Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Cvrčci chcípou

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Cvrčci chcípou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 21:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Hihi, kdo se tu hádá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:49 Žena Nessy [124] - Ještěři – Repashy
Ježiš kluci nehádejte se, to jsem fakt nechtěla. coze
Na repashy jsem se ptala ohledně krmení krmného hmyzu - aby byl v co nejlepší kondici a dal toho zvířátkům (rhakoušům i agamě) co nejvíce. foodrep.webnode.cz/…/
Pro Rhakouše si ho chci pořídit, pro agamu ne - ta bude mít svou pestrou stravu.
Jde mi jen o to, jestli je dobré s ním krmit ten hmyz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
No a to je právě ono, než odpovíš si něco přečti a "rozťukni" profil toho či onoho, abys byl v obraze ;-) Nessy si naposledy pořídila vousatici, tak jsem vycházel z toho, že se dotaz vztahuje na ní ;-) Jinak, co jsem napsal níže, platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2013 17:23 elegans1 Re: Pogona
Jak to tady tak čtu,tak o pogoně není nikde ani slovo.Co si tak matně vzpomínám,tak tazatelka měla nebo má ciliáty.Co si kdo kdy koupil netuším.
Nicméně repashy je super věc,mí leachiani ti to potvrdí :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 17:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
A kdo se tady bavil o Rhacodactylech,..... hmm ( pročetl jsem si diskuzi a nikdo se o nich nezmiňoval - lépe příště čti ) pokud vím, Nessy si pořídila naposledy vousatku, takže jsem reagoval, jak jsem reagoval, u vousatek bych je nedoporučil,.... ostatně na poradně.net je na tohle téma asi půl roku stará zajímavá diskuze,....

Co se týče ostatních ještěrek,....pak i v mém okolí jsou kolegové rozděleni na dvě skupiny někteří je v pohodě u ještěrky X používají, druzí by jí je nepodali ani omylem ( a nemyslím si že by nevěděli o čem mluví ).
Prostě co chovatel, to názor, zkušenost, doporučení... Pokud tohle nevíš a nejsi schopen přijmout, pak jsi sám mimo mísu....
Já je u svých ještěrek nikdy nepoužíval, nepoužívám a kupodivu i já mám úspěšné odchovy, jak sám s oblibou píšeš :-D takže u mě asi zvířata nestrádají a daří se jim,....
A promiň, že bych jim nenenchal ( a ani nikomu nedoporučil ) krmit tímhle.... stydim

Víš, Ty máš problém, možná komplex, jakmile někdo nedělá podle Tvého vele-úspěšného chovu a doporučení to co Ty, okamžitě musíš mít tisíc námitek...

Jako příklad můžu dát Haltufa a Junka,....chovatelé želv. Jeden je zapřísáhlý odpůrce hoblin jako podestýlky, druhý ji léta používá,...a světe div se oba mají letité perfektní odchovy, želvy v TOP podmínkách a kondici a vzájemně se respektují, nenapadají, prostě jeden má zkušenost takovou a druhý jinou a u obou se mají želvy skvěle.

Ty podle svého "patentu na rozum" musíš hned zcestně reagovat a tvrdit si svou pravdu a akorát ostatní arogantně napadat a urážet,protože Tvůj výrok :

"Pro rhacodactyly je to perfektní volba a kdo tvrdí že ne,neví o čem mluví"

to na 100% podtrhuje. Jinými slovy:

" Takhle to dělám já a ten kdo tvrdí, že je to na prd, je v podstatě blbec ".

Víš,... v podtatě, je mi Tě líto, když nejsi schopný respektovat a přijmout i jiný názor, než je ten Tvůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 15:25 elegans1 Re: Pogona
Rhacodactylové v přírodě nenarazí ani na banánové cvrčky a kupodivu se neládujou ani nutrimixem.Repashy je směs různého sušeného ovoce a dalších rostlinných materiálů s přídavkem všech potřebných vitamínů a minerálů.Pro rhacodactyly je to perfektní volba a kdo tvrdí že ne,neví o čem mluví.Já ho používám pro všechny novokaledonské gekony od eurydactylodů až po leachiany.Problém rhacodactylů je,že to prostě nejsou běžní gekoni typu gekončíků nočních a tak i krmení je třeba uspůsobit jejich potřebám.V přírodě tvoří velkou část jejich potravy ovoce,které tady samozřejmě nejde sehnat.Většina jich ani žádné ovoce,kromě banánů a hroznů, ani nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 09:49 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Mokro a možná moc velké množství cvrčků v boxu. Taky mi jich jednou půlka zdechla, ale to jsem jich nasypal moc do relativně malýho boxu. Dávam jim do malý misky mokrou houbičku a ve druhý mají krmnou směs na bázi šrotu, co jsem koupil na zootrzích ( pixla za dvacku mi vydržela přes půl roku). K tomu jim dávan zbytky čínskýho zelí a mrkve, co nesežere chamík. Sarančáky mam v boxu se senem a obden jim dam lupen čínskýho zelí. Ti mi chcípají hlavně při svleku, občas nějaký slabší jedinec pojde "jen tak".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:24 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Jasně, to je po většinu roku, teď ale máme zimu, tak toho venku moc neseženu... A zrovna dalších pár měsíců bude pro její vývoj zásadních ;-)
Fosgen Jo, dík, poučím se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2013 22:18 Muž Fosgen [1] - ObojživelníciRe: Nessy
Určitě jsi to převlhčila, mám doma chov crvrčků jak pro svoje účely (cca 130 listovnic), tak blízké okolí a vlhkost je nepřítel č.1. Krm suchým žrádlem, měla by tam být i masová složka, ideální nějaká masokostní moučka v příměsi 1:10 s rostlinými šroty. Omezíš tím kanibalismus a velcí cvrčci nebudou zabíjet ty malé. Pak přidávej listy salátu nebo pampelišky (když jsou) a zdroj vody řeším obyčejnou napáječkou pro papoušky, kde do prostoru s vodou umístím vatu, cvrčci potom vodu nasávají z vaty a neutopí se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Obilný, kukuřičný,...podle toho jaký zrovna ve mlejně mají.
Jinak Repashy nepoužívám, mám za barákem spoustu lesů, luk a polí. Takže proč se cpát
granulemi a umělou hmotou - když si můžu dát k obědu domácího králíka,....
Proto radši dopřeju ještěrkám hmyzu z okolí, než je krmit něčím na co na 100% v přírodě nenarazí.
Tím neříkám, že Repashy jsou nějak škodlivé, to ne. Ale přeci je normální si dopřát "to lepší". ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, musím se přiklonit ke kolegům, určo to bylo tou vlhkostí. Nevím jak máš velký box, ale i na to jablko bych se vyprdnul...nikdy jsem s ním neměl dobré zkušenosti, právě kvůli vlhkosti. Dej jim raději list salátu, čínského zelí a nebo kus trávy z venku (když zrovna není sníh :-)) + ovesné vločky a nazdar. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Aha. Tak to jsem blbá. hmm Vždy, když jsem je přinesla ze zveráku, tak jsem k nim stříkla a oni pili jak diví - myslela jsem, aby mi nepošli žízní...
Jaký šrot jim dáváš? Nemělo by to bt něco hodnotného - jak se říká, aby ještěrky s hmyzem dostali i to, co sežral?
A jaký máš názor na Repashy? Já na něj četla chválu, ale matejove mi to vymlouvala, že je to umělé a že by to nedávala, tak jsem ho zatím nekupovala.
Chtěla bych ale malé dát to nej, aby měla dobrý základ do života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Elegans má pravdu, třeba já cvrčky vůbec nerosím, vodu dostanou ze "zeleného" krmení.... jablko, mrkev a okurka se snadno zapaří a jsou zdrojem nadměrné vlhkosti a úhynu cvrčků,....
Já jim dávám jen šrot a čínské zelí na "napití" a to jenom tak dvakrát v týdnu a kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:19 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Jako že jsem to teda narosila moc? To jim to vlhko tak vadí? coze Jako bylo vlhko, ale ne, že by se někde držela voda nebo to bylo promáčené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:05 elegans1 Re: Nessy
Problém bude v tomto:
bylo tam vlhko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:09 Žena Nessy [124] - Ještěři – Cvrčci chcípou
Co dělám špatně? Přijela jsem po službě domů a tak polovina cvrčků je mrtvá nebo umírající a lezou v nich červi (od vinných mušek nebo podobných malých breberek). Proč asi umřeli?
Informace - jsou v plastovém boxu s dírama na boku a ve víku. Mají tam plata od vajíček a žádný podklad. V sobotu jsem k nim dala kousek jablka, okurky a mrkve. Než udělám pítko, tak jsem stříkla rosítkem na jednu stěnu, aby měli vodu. Jsou v pokoji, kde je 23,5-25,5 °C. Na noc mají o chlup míň, protože je nosím do koupelny, abych se vyspala, ale teď byli v tom pokoji celou dobu od soboty do předchvíle. Světlo mají z okna vzdáleného cca 1,5m.
Po otevření boxu to smrdělo a bylo tam vlhko a na dně pokryto asi trusem.
Děkuji za rady, doteď jsem kupovala jen po malých plastových krabičkách a ty se za chvíli zkrmili... hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 142x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1134-cvrcci-chcipou