Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jak najit schovanou pogonu ?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Jak najit schovanou pogonu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 22:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Když zvíře zdrhá z terárka, potom je buď něco špatně na straně chovatele a ten by se měl zamyslet že něco v zázemí zvířete nevyladil jak měl, nebo se chce jen proběhnout okolo. Užít si svobody. Nejlepší obvykle je nechat to plavat a rozhodně nezačít obracet byt vzhůru nohama, což zvíře akororát vyděsí a přiměje se schovat ještě důkladněji. Nechá-li se všechno v klidu, až to výletníka přestane bavit a dostane hlad, obvykle vyleze sám (pokud tedy svému chovateli důvěřuje) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 21:35 Popelnice Re: Landvir
Asi další typ kde případně hledat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 21:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jan
A?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 19:56 jan – stráta agamy
agamka nám utekla na záclonu.měla asi 14cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 07:32 Muž Střelec [74] - Ještěři – taky!
Taky gratuluju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 16:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Gratuluji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 12:38 Muž Jervis [1] - Ještěři
tak malej uz se nasel, po dukladnem prohledani celeho pokoje a tydnu cekani jestli vileze tak jsem ji nakonec objevil...

nekolikrat se mi zdalo, ze je pod postely a dnes mi to nedalo.. a on tam opravdu byl... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:50 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: fajfmen
opravdu doufame, ze brzy nebo pozdeji vyleze sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Pak není co řešit - dříve či později se ještěrka objeví sama (blbnout s přesuny nábytku je vážně pitomost) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:19 PavelPavel – utekar
Me zmizla v kuchyni 32 cm agama.Kocka sice cumela divne,ale neverim,ze by ji snedla beze zbytku.Gauc jsem obratil vzhuru nahoma a jinam nez pod lednici nemohla jit.Dokonce jsem gauc rozlozil a zkontroloval uloznej prostor,nic.Za pul hodky jdu do kuchyne a stala u gauce,kde byla a jak vylezla doted netusim.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 09:03 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: fajfmen
ano ma pripravenou lampicku s kamanem a salatem, pochybuju ze by si uprostred spanku jen tak vstala a odesla do jine mistnosti, takze musi byt stale u nas, ale netusim kde, vsechen nabytek byl prestehovan... jedine, ze by nam vlezla nekudy do skrine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Já měl na to kdysi fígl (než jsem akceptoval myšlenku, že svým potřebám rozumí ta zvířata lépe nežli já): menší otevřené terko v koutu na podlaze, se zapnutým topným kamenem, výhřevnou žárovkou, miskou vody a druhou miskou s krmením. Jako lákadlo to fungovalo dokonale - kdykoli jsem vstoupil do místnosti, viděl jsem ještěra bleskově vypálit odtamtud za nejbližší skříň smich
Ale najedl se a vyhřál ;-) . Až když ho pobyt "na divoko" přestal bavit, napochodoval si ke mě sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:26 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: fajfmen
uz jsme otocili uplne jednu mistnost, vubec netusim co delat, zapnuli jsme teplicko tam kde jsme ji videli naposledy a budeme doufat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:25 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Mango
je ji skoro rok ale 39cm urcite nema, my mame totiz dve pogony..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jervis
Pokud je malinká, bude to problém. Pokud je vzrostlá, neřeš to. Pokud tedy neměla čerstvě napucnuté bříško. Ona se totiž asi někde za skříní pokusila zazimovat ;-)
U mě už je to pomalu normální - ještěrka (anebo želva) si prostě někam odpochoduje, zaleze na místo s relativně stabilní hybernační teplotou a tam si dá šlofíka. Za dva tři měsíce vyleze, vyhřeje se pod topením anebo rovnou zamíří k terku, a pak začne loudit krmení... Převracet byt vzhůru nohama fakt nemusíš ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:08 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Hele, my máme kocourů celou bandu (plus dva docela velké psy) a agamy (i čukvaly a želvy) se mezi nimi volně prohánějí celá leta bez nejmenších problémů :-D
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:43 Žena Mango [9] - Ještěři
Tak pokud má ta agama 39 cm (jestli je to ta z prezentace), tak ji kočka určitě nesnědla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:21 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Pogona
agame je asi pul roku, kocku tu nechovame, ale nekdo ji pustil do baraku... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jervis
Pokud máte doma kočku a gama byla mladá, pak je s největší pravděpodobností u kočky v žaludku,... a je víc než nezodpovědné v domácnosti s kočkou nechat pobíhat agamu,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:46 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Landvir
je mozne, ze utekla do jine mistnosti, ale mame strach, ze ji sezrala kocka, nebo ze kdyz si nekam zalezla do chladu tak aby nezimovala.... :(((
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pogony naštěstí nemají tendenci někam moc zalejzat. Jak je velká? Já bych jí zkusil nalákat. Dal bych někam, kde se ztratila lampičku a třeba nastřižené holátko. Když pak bude v místnosti klid, určitě si najde teplo pod lampičkou a bude se tam vyhřejvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:26 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj není zase tak malinká aby jste ji nenašli... Není někde v jiné místnosti? Nemohla někam přeběhnout? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 17:48 Muž Jervis [1] - Ještěři – Jak najit schovanou pogonu ?
Ahoj, stala se mi takova nemila vec, vcera vecer jsme pustily probehnout po pokoji agamu, nekam se zabehla a uz ji nemuzeme najit, obratili jsme pokoj vzhuru nohama ale marne, nevite jak malou pogonu vylakat ven ? nebo nekdy vyleze sama ? za potravou nebo kvuli jinym potrebam ??4
diky moc za kazdou radu.... :(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 267x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/978-jak-najit-schovanou-pogonu-