Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

zdrhla mi agama

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
zdrhla mi agama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:05 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Larisa
ano
Taky jsem rád, že to tak dopadlo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 21:57 Žena Larisa [4] - Ještěři
JInak všem moc děkují za podporu, jsem moc ráda,že to tak dopadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2013 21:56 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
džab džab se nehnul z větve asi 4 dny co byla pryč, když jsem ji dala do terárka, tak prudce se otočil a chtěl za ni,že z větve spadl smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:05 Žena Nadka [214]
Taky jsem s napětím šla na tuto stránku,blahopřeji : potlesk potlesk Jak reagoval Džab Džab?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 17:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Larisa
Taky gratuluji, je fajn, že se našla tak brzy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:46 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Larisa
Velká gratulce ke šťastnému návratu pogony. potlesk
Celou dobu to tady sleduju a doufám, že se najde. A Našla se.. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Gratuluju potlesk potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:29 Muž gecko [0] - Ještěři – Agama
To byl napinavy prispevek :), gratulace!!!! Ted nude otrkana z drsne prirody pred kamosemz terarka alespon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Larisa
Tak teda OOOOOOOOBROVSKÁ GRATULACE ;-) Další příběh se šťastným koncem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2013 15:10 Žena Larisa [4] - Ještěři
HURÁÁÁÁ, AGAMA JE DOMA, SEDĚLA KOUSEK ZA NAŠI ZAHRADOU NA VĚTVI A NAŠE KOČKA JI "OSAHÁVALA TLAPKOU", ŘÍKALA JSEM SI, S ČÍM SI TA KOZA HRAJE A BYLA TO NAŠE KULIČKA (to je jméno agamky), HLADOVÁ, TROCHU ZMRZLÁ V ZTEKLÁ,ALE CELÁ. AKORÁT JE HOOODNĚ TMAVÁ,ALE UŽ SE "ODBARVUJE"
MÁM VELKOU RADOST
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Larisa
Venku v přírodě určitě ne, ale v pohodě zazimuje někde ve sklepě paneláku, obchodního centra, rodinného domku či jinak přes zimu vytápěné budovy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:21 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Pogona
a agama v těcho podmínkách může i zazimovat a přežit to venku v zimě? to jsem nevěděla. Jinak děkují za naději,pořád tak nějak tuším že ji najdu.
A kdepak jste tu gutátu našel? u někoho nebo venku?náhodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Larisa
Jelikož Ti zdrhla zjara, zkoušej to klidně do podzimu,...pak se jen modli, asby zazimovala na správném místě ;-)

Pro uklidnění - já jednou našel zdrhlou gutátu po roce a půl - za pár dní po nalezení mi opět zdrhla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 11:39 Žena Larisa [4] - Ještěři
tak na policii nic, zoo nic, zveráky nic, letáky mi pořád někdo strháva- hovada.
Jinak Džab džab mi nežral a dá se říct nehnul se z místa od té doby co se samička ztratila. Nevím jak dlouho to chce praktikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:30 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Larisa
Lidi si vždyky poradí jak tu legislativu obejít

cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:00 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Landvir
díky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 12:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Larisa
Ahoj Lariso, s těma výhřevnýma zdrojema to nebude tak horký neboj :) A klasický bodovky budou zatím pořád. Jinak přeju hodně štěstí při tom pátrání. Venku už není taková zima, tak agamka určitě bude v pořádku a snad se i najde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 11:12 Žena Larisa [4] - Ještěři
agamka stále není doma, včera mi pan na fb psala,že kamarád jejího syna v útery zahlédl divnou ještěrku, nechal ji tam, ted mi zjištuje podrobnosti.to znamená, že pokud je to ona- žije,ale asi bycch byla radší kdyby se někomu dostala do rukou a byla v bezpečí,včera rozlepena další várka letáčků.
p.s. dnes jsem byla koupit zásobu žárovek a prodavač mi řekl,že do tři let se zakážou všechny typy výhřevných zdrojů. coze čím budem topit v terárku????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:26 Žena Verčák [112] - Ještěři
je pravda že když jim volali tak to nahlásili jako leguána (toho chamika) ale neodchytávají to jenom proto že by to bylo "nebezpečné" ale prostě proto že lidi zavolají a není kdo jiný by to odchytil ;-) u nás se taková zvířata vozí na Stanici mladých tůristů a přírodovědců (i když teď už se to jmenuje Středisko volného času)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 17:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Teda tu agamu bych ještě pochopila, přeci jen má "výhružné" ostny, ale všeobecně známý chameleon?!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:42 Dannie Re: Larisa
normálně jdi na stanici a řekni že ti utekl ještěr, myslím že si to jenom zapíšou s kontaktem na tebe a víc potřebovat nebudou, kdyby ano tak tě už přepošlou na správná místa sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:31 Žena Larisa [4] - Ještěři
no tak to mě ani nenapadlo. a mám zavolát nebo zajít přímo na stanici? aby mě neposlali do háje.nebo mají na to "speciální oddělení"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Dannie
u nás taky městská odchytávala už hodně zvířátek od hadů přes hameleona po leguána :-) tak možná že to nebude marné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 15:50 Dannie Re: Larisa
osobně bych zašla na městskou policii, dost lidí se i ještěrek bojí a obzvlášt když jsou větší a může se stát že by je zavolal tak aby tušili a nesháněli jí po odchycení nějaké ubytování. konec konců u nás jeli odchytávat velkého nebezpečného ještěra a nakonec to byla právě vousatka. každopádně držím palce aby se našla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 15:15 Žena Larisa [4] - Ještěři
stále se nenašla, nikdo se nehlási s nálezem,sousedům jsem to řekla, popsala, jeden mi na to řekl že to nevadí at chytnem jinou :-) , druhý jak jsem říkala že ji chyb kus ocásku na to: však to doroste.achjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 22:09 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Larisa
Taky by mě zajímalo. Našla se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Larisa
Jak dopadlo pátrání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 11:14 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Ano hledám samičku, džab džab je pecival, dnes opět hledáme, uvažují že vezmu zase džab džab ven- třeba ho nějak vycítí,ale to si už asi pletu se psem,že :-( kdyby ji aspon někdo našel a neublížil ji, ale někteři lidí jsou hovada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:02 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Jejda. No jo! Teď jsem si její příspěvek přečetl znovu a máš pravdu. To by mohl být fakt problém. Samice se neváží na konkrétní místo ale na jim vyhovujícího samce. Pokud se jí Džab džab nelíbí anebo ho nedej bože přímo nesnáší (stává se), může už být za horama. Doslova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 21:20 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
No jo,kdyžona hledá ale samičku ;-) Hodně štěstí při hledání ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2013 20:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Jestli jsi ho nenašla do teď, nech to na zítřejší ráno. Přesněji - na dobu kdy sluníčko začne pražit a ještěrky se vylézají vyslunit. Pak se zamysli jaká místa v okolí bys, být ještěrkou, upřednostnila a prohlédni je. Džab džab je sameček, takže bys to měla mít snažší - on bude mít přirozenou tendenci k okamžitému vytvoření si teritoria ve známém přehledném prostředí. Samice by se zatoulat mohla, dospělí samci ale neputují, pokud je k tomu nedonutí konkurence silnějších samečků. Výhodou navíc je, že svá území vymezují podle optických bariér přirozeně se vyskytujících v jejich okolí (spadlý kmen stromu, velký balvan atp.), takže např. plot okolo zahrady je právě takovou hranicí. On by jím sice dokázal snadno prolézt, jenže "uvažuje" stylem "viditelně ohraničeno je moje, ostatní je země nikoho" ;-)
Dříve či později ho tam najdeš. Už je dost teplo na to, aby mu ani noční pokles neublížil, až si trošičku užije svobody (a dostane hlad) objeví se nejspíš sám. Jo, a jestli máte na pozemku nějaký rozsochatý a pokud možno jehličnatý strom, vem si štafle a podívej se nejdřív tam, do větví 3 - 4 metry vysoko. To je (dle mých zkušeností) pro vousatky typické stanoviště :-)

Ve své prezentaci mám hromadu fotek z naprosto volného výběhu, tak se na to kdyžtak koukni - teoreticky by Ti to mohlo napovědět jaká místa vousatky upřednostňují a v rámci pátrání se zařídit podle toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 14:45 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: honzap92
no čekam až příjde muž a pohlida kluka a jdu taky na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 13:38 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Larisa
No , abych se taky pochlubil stalo se mi to samé minulý rok a dva dny jsem ju nemohl najít a až když soused stříhal živý plot, tak jsem ju viděl jak si tam leží ve větvích . Ona určitě nebude daleko a bude někde schovaná právě v tom křoví. Musíš líp hledat no ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 13:20 Žena Larisa [4] - Ještěři – zdrhla mi agama
slunili se na zahradě v KLECI a najednou je fuč, džab džab najednou řádil v kleci aja se přišla podivat co je a on se asi vztekal právě kvůli samičce, že je pryč. prohledala jsem celou zahradu a i ted tu sedím a pořád doufám, že ji zahlédnu ale marně. vylepím letáky a víc toho asi nenadělm,že. hleděla jsem ji na stromky, protože vím jak tu jsou ty fotečky agam které se sluní na stromě.
mám obavy ale že ji už nenajdu, zahrady kolem jsou houští neprostupné. :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 442x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1039-zdrhla-mi-agama-