Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rada - sklípkani, kudlanky a jiní bezobratlí

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Rada - sklípkani, kudlanky a jiní bezobratlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 11:51 Žena Nessy [124] - Ještěři – Jak přilepit kudlanku?
Je to takový divný dotaz, ale nic jiného mě nenapadá - kudlanka mi při svleku spadla a já nebyla doma, takže uschla celá nakřivo. Žere v pohodě - ale drží si to jen kusadly. Na nohách se jakžtakž udrží, ale pochybuji, že se zvládne zavěsit hlavou dolů, aby další svlek proběhl v pohodě. A když proběhne blbě, tak už to pro ní bude konečná :-( Takže mě napadlo jí před předpokládaným svlekem (bohužel samozřejmě odhadem) přilepit nožičky k podkladu a nechat jí hlavou dolů, aby se mohla svléknout a správně zaschnout bez deformit. Nevím ale, čím jí přilepit, aby mi z toho neutekla (tedy teď spíš nevycouvala) než to zaschne. Jediné, co mě napadlo, jsou terčíky na mušky, ale tam by se přilepila i po svleku, takže to je na prd... Nemáte někdo nápad/radu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 09:43 Žena Nadka [214] Re: VaJzi
Díky moc :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 23:00 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Roman
Skupinový chov se u sklípkanů příliš nedoporučuje, ale to neznamená, že není možný. Některé druhy se tak dají chovat alespoň krátkodobě (cca do 4. svleku; např. Monocentropus balfouri, Avicularie...) a některé dokonce dlouhodobě (např. Holotele incei). Skupinový chov by měl korigovat zkušenější terarista, obnáší totiž větší péči (větší terárium, dostatečný přísun potravy, větší počet skrýší...). Mimochodem, ke skupinovému chovu jsou přímo předurčeni štíři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:40 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nadka
Jako spojovací materiál bych použil průhledný sanitární sylikon a hrubozrný písek (4 až 6mm). Proti utonutí bych do nádoby rozmístil pár větších kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:37 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Tady je fotka.Rozměry jsou 43x31 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:28 Žena Nadka [214] – bazének pro leguána zeleného
Koupila jsem bezvadnou mísu na bazének pro leguánka.Je,jako by byl vyrobený přímo na míru do terárka.Ale přemýšlím,jestli ho nechatjak je,nebo ho opískovat.Na čištění bych ho nechala tak,jak je.Nevím,jestli by to prckovi neklouzalo.Kolik vody,není možnost utopení?Možná se hloupě ptám,ale nemám zkušenosti.Dyna byla velká a koupala jsem ji ve vaně.To byla pod dozorem.A kdybych to chtěla opískovat,čím ten plast natřít,aby to drželo a do vody se nevyluhovaly nějaké škodliviny.Prosím,poraďte.Předem dík. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 08:15 Roman
děkuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Roman
Tak tak, určitě NE!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:08 michailo Re: Roman
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 08:52 Roman – rada
ahoj chtěl bych se zeptat když bude terárko může v něm být více druhů sklípkanů?cca 4 děkuji za rady hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 114x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1106-rada-sklipkani-kudlanky-a-jini-bezobratli