Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguánek modrý

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Leguánek modrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 00:03 Žena Nessy [124] - Ještěři – fajfmen, poltergeist
Super, dík. Já už se lekám každého prdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 21:05 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
můžu jenom potvrdit, moji to mají také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 20:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Jasně že dělají. Obývají stejný biotop jako leguánci obojkoví nebo čukvaly se stejným (ne)přístupem k vodě a tak jí šetří stejným způsobem. Místo močení prskají z nosu který si nemají jak utřít ;-) , čili se jim tam nějaká ta usazenina čas od času objeví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 16:24 Žena Nessy [124] - Ještěři – Vyfrkávání soli
Dělaj to i leguánci? Vím (díky Naďčině deníku), že to dělají leguáni, tak by mě zajímalo, jestli leguánci také - můj sameček má kolem nosních dírek trochu bílých usazeninek, tak nevím, jestli už mi nastydává taky a nebo jestli je to od té soli.
Děkuji za odpověď (v článku o leguáncích jsem nic takového nečetla, tak doufám, že bude vědět někdo tady)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 22:14 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
taky možnost. Každopádně pak přijď se závěrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 21:35 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
Kruciš... No v práci mi radili, ať to h*vno inkubuji, tak to asi zkusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 20:58 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
že by roupi byli velcí červi to zrovna ne u plazů většinou bývají tak do 1cm. Ve výkalech by ale byli vidět možná i dospělci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:43 Muž maty [15] - Ještěři
roupy to muzou bejt :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 07:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
Deseti gramovej leguánek může mít roupy? coze Vždyť to jsou velcí červi, ne?
No jo, nemáme k mikroskopu žádnou televizku ani spojení do počítače, takže je to foceno digitálem přes kukátko hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 22:53 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
fotka moc kvalitní není. Ještě mě napadají vajíčka roupů. Jediné spolehlivé řešení by bylo zaslat vzorky do laboratoře ve Stodůlkách www.exomed.cz
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 20:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
No, v práci se shodli, že na kokcidii je to velké - myslím, že to bylo 40x. Díky za zeptání.
Bohužel ale děláme jen savce, takže nám to nic neříká. Všichni mě ale straší, že to vypadá na parazita :-( Jsem z toho nervózní... Sameček je ale zdravý, žravý a vitální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 20:24 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
těžko říct, můžu zkusit ukázat fotku u nás na parazitologii. Ale mohla by to být kokcidie. Na kolik je to zvětšené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 19:25 Žena Nessy [124] - Ještěři – Něco v trusu
Fotka k příspěvku Co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Jinak samičce je, že má zavřené levé očičko a hůře dýchá. Je taky apatičtější. Myslím, že při přepravě mohla nastydnout, ale je mi divné, jakou spojitost by mohlo mít to očičko...
Od pátka dostává atb a včera už se mi zdálo, že zdravým okem pozoruje cvrčky. Ale v pohodě ještě určitě není a to oko je mi divné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:21 Žena Nessy [124] - Ještěři – Leguánek modrý
Ahoj, psala jsem na mail chovatelů, od kterých mám leguánky a nemocnou smaičku. Popsala jsem problém s holčičkou a ptala se, jestli třeba v jejím vrhu není něco podobného a případně čím to řeší. Pán samozřejmě odpověděl, že v chovu problémy nemají a ptal se na terárko. Na čež jsem mu napsala:
Na výhřevném místě 43°C, trubicová záživka + výhřevná žárovka, UVB Reptile 200 pověšené u výhřevné žárovky, krmení jednou denně nasypu obalené cvrčky, směs plastin+roboran+nutrimix. Většinu z toho nebo vše (již si nepamatuji) jsme probíraly s paní při prodeji. Zatím mám malé na ubrouscích, abych je mohla lépe kontrolovat. Než povyrostou, je terárium 60*35*33.
a přidala fotkiu terka, kterou příkládám i vám. On mi odepsal něco, co celkem odporuje tomu, co mám dosud načtené, tak se vás chci zeptat, co si o tom myslíte:
Dobrý večer. myslím si, že na tak velké terárium, je UVB silné, zejména, když je v blízkosti tepelného zdroje. Alespoň ho dejte výš, ke stropu. Dosah je většinou 20 až 30 cm. Dále bych koupil bodovou výhřevnou žárovku 40W a tu zavěsil na opačnou stranu, než je UVB žárovka. Teplota pod žárovkou je dobrá, ale v teráriu musí mít i místo aby se ochladili, to znamená nějakých 25 st.c. Noční teplota stačí pokojová. Dále je třeba používat jed druh vitamínů a minerálů. Používám Nutrimix pro nosnice s čistým vápníkem v poměru 2:1. S pozdravem L. Kulich
Dosud jsem četla, že reptile 200 je jediný z reptigel, co funguje a rozhodně se hodí pro pouštní ještěrky. Dále jsem vždycky četla, že má být cca 10 cm od zvířete a že se má dávat k výhřevné žárovce. (když je pod žárovkou 43°C, na opačné straně jesamozřejmě chladnější místo, kde se můžou ochladit). Pak jsem taky nečetla, že je potřeba používat jeden druh vitamínů, ale že každý prostě používá, co mu vyhovuje. Mám to tedy změnit podle pána? Moc se mi to nelíbí, ale když má odchovy v pořádku, třeba je špatně vše, co jsem dosud četla...
Děkuji za odpověď


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 128x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1180-leguanek-modry