Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Teraristické odkazy

 

Ostatní » Odkazy » TVVytisknout tuto stránku 

Odkazy na zajímavé pořady z televizního vysílání, které se zabývaly tématikou našeho webu
 

Máte mě! Vitamínová bomba - 05.12.11 - Česká televize
V prvním příběhu se dozví velmi zásadní informace milovníci a chovatelé chameleónů. Totiž jak správně dostat do tělíček plazů dostatečnou dávku vitaminu D. Dávky umělých vitaminů, tak, jak jsou doporučovány např. na internetových stránkách, chameleóna s velkou pravděpodobností velice poškodí, pokud je přežije.

Zoománie - Nalezený ježek - 14.07.11 - Česká televize
Když objevíte zatoulaného ježka, navíc ve městě a mezi paneláky, připadá vám správné postarat se o něj. Že to ale takovým ježčím i dalším zvířecím nalezencům může někdy spíš ublížit, to Hanka netuší. Příhoda s ježkem ji ale přivede právě k tomu, aby zjistila, zda, jak a kdy je vlastně na místě volně žijícím zvířatům pomáhat.

Máte mě! - Králíci - 03.04.11 - Česká televize
Na závěr se dozvíme nejen to, co má společného král a králík, ale navštívíme neobvyklou králíkárnu uprostřed pražského sídliště. Uvidíme, jaké úskalí má svobodný králičí život i jak vypadá profesionální bodyguard králičí smečky.

Máte mě! - Chovatel hadů - 20.03.11 - Česká televize
Ve třetí reportáži zjistíme, že hadi to opravdu nemají v životě lehké. Jdou po nich totiž nejen pověrami nakrmení lidští lovci, ale i roztoči, kteří se chtějí nakrmit jejich krví. Navštívíme chovatele pana Jiráska, jeho hladové psohlavce, i hroznýše rekonvalescenta.

Máte mě! - Osmák degu - 06.03.11 - Česká televize
Ve druhé reportáži představíme zvíře, které si mohou dovolit i rodiny, jimž brání v pořízení pejska nedostatek času. Osmák degu je hlodavec, neagresivní, kamarádský a vhodný pro odrostlé děti, které si většinou přejí zvíře, se kterým by mohly mít kontakt. Osmák degu potřebuje partu – doporučená chovná skupina je 1 samec a 3 samice, jinak je mu smutno, trápí se a dříve umírá. Potřebuje terárium a hračky. Krmení je náročnější, protože osmák špatně štěpí cukry a tuky, a tudíž se s ním musí zacházet jako s nemocným diabetem. Osmák je denní zvíře, takže se s ním klidně a spokojeně vyspíte.

Máte mě - Šneci Achatina Achatina - 23.01.11 - Česká televize
Největšími suchozemskými šneky jsou ti z rodu Achatina Achatina. Dosahují délky až 30 centimetrů, mají krásně zabarvenou ulitu a pocházejí z Ghany. Při vzorné péči však mohou žít i v našem panelovém domě. Co všechno k životu potřebují, o tom je naše poslední reportáž. Prozradíme jen, že můžete klidně odjet na dovolenou, protože se šneci zavíčkují a počkají na vás. Pokud nevíte, co to znamená, určitě se podívejte.© TERARKA.NET - https://terarka.net/odkazy/tv