Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

cvrčci vs.g.rosea

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
cvrčci vs.g.rosea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:06 dan999
dobře, zatím se mi nepodařilo najít inzerát s již adultní samičkou gramostoly rosey, tak jak pojdedu na burzu, tak si koupím brachypelmu albopilosum, ale říct doma, že chci dalšího pavouka by pro me bylo nebezpečné, takže vyrobím terárka ns tím že se je pokusím prodat na burze, a když si přivezu oby dom, tak už budu mít nájemníky :-) jak hrubé sklo mám použít na terko 20x20x30 (hxvxd)
popřipadě jak velké by mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:29 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: dan999
Tak jí ten kokon prostě seber a inkubuj uměle. Návod máš na Arachnomanii ;-)
Varianta B je ponechat to osudu... a vyjít to i může. Hele, třeba přímo v Havaně žijí mraky sklípkanů r. Citaracanthus nebo Phormictopus, a bez ohledu na to, že jim přímo před barákem imrvere jezdí náklaďáky, množí se jak banda myší ve vlněný fusekli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:56 dan999
ahoh, já to jen tak odhadl... no já bydlím přímo u kolejí, a pokaždé co projíždí vlak mi cinkají skleničky, takhle silné otřesy jste asni ani v paneláku neměli, tak mám strach, abych aspon videl malého obludáka živého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:45 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: dan999
Fotka k příspěvku 150 filmovek? Optimisto :-D . Vynásob ten počet čtyřmi a zízkáš hrubý odhad počtu vajec mladé samice. U starších už to jde nezřídka i přes tisíc ;-)
Na přiložené fotce vidíš prelarvu která právě opustila kokon a o jeden svlek "staršího", už "hotového" pavoučka (Brachypelma vagans) na papírovém kapesníčku. Podle jeho reliéfu si v porovnání s takovým šnuptichlem drženým v ruce uděláš představu o jejich velikosti snadno :-)
K těm otřesům - pavouci mají extrémně rozvinutý hmat. Před lety pokusy v Polsku prokázály, že např. explozi jakési sopky v tichomoří (notabene první vlnu otřesů) zaznamenali v laboratoři pozorovaní pavouci o téměř dva dny dříve, než nejcitlivější seismografické přístroje! Pokud se samice sklípkana, které chovatel kokon ponechal, necítí v terku absolutně bezpečně, může jej ve stresu (soused o čtyři patra v paneláku níž začal něco vrtat do zdi) zničit... Ale taky nemusí. Protože je nemám na kšeft, ponechávám kokon vždycky matce (je z toho míň mláďat, ale to se mi spíš hodí ;-)) a např. mamince těchhle vyfocených prťat vůbec nevadilo, že o patro níž (po celou dobu inkubace) banda dělníků přestavovala byt, včetně sekání nových odpadů...
Jednoduše - když to necháš u mámy a ona kokon zlikviduje, děje se docela houby. Sklípkanice žije tak asi dvacet let a čím je starší, tím víc mláďat naráz má. To, že o nějakou snůšku možná přijdeš, je vlastně daleko menší problém, než když se Ti u běžně chovaného druhu dokonale podaří vypiplat většinu těch obluďátek (viz. Nerudova otázka - "Kam s ním?") :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 18:22 dan999
no jeste jsem nekde četl že jim mužou vadit otřesy, je to pravda? a jestli jo, dá se jim nejak zabránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:13 dan999
no jenom tak orientačně jak je velký kokon jsem už zjistil, ale jak jsou velcí ti malí v něm? a kolik jich asi přežije do dospělosti? nedokážu si představit 150 filmových krabiček a pavoučky a do každé dávat každý den octomilku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 05:04 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: dan999
... Ve videích v prezentaci mám pár záběrů z páření a pak s mláďaty v noře jejich matky, tak se na to kdyžtak koukni, ať víš, do čeho jdeš ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 04:36 Muž Felix [752] - Ještěři
U odchovu máš dvě možnosti - buď kokon samici odebereš a budeš inkubovat uměle anebo to necháš na přírodě. To druhé je zajímavější z hlediska pozorování samiččina chování, je ale přitom větší pravděpodobnost, že vajíčka uschnou pokud bude v noře příliš sucho, nebo naopak zplesniví (což se může stát i díky neoplodněným kusům mezi nimi). Pokud je necháš u matky, budou se prckové nějaký čas zdržovat v její noře a přiživovat se na její kořisti. Velice brzo ale začnou mít potřebu migrovat (samozřejmě v noci), takže nesmíš mít v terku žádnou neutěsněnou skulinu, kterou by se dokázali protáhnout... Jakmile je oddělíš, dej je po jednom do filmovek s cca centimetrem mírně vlhkého substrátu a denně podávej octomilky. Můžeš je taky dát do něčeho trochu většího vždy po několika kusech, v tom případě Ti odpadne starost s počátečním krmením a dlouhodobou péčí o několik set pavouků. Dříve či později tam zbydou jen nejsilnější kusy :-)
Pro víc informací mrkni na www.arachnomania.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:57 dan999
no, teoreticky jak vypadá péče o mladé pavoučátka? kdybych přikoupil dospelou samičku a podařilo by se mi je spářit. Jak bych se potom musel starat o samičku s mladými, typuji že se o ne samice starat nebude až se rozlezou z kokonu, muže mi to prosím někdo popsat? Ne že bych nad tím nějak vážně uvažoval, ale asi začnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 15:08 dan999
aha, nemá někdo samičku? a nechce ji připustit? mám právě 100% připraveného samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:03 Muž Felix [752] - Ještěři
Dospělí samci už příliš nežerou a někteří dokonce vůbec. Ta pavučina, co začal dělat, je spermatická síť. Pod ni si nejprve zaleze, vleže na zádech vypustí semeno a to pak prozměnu shora nasaje do bulbů na makadlech. Následně pavučinku zničí a bude připraven k samotnému páření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 14:31 dan999
přesne takové, už hodne dlouho nežral, ale videt to na nem není! včera začal delat pavučiny, co to muže znamenat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:12 Muž Felix [752] - Ještěři
Fotka k příspěvku Takovéhle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:32 dan999
no nejaké "háčky" tam má sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 23:53 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: dan999
Jestli má tibiální háky na prvním páru kráčivých končetin a bulby na makadlech, potom máš samce. V takovém případu Ti nezbude nic jiného, než buď sehnat chovatele téhož druhu se samicí pro spáření... anebo toho babouka nechat jenom v klidu dožít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:19 dan999
zase prosím o radu... podle toho jak jsem se díval, tak ta naše gramostola bude asi samec, a ted poslední doou nežere, zadek se mu zmenšil hrozne moc, je možné že by mu už zbývá posledních pár týdnu života? Tech 5let by mu už mohlo být. Co mu je? Předem dík
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:02 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Re: Saša
Nemůžu nic jinýho než souhlasit ano takovejch hovad se najde opravdu dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:37 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: jammes
Hmmm, tak to jsi klikař...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:26 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona, Saša
tak jste mě přesvědčili pánové :-( , zatím jsem jich zase tolik nepotkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
To mohu jen potvrdit, bohužel... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:07 Muž Felix [752] - Ještěři
Bohužel chodí. Mraky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:03 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
občas se najde nějakej blb, snad jich zas tolik po světě nechodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:58 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: jammes
Kamaráde, já viděl tuhle na Youtube videjko nějakého blba (nemůžu si pomoct, ten člověk byl fakt hovado), který dal imperatorovi na sežračku skoro dospělou myš... No, na sežračku - myš byla velká skoro jako ten štír a ten vůl mu ji hodil pomalu na záda. První reakce byla, že myš okamžitě odskočila pryč, zatímco se vylekaný (!) pandinus postavil do obranného postoje. Ten magor ji chuděru chytil a hodil na štíra zas. A zas a zas a zas... Až se štírek dožral a pobodal ji. Byl vystresovaný tak, že se mi podle jeho (pro tyhle pohodáře do očí bijícího zuřivého a tedy naprosto nezvyklého) jednání vtírá jediné - byl hrůzou (100 % si "myslel" že ho ta myš napadla) a vsteky rozpálený do běla! Blbeček to pak hrdě doplnil komentářem, že ta chudinka v křečích umírala přes pět minut... Štír ji potom začal sice jíst, ale to je jasné - poživatelnou hmotou se v divočině neplýtvá (mmch. nedokázal z ní sežrat, notabene zužitkovat ani třetinu, zbytek prostě začal hnít). Fór ale je, že v přírodě by se takto vzrostlá zvířata (z logických důvodů) bez jakéhokoli konfliktu jen obešla... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:52 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Re: Labyrintka
Opravdu v přírodě to takhle chodí. Lev taky zabije zebru, taky je to škoda. Pavouk zase zabije cvrka no. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:37 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Labyrintka
Herdek, ta věta je jak vystřižená z Twilight :) . Ono na tom ale v praxi (z hlediska postiženého) vůbec nic hezkého není, většinou je to prostě jen... nevyhnutelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:36 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
zkoušel jsem i čerstvý holátko, je pravda že to trvalo celkem dlouho
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:25 Muž Felix [752] - Ještěři
Neboj, i když je sklípkan (a o roskách to platí dvojnásob) většinou naprosto neaktivní tvor schopný třeba dva dny bez hnutí čučet do jednoho místa, je jeho útok na kořist neuvěřitelně rychlý, přirovnal bych to k mezistádiu vetřelce při skoku na něčí obličej :-D . Jed a trávicí enzymy působí rychle a i samy chelicery (velikosti a tvaru drápů vzrostlého kocoura) taky udělají svoje. Cvrk, resp. to zmuchlané cosi co z něj v okamžiku zbývá, se sice ještě nějakou dobu hýbe, to už jsou ale jen reflexy rozptýlené žebříčkové nervové soustavy, ulovené zvířátko jako takové je už v tu chvíli mrtvé (u myšího holátka je to ovšem podstatně horší, jeho nervová soustava je složitější, komplikovaná a centralizovaná, navíc i sám toxin je uzpůsoben primárně na bezobratlé... v tomhle směru nejsi sama, kdo je na to měkota, mí babouci taky jaktěživo savce na sežračku nedostali ;-) ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:15 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Labyrintka
pavoučka ti můžu doporučit, měl jsem ho několik let doma (B.vagans), je to krásnej pohled když se připravuje k lovu a když pak nakonec potravu uloví. Navíc teď budeš moct krmit i hmyzem z venku, nemusí to být jen cvrček (občas nějakýho švába, červa atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:07 Labyrintka
Ok to chápu... .Já jenom s tím, že to přede mnou musel někdo zabít.Tak nechci vidět jak ten cvrček pomalu umírá před míma očima. Já vím sem citlivka, ale říkám si zemřít aby mohl někdo žít je hezký. Mno zkusím přesvědčit mamku, že mít velkýho pavoučka přináší štěstí(i když ne štěstí těch cvrčků). Doufám, že budu nadšená ze zkušeností v pozorování tohoto druhu :-D. :-D smich Jsou nádherní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:51 Muž Felix [752] - Ještěři
Je to přesně jak píše jammes ano . Pavouk instinktivně reaguje na pohyb a pach živé kořisti. Někdy sice může vzít i mrtvý hmyz, ten ale musí být vždy čerstvý, jinými slovy - krátce před zkrmením bys toho cvrlika musela usmrtit sama (vlastně cokoli na téma živočišná strava znamená, že bez ohledu na to v jakém stavu se to k Tobě dostane, musel někdo někde zabít nejakého tvora) ;-) . To je příroda. Instinkty a potřeby staré stovky milionů let neošidíš ani neobejdeš... obzvlášť u tvora který jedná čistě reflexivně s tím nenaděláš nic (krom toho dokáže sklípkan přijímat jen tekutou potravu, s dehydrovaným materiálem by si asi těžko poradil) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:08 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Labyrintka
tak tě zklamu, sušenýma to nepůjde, budeš muset dávat živou potravu a nechat pavoučka aby si ji ulovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 15:20 Labyrintka – Grammostola rosea -cvrčci
Ahoj chtěla bych se zeptat. Chci si pořídit Grammostola rosea, ale nechci jí krmit živými cvrčkama nebo myšima. Zdá se mi to v zajetí zbytečné(i když chápu proč to udělat). Mohla bych jí krmit sušenými cvrčky? Nebo by na mě udělala velké oči a raději držela hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:10 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
jj, přesně tyhle jsem myslel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:05 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: jammes
To jako myslíš trpaslíky co všude vlezou, strašně se množí a nedají se vyhubit? A na které má ovšem Děd Vševěd (v podání docenta Weigla to nemá chybu) past ve formě štoudve vymazané špekem, prkýnka a kusu sýra... na což jich za noc chytí šest i pět? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:36 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
jj a přitom jsou všude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:44 Muž Felix [752] - Ještěři
Chyba ( ;-) )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 10:13 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
tak trpaslíka jsem nesledoval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 00:38 Muž Felix [752] - Ještěři
Červený trpaslík. Anglická sci-fi komedie o dvaapadesáti dílech. Doporučuju :-)
Teď už bych ale navrhoval návrat k původnímu tématu, ať to tu nezamoříme OT ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 19:30 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
tak tohle vůbec neznám :-( Arnolde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:43 Muž Felix [752] - Ještěři
Dalo by se do nicku nahrát takové to "půl hodiny" trvající salutování, co Rimmer dovedl k dokonalosti a na závěr si při něm vlastnoručně přerazí nohu? Ono se to blbě popisuje, ale od tuším čtyřicátéhopátého dílu to tam nacvičuje furt (na "koberečku" u kapitána Hollystera, bývalého pekaře, zázračně vzkříšeného nanoboty..)... Mmch. mám natočené všechny díly :) (teď machruju) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:30 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
smich smich jak si přeješ Arnolde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:28 Muž Felix [752] - Ještěři
Mmmmmm... masírka ega...
Jo, jsem pro!
Nadále mi říkejte Arnold J. (Jidáš) Rimmer smich
... a jsem hologram :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:21 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
moh by Rex přidat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:20 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: jammes
Není tu smajlík sám sebe plácající po rameni? :-D
Když on to za mě nikdo jiný neudělá :-O ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:47 Muž jammes [12] - Ještěři
takle ho neznám, teda teď už jo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:47 Muž jammes [12] - Ještěři
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:42 Muž Felix [752] - Ještěři
... občas jsem tak vtipnej... hmm :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:38 Muž Felix [752] - Ještěři
OK. Tak já Ti ho teda řeknu. Hmmm... napíšu: Sedí takhle vrána na větvi a pod ní je hluboká propast. A děsně se natřásá (ta vrána). Jde okolo zajíc, kouká na ni a ptá se:
"Hele vráno, co to tady děláš?"
Vrána na to: "Machruju."
Zajíc: "Hele to je dobrý! Můžu taky?"
Vrána: "Jó jasně, to je v klidu..."
A tak si tam ušák vyleze a machruje vedle ní... Zanedlouho jde okolo liška a ptá se:
"Co to vy dva tady děláte?"
A zajíc s vránou na to (důležitě):
"Machrujem!"
Liška: "Hele to je hustý! Můžu taky?"
Ti dva: "Jasně..."
A tak tam machrujou tři...
Následně jde kolem pavouk... A tady pozor! PAVOUK!!! Všímáte si všichni doufám toho, že je to sklípkan druhu Grammostola rosea (pokud možno Red form) a nese si v chelicerách cvrčka Gryllus asimilis? I kdyby nějaký hnidopich trval na Acheta domestica, tak můžu říct, že si ty cvrky nese dva. Od každého druhu jednoho. A tím pádem jsou tu všichni... rozhodně se držím tématu!!! ;-)
Ehm... a povídá:
"Hele, co to tady provádíte?"
"Machrujem"
"A můžu taky?"
"Jasně..."
... Že pak jde ještě kolem veverka, jezevec, vlk a hromada dalších zvířátek a všechna chtějí machrovat, už asi ani nemusím psát. A že si tam všechna vylezou a machrují už taky ne. A pak jde kolem medvěd, vleze si tam taky, větev samozřejmě rupne a všichni (včetně zmíněné Grammostola rosea "Red form" /!!!/ i zakousnutých, leč přítomných cvrků smich ) padají dolů vstříc strašlivé smrti smrťoucí a hulákají na vránu, která jako jediná je v klidu a jenom si tak mává křídli....
"Vráno, vráno, co teď máme krucinál dělat, abychom s nezabili?"
Vrána: "To je jednoduchý - mávejte křídly"
Zvířátka: "My žádná nemáme!"
Vrána: "No tak potom nemachrujte!"
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:39 Muž jammes [12] - Ještěři
neznám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:32 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak jo. Znáte ten fór s vránou machrující nad propastí? (Toho babouce tam klidně přimaluju smich ) :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 2164x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/109