Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Suchozemská želva

 

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Suchozemská želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2022 19:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Meleri
Pokud, jak píšeš je to terárko pro suchozemskou želvu....pak to na 100% není vhodné jako palidarium či akvárium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 07:28 Meleri
Ahoj dostala jsem od kamarada terrarium, choval v nem suchozemskou zelvu, asi rok, ale vyrostla tak mi ho dal. Je to terarko 60 x 30 x 25 na vysku a chtela bych z neho udelat nizke akvarko mozna paludarko. Je spojene cernym silikonem, ma ram vypada kvalitne. Ale mam strach ho napustit vodou. Na internetu jsem nasla ze je to terarijni set pro suchozemskou zelvu. Tak si rikam ze to treba ani neni delane na to aby to udrzelo vodu? Sklo je hrube jako u akvarka i ten silikon vypada kvalitni. Prosim poradte, ma to cenu napoustet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 12:15 Žena Nytekk23 [0] Re: Popelnice
ok, no kokosový mi teď plesnivěl i u sklípkana. S tím vlhkem mi bylo řečeno že mladé marginaty vlhko potřebují?? a seno jsem zrušila dávno ze stejného důvodu,ted mají v tera jen domek z tašky na střechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 00:33 Popelnice Re: Nytekk23
Možností jak řešit plesnivějící domeček je více.

1) koupit či vyrobit jiný, nejlépe třeba kokosový, bambusový, keramický, plastový - tyhle materiály neplesniví

2) místo pod domkem vysušit - želvy vroubené nepotřebují mít vlhko všude, přece jen pocházejí z Řecka a ne z pralesa, takže třeba třetina terárka může být úplně suchá

3) postavit domek třeba na kámen nebo pod něj udělat podloží z oblázků

4) dát domek úplně pryč, stejně se do něj želvy brzy nevejdou - hlavně aby měly možnost se někde zahrabat do substrátu či zalézt do sena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 08:41 Žena Nytekk23 [0] – plesnivý domeček
prosím co mám dát pod dřevený domeček,když chytá plíseň? mám ho na lignocelu s pískem v teráriu pro želvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 18:40 nytekk
Poradite nekdo jak velke terarirum mam poridt dvema zelvam vroubenym narozene jsou minuly rok dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 06:56 Žena Nytekk23 [0] Re: Hunter
nene,jsou tak pul roční ... noo na co nejdýl,rostou teda pěkně rychle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:59 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Nytekk23
Na akú dlhú dobu ? Pre dve dospelé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:18 Žena Nytekk23 [0]
zdravím,prosím poraďte jak velké terárium mám pořídit dvěma želvám vroubeným,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 14:03 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Nytekk23
Občas na prilepšenie, v zime tvorí základ čínska kapusta (zelí), v lete potom púpava, skorocel, ďatelina atď..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 23:49 Žena Nytekk23 [0]
dobrý večer,chci se zeptat,zda dáváte suchozemským želvám špenát,nebo jestli ho můžou ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 11:00 Žena Nytekk23 [0] Re: Pogona
ok jdu nahrát .. ale je to zatím jen dočasné terárium,stavíme želví stůl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 09:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nytekk23
Vydrzi tak i cely den. Jak vsaj spravne pises, pokud skonci pod zarovkou, bude za par desitek minut po ni... V bezpecnem okoli pod vyhrevnou zarovkou by tak nemely byt zadne prekazky, prolezacky apod... proste jen rovina. Nahraj u sve prezentace vic fotek, at na to muzem juknou a prip. poradit, pokud bude treba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 06:03 Žena Nytekk23 [0] – želva na zádech
ahoj,,mám dvě želvy vroubené cca dvouměsíční mimina a ta jedna je hrozně aktivní,celý den leze po terárku a když chce třeba vylézt na domeček,někdy se jí to nepovede a zůstane na zádech ... chodím x-krát denně jí obracet tak se chci zeptat jestli se jí může něco stát třeba když budu v práci a bude na zádech třeba několik hodin ?? (kdyby takhle zůstala pod výhřevnou žárovkou,tak to by nebylo moc dobré ne?) a tímto bych byla ráda za každou radu či tipy jak bezpečně vybavit terárium pro tak malé želvičky.ten domeček jsem vyndala, ale stejně ji chodím otáčet ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 01:36 Žena Nytekk23 [0]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 07:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Nytekk23
Zimují se želvy VŠECH velikostí bez výjimky, záleží na Tobě, zda se pro zimování rozhodneš. Pro želvy je samozřejmě zimování lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 00:40 Žena Nytekk23 [0] Re: Nytekk23
vlastně takhle malé se nezimují že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 00:33 Žena Nytekk23 [0]
Dobrý den,mám dvě želvy vroubené,staré cca. 2 měsíce,chci se zeptat jak je to se zimováním,mám nebo nemám ? .. je to nutnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 00:17 Muž Felix [752] - Ještěři
Nadce jsem sice přihodil bodík za koment, jako že jsem něco trefil, to ale klidně ignoruj. Nejde o "tahání si trička" ale prospěch onoho zvířete. Jednoduše zůstaň v klidu a zařiď se podle ní. S největší pravděpodobností to tak bude v naprostém pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2015 09:20 Žena Nadka [214] Re: zelenáč
Sice nemám zkušenosti se spánkem u želv.Jestli tvrdě usnula,není určitě dobré s ní hýbat a budit jí.Pokud je to ta horší varianta,tak si myslím,že už bys jí nepomohl nějakým koupáním.Jenom sleduj,jak popisuje Fajfmen.Ale nech ji v klidu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 07:30 Muž zelenáč [0]
Prosím poraďte mi ještě něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 10:30 Muž zelenáč [0]
Prosím napište ještě nějaké rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 19:53 Muž zelenáč [0] – Pomoc
Díky, možná že to tak opravdu je. V nejbližší době se pokusím dodat další informace. Ale nejdivnější na tom všem je, že jsem se párkrát přes zimu na ni šel mrknout(3x). Odhrnul jsem piliny a jakmile ucítila pohyb, tak se začala bránit a hýbat, tak jsem ji rychle zase přikryl. Ale teď nereaguje absolutně na nic a není vidět ani náznak pohybu. A co ji třeba vykoupat jako v létě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 18:56 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: zelenáč
Že by teplotní šok? Jak jsi při "odzimování" postupoval?
Možná vážně jenom znovu usnula (mě to tuhle zimu jedna želva udělala už čtyřikrát - hodinku dvě chodila kolem, napila se a pak zalezla zase chrnět, s odstupem tak tří čtyř týdnů při každém výkyvu teploty... jenže ta má vůbec podivné návyky - přišla k nám už jako dospělá a ačkoli je vodní, odmítá hybernovat ve vodě a tak jsme jí museli zřídit bedýnku s listím ve které je teprv spokojená... dvě další se vzbudily na pár dní a pak zas v podvodních úkrytech vytuhly, jedna se probrala úplně a je den ode dne čilejší a pažravější... no a zbytek chrní od podzimu tak tvrdě, že i kdyby jim u ucha z kanónu stříleli, nehnuly by očním víčkem).
Ty máš samozřejmě suchozemskou, takže se to bude lišit, pokud ale není ochable "vyteklá" z krunýře ale normálně zatažená, asi bych to po pouhých pár hodinách neřešil ;-)

Na stranu druhou: Protože každý, kdo se o své zvíře skutečně zajímá, dokáže intuitivně vycítit že je něco špatně... vypiš kdyžtak zevrubnější informace, klidně včetně zdánlivých trivialit. Pár foteček pořízených teď hned by mohlo dost napovědět - jestli můžeš zůstat v klidu anebo jde o malér :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 17:04 Muž zelenáč [0] – Pomoc
Dobrý den, potřebuji pomoci s mojí želvou(jsou jí 2 roky). Před týdnem se mi probudila ze zimního spánku. Dnes ráno byla ještě v pohodě, ale před 3ma hodinama mi usnula, nebo chcípla(předťím byla asi 2 hpodiny na slunci, jako každý den). Mimochodem, po celý ten týden si nedala ani trávu, ani zelí. Prosím poraďte co by jí mohlo pomoci, každá rada drahá. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:36 Tomiino Re: Pogona
ano jasna vec,polnicek byl odebran z hlavniho jidelnicku a nahrazen cinskym zelim.Polnicek budou dostavat 1x tydne. Ted se potrebuji zeptat na dalsi potravu.V obchode jsme kupovali cekanku,kapustu a kedluben.Kedluben plod se nesmi davat to vim. A jak casto mohu krmit listem kedlubny,kapusty a cekanka? na foru euzelva jsem cetl ze je cekanka velmi vhodna pro zelvy..a jak casto jsem tam asi necetl,poradi mi nekdo?? dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 17:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Koupat by se měly podle toho, jak moc vlhký substrát mají. U mě je vlhký dost, tak koupu cca 2krát za měsíc. Pokud máš spíš sušší, koupej klidně 2krát týdně.
CO se týče potravy prim by mě hrát právě luční směs ( hlavně jetel a pampeliška ), přes zimu pak čínské zelí, vše ostatní jako doplněk....asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:40 Tomiino Re: Pogona
jasny,diky uz jsem na ty stranky koukal. ted mne zajima jak casto koupat 5 cm zelvciky,kdyz jsem jenevidel koupat se v misce co maji v terarku. A jsou nejake rozmazlene,doslo nam cinske zeli tak jedli nejakou dobu asi 3 dny jen polnicek a trochu okurky a ted kdyz jim tam dam cinske zeli jen si zobnou.Nevadi ze je polnicek spise na prvnim miste v jidelnicku a pak je az zeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 17:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Doporučuju prostudovat tohle:

euzelva.cz

asi nejlepší stránky o chovu such želv v čr od zného a letitého chovatele.
Máš tam v článcích i výhody/nevýhody různých substrátů atd. atd.

Jinak substrát musí být stále-vlhký, hrabou se do něj
;-)

A když jej pozřou je to pro ně lepší a přirizenější něž hoblina, která může
obsahovat třeba malou třísku,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 09:43 Tomiino
tak jsem tu cast,kde jsou na fotce hobliny vymenil za trochu stejneho substratu a na to kvalitni seno...takze asi lepsi volba,co?zelvicky se do toho mohou na noc zahrabat a kdyz budou mit chut,mozne si zobnou i trochu sena :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:44 Tomiino Re: Pogona
Dobre,kdyz dam pryc hobliny,do ceho se budou zahrabavat na noc? treba dnes usnuly na substratu,tak jsem je zahrabal do hoblin.Bylo mi receno,ze maji zelvicky spat ve vlhku zahrabany aby nevyschly,aby meli krunyr lehce navlhceny... tak co mi poradis? jsem koukal na tve terarium,ty mas jen kaminky a substrat...co se stane kdyz zelvicky sni ten substrat?? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 17:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Hmmm, já bych se těch hoblin bál, bude to plesnivět, smrdět a Bůh ví co se stane až želva nějakou sežere...ale je to Tvá volba.

Jinak pod žárovkou má být 40 - 55C, já sám mám pod ní asi 60C teplotu po teráriu pak nijak neřeším,
svítím nepřetržitě 10hodin denně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 17:50 Tomiino
muzes mi prosim rict priblizne nebo presne teploty co by meli byt v terariu pro zelenave mlade zelvciky,mam doma dve kolem 5 cm...jaka teplota pod vyhrevnou zarovkou a jaka teplota v ostatnich mistech teraria? topnou zarovku mam nastavenou po hodine spinani,aby se zelvicky neprehraly..je to tak spravne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:08 Tomiino
Fotka k příspěvku zarovky drobet kazi fotku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:52 Tomiino
tak jsem to vyresil...na jedne casti oblazky donesene a vyvarene od reky,uprostred teraria substrat a na druhe strane teraria hobliny,protoze byly od chovatele zvykle se do nej zahrabat.Mam par dotazu...na ten substrat : nemuze takle malim zelvickam vadit pri jidle,protoze kdyz leze ze substratu k misce napada ji drobet na krmeni,nemuze se ji teda neco stat?

druha vec : reknes mi jak si michas ten substrat v jakym pomeru atd? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 11:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Jasně,že jsi vybral dobře ;-) na tomto substrátu ( jen s tím rozdílem, že si ho míchám sám ), mám želvy 15 let bez sebemenšího problému, některé i od mláděte ;-)
Na kamínkovou část používám léta letoucí kačírek velikost cca 1-5cm,je pěkně barevný nemá v sobě moc ostrých kamenů, těch pár co tam je vybírat nemusíš, želvě neublíží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 10:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Tomiino
áno už máš prakticky hotovo, .... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 10:02 Tomiino
asi to tak bude... jasny hobliny nevyhody ze se ji mohou nekde zadrit ale vyhoda je ze asi dobre udrzuji vlhkost na spani zelvicek... zakoupil jsem tento produkt www.akva-tera.cz/…

asi lepsi volba nez hobliny co? mam kaminky takze na jednu stranu dostane kaminky oble na brouseni drapku a na druhou tento substrat ?? je to tak lepsi nez hobliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 06:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Baba radit nemusí. Stačí zauvažovat, jakýmá želva v přírodě substrát??? Na hoblinách asi po Evropě neběhají, že? Čiliať si chovatel kváká co chce, lignocel, písek a kamínky jsou želvě bližší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 21:25 Tomiino
jasny..pul na pul.Kaminky z duvodu brouseni drapku a vlhka cast pro vlhke nocovani.Mirku,ty mas substrat a nekdo hobliny... chovatel co ma bezprasne hobliny tvrdi,ze se substratem muze mala zelvicka ucpat a ten kdo ma druhe tvrdi zase opak tak potom baborad -:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomiino
Nejlepší je stálevlhký lignocel smíchaný s pískem a v jednom z rohů terária udělat suchou část z kamínků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 21:16 Tomiino – podklad ?
Dobry den,mame doma nove zakoupenou zelvicku zelenavou.Je to malinka 5 cm zelvicka,chovatel je chova v hoblinach.Na internetu ctu furt same reci ano nebo ne..a jakou podestylku se skoro ani nedovim...co je teda vhodne pro takto malou zelvicku? az bude velka,budem pouzivat substrat smichany s kaminky primo pro terarijni zelvicky...poradi nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 20:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sisi
Vyjímečně pro zpestření ano. Dlouhodobě a často, ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 07:26 Sisi
A ještě bych se chtěla zeptat jestli by mohla želva jíst brokolici,(jestli je to hloupej dotaz omlouvám se )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sisi
Já bez problémů používám v celém teráriu lignocel smíchaný spískem cca 1:1 - stále vlhký.
2 - 3krát do týdne jej zaliju dvěma litry vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 18:31 Sisi – Suchozemská želva
Dobrý den chci se zeptat na to jaký substrát je vhodný do té vlhké části terária kam se želva zahrabe .děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2014 11:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: VaJzi
Díky ;-) Junkovi stránky jsou totiž fakt bezva, co se želv a asi všeho kolem nich týče, bylo by tedy zbytečné psát několikrát to, co je jinde skvěle napsáno ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2014 11:20 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: veris
Sice to venku moc nevypadá, ale je zima ;-) Pogona by ti sem jistě postnul tento link, tak to udělám za něj: www.euzelva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:33 veris – spinká
Zdravím,
mám trošku strach o svou půl roční želvičku.

Možná je to tím že vlastně je tu krátce a zvykne si,ale hodně spinká,je to v pořádku? Nemám jí třeba vzbudit a zkontrolovat?
ještě mám dotaz, myslíte že vadí když mám na jedné straně hobliny a bukovou drt a uprstred kaminky a na druhe strane mulcovaci kuru že je to spatne? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 22:22 Muž monty [4] - ŽelvyRe: Pogona
Pogona napsal: Vápník ze světla určitě nedostanou, ten jim musíš přidávat do potravy ( obalovat v něm krmení ), co se týče osvětlení, musí mít vyhřevnou klasickou žárovku, pak lineární trubici ( podlinkovu ) na dosvícení a kvalitní UVB.
Pokud budeš mít velké terárium, můžeš použít UVB výbojku ta nahradí UVB a výhřevnou žárovku.


- zářivky správně, jen s tím vápníkem....no, stačí vaječné skořápky a pravá sépiová kost (ta mořská, ne ten chemický slepenec)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 578x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1261