěkní vyčůránci.. Kdo ví, kde vzali toho hada. Nebo hady? Umírá jim pod rukama, tak šup pryč.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Další z jejich mailů a telefonních čísel,..... :-( chameleon - hadr,....

zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:36 dan999
Ahá tak jsem opět o kousek chytřejší, děkuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: dan999
S tou plící/plícemi: jak se to veme. Hadi, ač se to nezdá, jsou vývojově dost nesourodá skupina tvorů, kteří se patrně vyvinuli z nejméně tří skupin ještěrů nezávisle na sobě. Někteří mají skutečně párové vnitřní orgány redukovány vždy jen na jeden, jiní (např. hroznýšovití) mají ale ještě např. Tebou zmiňované plíce dvě. Jednu ovšem silně redukovanou, podobně jako my sami apendix ;-)

Jo a ten zápal mohou dostat velice snadno. Vlastně je to u nich jedno z nejčastějších onemocnění způsobených průvanem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2012 21:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jiri_99
Na to se psal Jammes "níže" - smazal jsem diskuzi, protože se mi začali tito překupníci ozývat ( psal jsem jim pod jiným mailem a nechtěl na sebe upozornit )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:35 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Pogona
Kam zmizel předchozí obsah? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 16:41 dan999
Pamatuji se správně že hadi mají jen jednu plíci? Tudíž nemohou mít zápal plic ale zápal plíce :-D. No nic, přijde mi kravina uměle dokrmovat každý den... Jinak je to psané hezky... Shánět, tak naletím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 16:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tady jsou jejich inzeráty :

www.ifauna.cz/…/

www.ifauna.cz/…/


Vypadá to, že opravdu skupují, nebo se ozývají na inzeráty typu "daruji" a pak se zvířata snaží co nejdráž prodat,...
Mají na to spoustu e-mailů a hooodně pochybuju, že hroznýše z inzerátu někde léčili ( zřejmě jej dostali od nějakého chovatele, kteýr se jej rád zbavil,... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:10 Pogona
Na i.fauně už začali používat další e mail. Maji tam několik podvodnych inzerátů, kdy plácají lži. Např.mnou darovaná tiliqua měla poraněnou tlamku, v inzeratu píší,že je to po šarvátce s jiným samcem (ktereho nikdy nemeli) a přeléčené ATB, v mailu mi psali,že to léči odbornik na plazy v Praze,jehož jméno zapoměli... -LŽI. Mj nabízejí hroznýše, ktereho udajne dostali ze zpalu plic a musi se denne umele krmit. Vecer pisnu vic,z telefonu je to des datlovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:00 Pogona
Jakmile vyšetřím trochu času,poohĺédnu se,kam bych mohl své varování ještě napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:49 Muž Střelec [74] - Ještěři – běžná rubrika
Jak už jsem uvedl do původního vlákna, obsahově podobné rubriky se nacházejí i v jiných diskusích, třeba u modelářů a sběratelů. U mašinkářů se takhle podařilo jednu partu podvodníků dostat před soud - prostřednictvím fóra se poškození dali dohromady a hromadně podali trestní oznámení a následně i žalobu - součet škod byl překvapivě velký. Zároveň tyhle rubriky jinde slouží k hodnocení prodejců a prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 20:39 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: Pogona
Dej to i jinam, ne jen tady se inzerují zvířata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 06:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jammes
Tady, jenže pak jsem si s nimi začal psát pod novým e-mailem, jako někdo jiný. Když se mnou začali komunikovat, raději jsem tuto diskuzi smazal, aby na ni náhodou nenarazili a nedošlo jim, že jsem to já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:56 Muž jammes [12] - Ještěři
Někde jsem už zahlíd toto upozornění i s odkazem na tvůj případ, ale bohužel nevím kde to bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Podvodníci mezi námi !!!
Chtěl bych v této rubrice upozornit na tento povedený páreček, který skupuje zvířata za pár Kč, nebo darem ( můj případ ). Navykládá Vám spoustu lží o tom, jak moc se na zvířátko těší, jak si ho přáli, jak se bude mít dobře a za týden jej naleznete na i-fauně k prodeji...
Jedná se o sprosté překupníky, zájemcům mohu poslat e-mailovou korespondeci s nimi, kde jsem se pod "falešným" e-amilem a jménem pokusil dostat svůj dar ( tiliqu gigas ) zpět, nejprve se mnou komunikobali opět slušně, pak jsem se dočkal nadávek a nakonec přestali komunuikovat.

U těchto a podobných překupníků se zvířata nemají dobře, navíc nemám rád podvodné jednání, jehož se dopouštějí, neb už při převzetí zvířete, kdy Vám mažou med kolem pusy, dobře vědí, že zvíře půjde prodat a vidí v něm jen peníze.
Jedná se o mladý "slušný" pár.

Podařilo se mi získat iniciále na mladíka z tohoto páru :

Pavel Štěpán
tel.: 739840906
Jiráskova 544
Dobruška - královéhradecko

e-maily používá :

mailto:beautiful.reptiles@seznam.cz
mailto:pavel.diablo@seznam.cz

Tato rubrika nechť slouží k varování, před takovými překupníky. Samozřejmě můžete v případě potřeby napsat i své negativní zkušenosti s jinými.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 731x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/952-podvodnici-mezi-nami-