Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

terárium

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 17:57 huhla Re: Landvir
ano mrizky ve strope jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 17:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: huhla
Ahoj, jestli dobře vidím mřížky ve stropě, tak určitě ano...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 16:44 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: huhla
už jsem odpovídal v jiném vlákně...stačí napsat jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 16:40 huhla – vetrani
Fotka k příspěvku Zdravim potreboval bych radu mam terarium 125x60x60 a v nem dve agamy a zajimalo by me to vetrani co je tam takhle udelane jestli je dostacujici ??? dekuji za info
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 20:28 Žena Nadka [214] Re: mikes
Když se akvárko položí na bok bude výška 50 cm,vpředu se pak mohou udělat šoupací skla,jen je potřeba udělat větrání a to mám dojem,že se rozeberou boky,uřízne se část a doplní mřížkou.Ale to už je na odbornících.Jen,jak bych to asi řešila já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 16:28 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: mikes
Podle mého ta výška je kritická, bude vás omezovat v použití kvalitního osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: mikes
Zdravím, pokud se terárium pořádně předělá, tj.udělat pořádně větrání a vstup ze předu na "šoupačky" tak rozměry budou stačit..;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:34 mikes
Mám menší dotaz chci vnukovi zhotovit terárium ze starého akvária rozměr d 150 h 50 v 40 je možne jej použit pro dvě agamy vousaté,bude tento prostor dostačující nebo zvětšit výšku?Děkuji za radu.Mikeš
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: invalida
Dík, to asi hodím ráno na dvůr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 20:12 invalida Re: Nessy
Pokud máš možnost dej to na mráz. Líp se to loupe stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 19:41 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Za chyby se platí :-) Použij zlamovací nůž ...Něco možná půjde i "odrolit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 16:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi
Ok, děkuji. Pokusím se ho co nejvíce oškrábat, ale jde to blbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 12:24 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Obecně se starý silikon s novým nepojí. Ale pokud ti ho na skle zbylo jen sem tam trochu, tak to při stavbě suchého terária nemusí být problém. U akvária by to byl zdroj budoucích netěsností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 07:20 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zase ten silikon
Přilepí silikon silikon? Jako když mi ho zůstane trocha na skle - přilepí se to v pohodě nebo to nebude držet a musím se ho do mrtě zbavit? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2014 21:49 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
To áno, čítať nie je "in". Ja som asi z príliš starej školy... Na druhej strane, mnoho "dokumentácie", hoc priamo od výrobcu, je skôr reklamným letákom ako návodom. Alebo naopak, je písaných tak odborne, že tomu prostý koníčkar nerozumie, a tak to často čítať nemá zmysel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 22:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
Pokud zná člověk riziko předem, dokáže se jej poměrně snadno vyvarovat. Není-li na ně předem upozorněn, může si snadno naběhnout. A ruku na srdce, kolik lidí si před použitím něčeho doporučeného čte (opravdu důkladně) návod k použití? ;-)
Z osobní zkušenosti - většina až po selhání všech ostatních možností. Upozornit předem na potenciální vznik závažných zdravotních problémů mi proto připadá příhodné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tlachapoud
V přírodě ještěrky lozí po skalách a stromech, hrabou jak divé v nejrůznějších substrátech a drápy si nepoškodí, naopak si je tím drží na přijatelné délce ;-). Jediné co hrozí v teráriu je utržení přerostlého drápu který ještěrce uvízne např. v prahovém větrání (nejčastěji přeroste právě proto že dno a šplhadla nemají abrazivní vlastnosti) a urve se protože zvířátku patrně dlouhodobě chybí nějaká minerální složka, díky čemuž je ten drápek v lůžku zranitelnější. Bude-li zdravý ještěr intenzivně hrabat v OSBčku, pak jediné co se může stát je vytvoření tunelu směr svoboda - a pak ho budeš honit po pokoji :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tak to bude problém - já to při svém prvním pokusu o samovýrobu taky omatlal, pokusil se to seškrábat žiletkou a tak akorát poškrábal sklo. Výsledek byl vlastně horší než kdybych to nechal být. Na druhý pokus už jsem nalepil pásku - a pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:01 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
Ja by som to s tým toluénom nevidel tak tragicky. Dobre vetrať a nestrkať k tomu nos - roky ho doma používame na odstraňovanie lepidla z rôznych plastových nádob a nemyslím si, že by som blbol - hoci jeden nikdy nevie ;-) Každopádne ani na manželke nepozorujem zmeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 20:21 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Tlachapoud
to je blbost to by musela hrabat 24 hodin denně 7 dní v týdnu. U mě agamy přišly o pár drápů tím že se zachytily o kořen, pokud se to nezanítí tak drápy rychle dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tlachapoud
To se mně teda sakra nezdá..... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 13:17 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Stavim terarium z OSB desek a nekde na netu jsem narazil na varovani pred hrubym dnem terarka. Agama hrabe do pisku a hrabe, a az se dohrabe na dno, tak hrabe dal. O dno si obrousi drapky a nakonec i prsty. Ja tam kousek lina klidne dam, ale nechce se mi věřit, ze by se neco takovyho mohlo stát..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:29 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No jo, to je prevence. Ale co řešení, když už se stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2014 20:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Tý vado, s doporučováním toluenu bacha! Neznalý věci se párkrát nadýchá a stane se z něj vyfetlo snadno a rychle! Tenhle silně návykový sajrajt za komančů uškvařil mozky i řadě lakýrů, nejen čichačům co do toho svinstva strkali rypáky dobrovolně a zdechali pak jako na běžícím pásu!

Nessy - před tmelením silikonem vždy oblep skla takovou tou lacinou širokou papírovou páskou (používají ji pošťáci) co skoro nelepí tam kde ji chceš při omotávce balíku, zatímco na prstech a botách (viz jedna groteska s Mr. Beanem) ulpívá a drží jako čert ;-) . Dej ji na hranici míst kam dovolíš silikonu dosáhnout, nežádoucí po vulkanizaci jednoduše sloupneš snadno spolu s ní (potažmo na ní) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 09:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, zkus toluen, ale nevim jestli je to dobrý na terárko, jinak jsou určo ostraňovače silikonu v drogerii apod. ;-)
www.denbraven.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 07:12 Žena Nessy [124] - Ještěři – Silikon
Jak dostat silikon ze skla? Oškrábala jsem to škrabkou na sklo, ale ještě tam jsou zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 10:42 Žena Nessy [124] - Ještěři – Děkuji
Děkuji všem za rady. Černý silikon už mám doma, jen jsem nevěděla, jak to tam dát. Dobré je vědět, abych tu lištu zdrsnila ;-) Asi to tedy přilepím na to sklo nahoru a po stranách k bokům a budu doufat, že to bude stačit. Ono je to stejně potřeba jen tak na půl roku, pak už budou holky otevřené ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 07:51 Muž Střelec [74] - Ještěři – vypodložené kolejničky
U mýho terárka byly kolejničky na sklo zvenku vypodloženy dřevěnými lištami, co se používají na rámy obrazů, aby seděly na větší ploše, než je tloušťka skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:43 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Nessy
Mne robili terárko tam, kde mi robili i akvárka ;-) Na oboch mám posuvné sklá (len akva ich má hore), ktoré sú v plastovej čiernej dvojkoľajničke prilepenej čiernym silikónom, s najväčšou pravdepodobnosťou akvaristickým. V teráriu je tá koľajnička prilepená len k bočným sklám dole a hore zese o horné sklo. Bol som schválne pozrieť, ono to predné dolné sklo je akob trochu vpredu (k bočným prilepené spredu) a tá lišta je nad ním a povedľa, avšak po celej dĺžke prilepená silikónom, ktorý tvorí taký trojuholník medzi sklom a lištou. Podľa mňa ten čierny silikón vyzerá dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 17:43 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
Lepil jsem je silikonem na akvária, chce to ale pořádně odmastit a trochu zdrsnit spodek lišty. Páč když jsem to neudělal, lišta byla za 2 měsíce odlepená tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 16:22 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, jsem to ale trubka, už se chytám, jak sem nahrála Nadka fotku.. smich
Já pořád přemýšlel, co zamejšlíš, protože jsem myslel že terárko je z lamina..
Jinak co se toho lepení týče, existujou různá lepidla a tmely na skla, ale bohatě Ti postačí ten silikon na akvária, jak píše Nadka. Koupíš i černej a bude to i hezky vypadat. Nalep jednu půlku lišty na sklo a druhou nech koukat dovnitř, osobně bych to pak ještě zevnitř jakoby "zamáznul" mezi sklem a lištou, jestli mně rozumíš. Podle mně to takhle musí stačit a určitě to bude držet, vždyť si vem jakej tlak je v akváriíích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 14:13 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Fotka k příspěvku Máš to na dvě skla?Na mém terku je první kolejnička přilepená přímo na sklo a ta druhá je v převisu uvnítř terárka.Musíš to lepit silikonem,co se lepí akvárka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 13:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir, Flutter
:-D Ty lišty ale musí být k něčemu přilepené ;-)

Mám tu kvanta terárek, nejsem si jistá, že by mi zverimex v něčem pomohl - většinou to tam mají na panty. Jenže prostě ty moje terárka jsou buď na tlustším skle nebo mají lišty s křidýlkem a to se pak zase lepí o něco lépe.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 11:39 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Skoč řešení omrknout do zverimexu a udělej podle toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 11:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, nějak jsem tu otázku nepochopil?? Nebo jsem blbej? stydim
Já žádný skla nepodlepoval, jen jsem je vsadil do lišt, jak máš třeba u knihovny... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 10:55 Žena Nessy [124] - Ještěři – Přilepení lišty
Mám 4mm sklo a potřebuju na to přilepit pojízdnou lištu (nebo jak se tomu krámu nadává) - stačí to vzít silikonem a přilepit přímo nebo to mám něčím vypodložit (čím?), aby ta základna byla širší?
Ještě mě napadlo to místo spodkem přilepit stranou, tím by se přilepená plocha zvětšila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
No... právě. Já totiž ani netuším co jsou lapidky. To je jak kdybych rozjel téma o agamkách rodu Trapelus (jen v jediné populárně naučné knížce jsem je za posledních 10 let našel - lokalizované do vyprahlých končin Austrálie, přitom se vyskytují v Egyptě a na Arabském poloostrově, zejména v negevské poušti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 11:31 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Co jsem tak vydedukovala, měli by to být příbuzní lapidek a mít podobné nároky. Ono toho o nich bohužel není moc ani na netu, takže trochu tápu. Nicméně jsou dokonalí a někdy příští rok do nich 100% jdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 00:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Protože jako redaktor musím lézt do diskuse i když se mi nechce, musím říct, že o ještěrkách co zmiňuješ nevím naprosto nic.
Tenhle můj nanicovatý příspěvek ale posune Tvůj dotaz na viditelné místo v pořadí vláken, jinými slovy - možná si jej tím pádem všimne někdo kdo Ti bude umět dát adekvátní odpověď (osobně bych vsadil na eleganse1 ) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:48 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Ahoj, ja chcem robiť gekončíkom terárium z OSB a mám to ako tak premyslené, ale nie je niekde nejaký článok o tom ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 07:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Nikdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 13:59 Žena Nessy [124] - Ještěři – Větrání
Chci si koupit terárko 30*30*30 pro skupinku Hemiphyllodactylus typus - jak jsem na to tak koukala, tak měli jen jedno větrání z boku nahoře - stačí to, když se všude píše o dvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: simsa
Akvarijní silikon na savém povrchu nedrží. Co takhle vybrousit do dřevotřísky drážky a sklo zasadit do nich?
OSB desku samozřejmě odizolovat musíš třeba nějakým voděvzdorným netoxickým nátěrem, jednak kvůli jejímu napuštění formaldehydem (protiplísňové opatření) a pojivovými látkami, jednak ale i proto, že v relativně vlhkém prostředí časem začne podléhat zkáze tak jako tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 08:42 simsa – terárium
Ahoj chtěl bych se zeptat jakým lepidlem spojit co nejpevněji OSB desku se sklem. Dělám pro chamíka terárium, které bude ze skla, ale zadní a vrchní část bude z OSB desek. Myslím že nejlepší bude asi lepidlo na akvária ale rád si nechám poradit od někoho zkušeného jako jsi ty. Taky by mě ještě zajímalo jestli jsi nějak ošetřoval OSB desku proti velkému nasáknutí vody a následné plísni nebo je hned možné udělat nějaké pozadí bez této úpravy? Díky za odpověď

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 530x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1091-terarium