Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

první žába - jakou zvolit?

 

NápovědaFórum » Obojživelníci  

+ přidat příspěvek
první žába - jakou zvolit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:49 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Z toho si nic nedělej,mně syn jednou řekl:Ty by ses měla léčit. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Jo, jsem pošahaná X-) stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:44 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Ty taky nevíš,co by si sháněla smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:39 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Obludíky smich
Jo, mrknu na to (až zařídim chameleona pro kolegyni :-D ), dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Radši se ještě porozhlédni i v diskusích jiných webovek, než se rozhodneš to odložit ad acta (a finálko pustit z hlavy). Já Ti napsal jenom vyčtené - a všichni víme, nakolik se takové info může lišit od osobních zkušeností ;-). Tuším, že na vivarista.sk (nebo kde jsem na to v průběhu let natrefil) má pár lidí s těmito obludíky docela slušnou praxi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 07:02 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Aha. Takže rohatka se odkládá na dobu neurčitou „jestli budu bydlet ve větším“... Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Asi jo. Jenže koupíš mládě a tam se to ještě nepozná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 07:30 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Jo, dík. No, já od nich mám krabi a poustevníčky a docela dobře udělané ;-)
Fajfmen - No, tak asi neumím klikat :-D Jak jsem psala - Zkusila jsem asi deset odkazů a nic pořádného na nich nebylo. Kdyby byla hlasitá jen při podráždění (tzn ve dne), tak by mi to nevadilo. Jde mi jen o to, abych se vyspala ;-) Takže když už, tak samičku, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:48 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Nessy
Tak to z hlavy nevím, ale mrknu se ti na to do té knížky, máme ji na firmě skladem :-)

Akorát to nestihnu zítra, protože zařizuju 1200L akvárko u zákazníka, a to je na celej den, takže se na firmě moc neohřeju.. ale ve středu nebo ve čtvrtek na to mrknu co píšou o zvukových projevech, a dám ti vědět :-)

(Btw, mezi jinými v té edici vyšly i knížky o U.červených, Agamách i Rhacodactylech co chováš, kdyby sis chtěla počíst :-) je mi jasný že chov máš zvládnutý, ale já ty knížky čtu rád, ta edice je fakt dost povedená a čtivě napsaná palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tak jsem ho nenašel, Google mi ale vychrlil takovou spoustu odkazů, že tam pár dost kvalitních určitě bude. Rozhodně bych zkusil tu příručku z Abecedy teraristy co zmiňuje Cosmogagy - do téhle edice píší kvalitní autoři :-)

Jinak hned v prvních několika odkazech jsou zmínky o hlasitých projevech žab které jsou podrážděné a snaží se zastrašovat. Jak jsem koupil prodávám, samečci v říji ale budou koncertovat 100% ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Jo, dík. A nevíš, jestli kváká? Vzhledem k bydlení v jedné místnosti je to pro mě docela stěžejní informace, až pak bych se zajímala o další aspekty chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 13:33 Muž Cosmogagy [14] - Hadi
Můžeš zkusit mrknout na knížku Rohatky z edice Robimaus :-) připadá mi docela slušná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No to budeš hodnej love
Je fakt, že jsem tedy nešla do hloubky googlu. Poté, co jsem si asi na deseti stránkách přečetla ty samé informace, mě to přestalo bavit. Nejobsáhlejší byl asi loskuták, ale stejně mi to neodpovědělo.
A na mojí první otázku existuje odpověď? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 23:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Kdysi jsem kdesi natrefil na zajímavý a informačně vyčerpávající článek o těchhle žábách. Pokusím se jej zpětně dohledat, pozitivní výsledek ale slíbit nemohu. Už je to přece jenom pár let... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 22:58 Žena Nessy [124] - Ještěři – Rohatka ozdobná
A ohledně sebe jsem se ještě chtěla zeptat na rohatku. Přemýšlím nad ní, ale moc info jsem nenašla, jen tak na pár řádků... Žábám se nemusí dávat UVB? Četla jsem, že substrát se má měnit co 14 dní - není to nějak moc často? Nebo nejsou vidět výkaly a je to proto potřeba? A je hlučná nebo ne?
Děkuji (tedy pokud se tu najde vůbec někdo, kdo je chová nebo jim rozumí X-), koukala jsem podle atlasu, že v žádné prezentaci nejsou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:37 Žena Nessy [124] - Ještěři – Nekuňkající žába?
Dnes jsem se bavila s kamarádkou, že by chtěla nějaké zvířátko do ložnice. Nějak jsme došli k žabkám a paludárkům. Chtěla bych jí poradit - je nějaká nekuňkající žabka, která snese trochu chladnější teplotu (nevím přesně kolik, ale spí v tom, tak to asi nebude 10 °C ;-) )? Nelíbí se jí tlusté žáby, spíše něco jako listovnice nebo pralesničky.
(Není to o tom, že by honem honem něco běžela shánět, prostě probírá možnosti.)
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2012 21:34 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: zacatecnice
Drápatečky malé jsou super. Ale jsou vyloženě akvarijní. rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:12 zacatecnice
diky za odpovědi :-) drápatky jsou hezký, ale mám už akvárium a nechci čistě vodní žábu.

to, že by rohatka jen tak seděla a koukala mi asi ani nevadí (to já občas dělam taky:-))

ropuchu bych hrozně ráda měla, ale dá se taky u nás vůbec některá pořídit? nevíte o nějakým chovatelovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 15:22 elegans1 Re: zacatecnice
Já s žábami moc zkušeností nemám,ale kdysi jsem dlouhé roky choval parosničky Kaloula pulchra,které jsem si dovezl z Malajsie.Krásné,tiché žáby,ke všemu celkem snadno dostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 23:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: zacatecnice
Drápatky jsou super. Ale jenom ve vodě. A sežerou všechny rybičky.
Chceš-li terestrickou žábu, libovolná ropucha bude ta pravá. Plus je tolerance k chybám chovatele a menší aktivita/nároky na prostor. Nemá tendenci skákat (a rozsekat si čumák o nejbližší skleněnou stěnu), spíš jenom tak chodit, běhat, hrabat. Chceš-li žábu která bude "něco dělat", hlavně si nekupuj rohatku! Ta dokáže dvacet let sedět v ďolíku a bez pohnutí čekat, až jí kořist nakráčí pod čumák.
Taková obrovitá aga odchovaná od prtěte by mohla být bezvadná X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 23:32 Žena Mango [9] - Ještěři
Já můžu doporučit drápatky. Ačkoliv to není zrovna terarijní, možná spíš akvarijní žába. Nicméně pro začátečníka výborná, nenáročná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:18 zacatecnice – první žába - jakou zvolit?
Dobrý den, nedávno jsem začala uvažovat o pořízení žáby a chci se zeptat na pár věcí:

Nejvíc asi uvažuju o rohatce. Dočetla jsem se, že samečci jsou poměrně hluční - co samičky? Měla bych terárium v pokoji, kde spím. Pohlavní znaky se prý poznají u cca 8 měsíců starých žab, nebudu mít problém takovou sehnat a nepřinesu si omylem domů samečka?

Opravdu stačí terárium 30x30x40? Preferovala bych co nejmenší, ale zase nechci toho tvora trápit (to už si tu žábu raději nepořídím)

Máte někdo zkušenosti s alergiky a teraristikou obecně? ono je jednoduchý říct "nemá to chlupy, tak jaká alergie", jenže alergie se projevují často i na plísně apod.

Nějaké jiné návrhy na druh vhodný pro začátečníka? Líbí se mi větší žáby (nejvíc ropuchy, ale tu asi legálně neseženu?) Kdybych se rozhodla pro menší pralesničku, je nevhodné chovat pouze jednoho jedince?

Předem díky za reakce

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 237x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/959-prvni-zaba-jakou-zvolit