Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vybavení terária pro agamu vousatou

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Vybavení terária pro agamu vousatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 09:42 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: helena
Pro začátek bych mrknul na Pogonovy články zde na serveru, a pak se klidně ještě dovzdělal jinde - existují knihy (např edice Robimaus), a na netu je také spousta informací volně dostupných a jednoduše dohledatelných.
terarka.net/jesteri/clanek/33-agama-vousata-zarizujeme-terarium
terarka.net/jesteri/clanek/34-agama-vousata-spravna-zivotosprava
terarka.net/jesteri/clanek/36-agama-vousata-jak-kde-a-u-koho-spravne-koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 07:47 helena – prosím o radu
Prosím poraďte my co vše potřebuji abych si mohla pořídit agamu.Syn po ní touží děkuji moc Helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tony
Tak hlavně nic neuspěchej a ať se Ti zadaří;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:13 Tony
tak to vypada, ze stejne prijde na radu terarium z OSB desek. protoze nez predelat akvarium na terárium, tak si myslim, ze uz bude lepsi udelat to terarium nove.kazdopadne diky za rady. agama už to u mě vyhrála na plné čáře.takže o vikendu se pouštím do stavby terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 07:47 Žena Mango [9] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Jedním z významných predátorů agam v přírodě budou hadi.Takže agama zvyklá na predátory zvrchu,moc dlouho v přírodě nepožije.

To je možné, agamy nechovám, nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:57 elegans1 Re: Mango
Jedním z významných predátorů agam v přírodě budou hadi.Takže agama zvyklá na predátory zvrchu,moc dlouho v přírodě nepožije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tony
Jelikož vzduch necirkuluje, bude se ti přehřívat, tím pádem vypínat a za pár dní, možná týdnů bude po ní, takže bych ji tam nedával. O chovu v akváriích si myslím své, není to zrovna ideální řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:28 Žena Mango [9] - Ještěři
Co se týče přístupu z vrchní strany, je to trochu nepraktičtější, než přístup z vrchu, ale dá se s tím v pohodě pracovat a zvířata taky nevypadají, že by měla problém. Jen je dobré zvíře pomalu zvykat a ze začátku opatrně otvírat, jsou zvyklá na predátory z vrchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:08 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Tony
tak na tohle ti bude nejspíš odpovězeno že to není terárium ;-) ale větrání zvrchu nestačí, nedochází tak k cirkulaci vzduchu. (si myslím já) a přístup by dle mne měl být z boku né zvrchu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 16:59 Tony Re: Pogona
dobré odvětrávaní.to je otázka.je to klasické akvárium. ze stran není žádná díra.se shora je 2/3 otevřené, respektive je tam větrací mřížka.můžu použít tu SolarGlo 125W??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tony
Pokud máš dobré odvětrání, dej tam SolarGlo 125W ( používám v teráriích 120-55-55 a víc ), dosviť klasickou tubicí a hotovo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:30 Tony Re: Verčák
120x50x50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:28 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Tony
Do jak velkého terárka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 11:52 Tony Re: Pogona
ja se snažím dopídit tomu správnému osvětlení. můžete mi prosím doporučit nějakou kombinaci?chtěl bych vybojku 100w a co k tomu?staci usporka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tony
Učinnost těhle zářivek je na cca 5- 10cm a ještě k tomu mizerná, výrobce sice uvádí asi 50cm, ale to totální nesmysl. Na 20cm, je záření UVB nulové, to jí tam dej rovnou obyč úsporku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:35 Tony Re: Verčák
to stačí jsem psal v uvozovkách ;-) proč blbost reptil glo v 2 metrovem terarku?kdyz ji dam cca 20 cm od zeme, pobliz vyhrivacimu misto (40-60wattu zarovka) tak muze byt terarium velke jak chce ne?o teraristice moc nevim, tak se ptam.ja spis fušuju do rybicek ;-) chtěl jsem si pořídit chameleona jemenského, ale ted cim dal vic premyslim o agamě vousaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:13 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Tony
stačit jí to bude, ale to přece neznamená že nemůže mít něco lepšího ;-) a taky dost záleží v jak velkém terárku, nacpat například do dvoumetrového terárka jenom reptiglo je zbytečná blbost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:58 Tony
já mě l za to, že agamě "stačí" reptil glo 10 20 wattů a pak 40wattová žárovka. s tím, že v pěkných jarních a letních měsících bude mít možnost slunění. je to tak nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Máš svůj názor a já Ti ho neberu, jak jsem již psal, nikomu nic nenutím a ať si každej dává jaký vitamíny chce, jen jsem toho názoru, že Nutrimix zastane lepší(minimálně stejnou) funkci jak Nekton a stojí pár korun. Nemá cenu se s tebou dohadovat, od toho tady nejsem;-) Co se týče UVB, nevšiml jsem si, že má výbojku, proto jsem se ptal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:45 elegans1 Re: Landvir
Dotyčná uvede mám solar raptor a ty se jí zeptáš jaký má zdroj UV.Tak nevím.
Na nekton reaguješ,jako by to byl shit největší.Je drahý,no a co?V Německu ho používají všichni,chovatelé pogon nevyjímaje.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Nevím co máš za problém,ale nic jí s UVB nevyčítám, už vůbec jsem se nezmiňoval o ReptiGlo,pouze se ptám. Prvně si přečti co jsem napsal a pak se vyjadřuj ;-) Já jsem jí vytkl topný kámen,jako věc u agam k ničemu a taky zbytečně předražené vitamíny.Nic jí nezakazuji,pouze doporučuji co vím,tak klídek kolego. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:29 elegans1 Re: Landvir
Co máš pořád s tím UV?Agamy se chovaly úspěšně v dobách,kdy žádné zdroje UV nebyly a šlo to.Ke všemu dotyčná používá kvalitní zdroj UV,ne neustále doporučované reptiglo.
Nekton-MSA je špičkový přípravek,nechápu,co proti němu máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 09:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Matewoo
Nechápu jak můžeš vůbec napsat všechno OK?? :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 09:35 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj Nanie, nechci Tě v první řadě hned odradit ale vyhoď topný kámen, ten se v žádném případě agamám nedává, stačí obyčejná žárovka jako zdroj tepla. Přidej sem fotky terárka, jak Ti můžem radit, když ani nevíme jak terárko vypadá a co v něm máš....? Co máš jako zdroj UVB? To je první věc, ktará je potřeba a né topný kámen. Co se týče krmení, ty krmíš jen jednou týdně červama??? Je potřeba dávat také cvrčky obalované v Nutrimixu. S prominutím se vyser na jekékoliv vitamíny (NEKTON-MSA a podobně) a krmení obaluj v obyčejném Nutrimixu pro nosnice(koupíš ho všude za cca 40 Kč). Nic jiného není potřeba....
A nechápu jak si můžeš koupit agamku a až potom řešit takovéto věci??? Ale neber to ve zlým ;-) Vždycky se dá vše napravit, když už není pozdě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 09:24 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Nanie
Vsechno ok, ale hodila by se fotka k zhodnoceni toho, jak mas v terarku vetve, pripadne nejako skalku. A etrani jak je delany...proste to chce foto, ale.jinak to co si zstim napsala je de, jen nekrm furt cervama , ale hazej mu i cvrcky a obcas zkus nejakou zeleninu....promin za nejaky chyby, pisu z mobilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 23:44 Nanie – Vybavení terária pro agamu vousatou
Dobrý večer,
Pořídila jsem si agamu vousatou a snažila jsem se co nejlépe zařídit terárium s rozměry 90x45x60.
Chtěla bych od zkušenějších chovatelů poradit ´´co a jak´´ na základě dosavadního vybavení,krmení atd.
V teráriu mám topný kámen,který zapínám na hodinu denně. Nad kamenem zavěšenou výbojku 100W Solar Raptor.
Nahoře, v krytu na kompakty, mám 2 úsporky.
1x týdně dávám agamě červi,které obaluji ve vitamínu NEKTON-MSA.
V mističce má agama volně dostupný vápník BONE AID.
Doufám,že jsem uvedla všechny důležité věci.
Doporučili by jste něco dalšího nebo něco udělat úplně jinak?
Děkuji za jakoukoli odpověď! :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 241x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/975-vybaveni-teraria-pro-agamu-vousatou