Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Normální chování dvou agam kočinčínských

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Normální chování dvou agam kočinčínských
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 06:29 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Aha, dobrý, ta mě napadla. Já jsem se jen lekla, jestli to třeba nebyl had, u kterého by to člověk nečekal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Korálovky, alterna a kalifornka, obě má Mirek ode mně :-D ( jak jednou v dávné diskuzi kolega Fajfmen napsal, chybí tu smajlík do hrudi se bíjící a dmoucí pýchou ). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sewer
Ježiš to je nepříjemné! sad Co to bylo za hady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
To je pravda, jen jsem chtěl poukázat na fakt, že se to děje.
Nicméně v případě tazatelky nepředpokládám, že koupila tu menší agamu jako krmení té větší,
takže stále platí, že na chovateli, který jí tvrdil, že spolu můžou být, je něco divného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 07:02 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
No - vidím jistou odlišnost mezi situací, kdy je zvíře od začátku brané jako krmivo, a mezi situací, kdy se krmivem stává omylem, nešťastnou náhodou, či z blbosti. Nebo něčí vychcanosti. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 19:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Někteří chovatelé krmí např. korálovky gekony panenskými či gekončíky nočními,.... a dle mě je to v pořádku. Jednak jsou pro korálovku " v uvozovkách " přirozenou potravou, a jednak mají chovatelé odbyt na mláďata o která jinak není zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:34 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Verčák
Nejspíš ne. Takhle to budí dojem, že "zkušený chovatel" potřebuje mít zajištěný odbyt. Mě se ale krmení agam zdravejma agamama jeví jako dost mizernej kšeft.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Střelec
Tady už se odpovědi nejspíš nedočkáme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 07:21 Muž Střelec [74] - Ještěři – sežrání
V jiném vláknu je je oznámení o sežrání malé (poraněné) agamy většíma, takže pokud o ní nechceš přijít, drž jí odděleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 19:55 Muž Sewer [151] - Ještěři
Velice vzorným příkladem jsem tu já...mě asi před měsícem sežral jeden had druhého. Oba měli přes metr a velikostní rozdíl byl tak 10cm. Z ničeho nic...žili spolu v jednom teráriu několik měsíců...byl to samec se samicí a najednou **** takže "komu není rady, tomu není pomoci" na tebe opravdu sedí = dopadneš stejně a to není doměnka, tak se opravdu stane.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2013 16:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: T.K.
Chovatel, který takovouhle hovadinu vypustí z pusy, rozhodně zkušený NENÍ hmm

Dospěláci běžně požerou mláďata svého druhu i v přírodě, takže terárium i kdyby mělo dva-krát-dva metry je miniaturní,...staší si občas pustit NatGeo, Primu ZOOm,....

Takovouhle informaci pak ví i ten, kdo se ještěry nezabývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:32 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: T.K.
oni ti co tady chytračí toho chovají a taky odchovávají taky hodně.. to se nemusíš bát... (viz Pogona třeba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 15:25 T.K.
Příspěvek byl přidán v neděli. Nakonec jsme se rozhodli zeptat se někoho, kdo má zkušenosti s chovem a pán byl u nás včera večer (pondělí), takže nevím, co je na tom tak nelogického? Chová hodně Agam a rozhodně budu více věřit jemu, než někomu, kdo chytračí na internetu. A pokud se to někomu nelíbí, tak může zažádat o smazání tohoto příspěvku, stejně už je to pro mě nepodstatné. :-) Zdravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 12:15 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: TerezaSenk
Ahoj, tak ty se tady prvně zeptáš,jestli můžou být spolu a pak tvrdíš,že u vás byl zkušený chovatel:-D No má to logiku? Tak proč se nás ptáš? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 11:44 TerezaSenk
Jak jsem napsala: Díky za Váš čas strávený psaním komentářů! A nějaké Vaše moudra typu: "komu není rady, tomu není pomoci" si opravdu můžete nechat! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 10:25 Muž Střelec [74] - Ještěři – odděleně
Opravdu musí být oba kusy odděleně, než se rozměrově alespoň trochu srovnají! Malá agama může velmi rychle skončit v žaludku té velké. Prostě se vejde do tlamy - je to malé, hýbe se to, dá se to sežrat, tak je to kořist. Zvířata netrpí lidskýni předsudky a už vůbec ne v případě potravy. Můžou být mlsná, občas se chovat lidsky, ale antropomorfní personifikace s tím nemá co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 10:14 Dannie Re: TerezaSenk
ona jí nezabije kvůli hladu.. ale komu není rady tomu není pomoci. škoda té malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 10:08 TerezaSenk Re: Dannie
Včera jsem u nás byl zkušená chovatel a řekl, že v tak velkém terárium se ani nepotkají a že se k sobě chovají normálně! Navíc já Agamu netrápím hlady tak, že by musel žrát druhou Agamu. Navíc velkého máme navolno v bytě a malého v terárium! Takže můžu jenom poděkovat za Váš strávený čas nad komentama, nic víc :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 09:51 Dannie Re: TerezaSenk
to od pogony nebyl tip ale velice vážně míněná rada jak zachránit malé agamě život, momentálně má velikost žrádla té velké, a proto by si je měla mít odděleně do doby než budou obě skoro stejně velké, popřípadě si měla koupit už staršího a většího jedince pokud je chceš mít v jednom teráriu, tohle totiž dopadne velice špatně. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 07:37 TerezaSenk Re: Pogona
Tak stejně velké budou max. tak v dospělosti, je jasné, že malá velkou nedoroste, když má velká předstih. No ale dík za tip ;).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2013 18:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerezaSenk
Dávám tomu pár dní, než ta velká tu větší sežere, příp. smrtelně zraní. Dávat tyhle agamy k sobě s takhle velikým velkostním rozdílem, je hodně, hodně špatné,...
Měly by být drženy odděleně, dokud nebudou zhruba stejně velké,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 21:41 TerezaSenk – Normální chování dvou agam kočinčínských
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska jsme si pořídili k rok a půl staré Agamě Kočinčínské 3měsíční mláďátko, ale nevíme, jestli je jejich chování normální. Když jsme je dali k sobě, tak na sebe moc nereagovali, malá se velké celkem bojí. Párkrát na velkou sedla, olízla jí. To samé velká, jednou na ní sedla (bojíme se, že jí něco rozdrtí) a párkrát jí olízla. Jednou běžela a málem na ní skočila, kdybych jí nechytla, tak nevím, jak to dopadne. :( Nemůže velká něco udělat malé? Třeba jí něco zlomit? Není to náznak toho, že si nesedly? Nemůžeme je pořád hlídat, aby na ní nelehala, nebo neskočila. Má někdo takovou zkušenost? Předem děkuji za odpověď :))
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 225x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1049-normalni-chovani-dvou-agam-kocincinskych