Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Suchozemská želva

 

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Suchozemská želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 09:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kajinek
Vápník ze světla určitě nedostanou, ten jim musíš přidávat do potravy ( obalovat v něm krmení ), co se týče osvětlení, musí mít vyhřevnou klasickou žárovku, pak lineární trubici ( podlinkovu ) na dosvícení a kvalitní UVB.

Pokud budeš mít velké terárium, můžeš použít UVB výbojku ta nahradí UVB a výhřevnou žárovku.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:46 kajinek – prosím o radu
Ahoj Ahoj , chtěl bych začít s chovem suchozemské želvy ale nikde namužu najít zařízení teraria v první řadě bych se chtěl zeptat jestli mohu mít normální zářivku 15W, četl jsem že někdo používá i normální žárovku, to světlo by mě zajímalo nejvíce abych si nepořídil želvičku a ona mi neuhynula. Zavisí to na světle ne ? že dostávají vápník z toho světla ale on se dá i koupit. tak prosím poradtě :) předem mockrát děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:43 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Jj
A já Ti odpovím otázkou: Proč bys je tam mít nemohl? Je super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:08 Jj Re: Jj
Omlouvám se je to zhuru nohama :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:06 Jj Re: Jj
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:04 Jj – Pozadí
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat jestli muzu mít v terariu toto pozadí jeto nějak výlevane a jsou v tom zapusteny kameny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:03 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pogona
Vodní želva hrbolatá ze severu USA a jihu Kanady údajně dokáže bez problémů přelézt dvoumetrový plot. Tihle zdánlivě neohrabaní obrněnci umí občas docela překvapit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Pokud se bojíš, že se Ti podhrabou agamy, pak věz, že želvy jsou asi tak stokrát "hrabavější" :-D Dokáží se mrchy podhrabat až neuvěřitelně, jednou mi takhle hermanka vyhloubila noru snad půl metru hlubokou :-D hledal jsem jí asi týden :-D

Jsou to takoví malí krtečci, vytrvalí a houževnatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:23 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
no pokusím se tedy uzmout ještě kus zahrady ve prospěch želvy. (v našem případě se jedná o pardálí). On to není ani tak výběh jako prostě ohraničený prostor kde mají nějakou tu větem misku s vodou a "domeček" tvořící stín. Agamy jsou tam opravdu jenom pod dozorem protože mám strach, že by se mi podhrabaly. A navíc nemůžu udělat otevřený výběh protože máme velkého psa a nenažraného kocoura :-D

jinak s tou vytrvalostí želvy... to znám.. sestřenice má nějakou tu suchozemskou želvičku asi 11 let starou a celý její život se nesnaží o nic jiného než "ukousnout" dědovi palec.. no pokaždé když kolem ni prošel tak se Julka rozběhla a hurá po palci :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Mám agamy i hermanky, a určitě bych je k sobě nedával. Kupodivu bych měl spíš strach o agamy, ono se to nezdá, ale taková větší hermanka má hodně silný stisk čelistí a určitě by neměla problém např. vyhřívající se agamě ukousnout prst, či část nohy. A věř, že jsou v tomhle směru želvy velmi hbité a vynalézavé a hlavně vytrvalé.

Navíc mají odlišné nároky co se týče výběhu - agama rozhodně nebude šťastná v travnatém výběhu, želva zase na písku a kamenech,......rozdílů je samozřejmě víc.

Osobně bych vybudoval dva oddělené výběhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 18:30 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ještě bych ale prosila vyjádření někoho jiného ať si udělám takový průzkum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:01 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
dobrá... udělám jim časový rozvrh..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 12:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
bude vadit když se tam ty dva druhy zvířat potkají?

Ano bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 16:42 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak nakonec máme tu pardálí.. mamka mě ujistila že ji potom (až hodně vyroste) dokážou zajistit dobré podmínky takže jsem je nepřesvědčila... mám předčasný dotaz k letnímu výběhu.. pro agamy jsem vyrobila takovou krychli 2*1*1 m musíme dělat pro želvu další výběh nebo může být vypuštěna do toho od agam, s tím že agamy tam jsou jenom když je mám pod dozorem vždycky tak na hodku denně a jenom když je vedro. želvička by tam mohla být myslím i bez dozoru.. :-) bude vadit když se tam ty dva druhy zvířat potkají? neudělají si nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 08:53 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
aha.. :) no to je opravdu zvláštní... díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 06:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Ahojda, terárko mám podobných rozměrů a u svých hermanek v něm používám SolarGlo 125W, bez problémů ;-)
Jinak volba želvy bude na Vás, já mám právě hermanky a nedám na ně dopustit :-D
Jinak ta výhřevná část má být právě nad tou vlhkou částí ( ač se to zdá logicky naopak ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:34 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ahoj, tak v neděli pravděpodobně jedeme pro suchozemskou želvičku pro bráchu... jakou vybrat? Mamka by trašně chtěla pardálí ale na tu nemáme podmínky :( (alespoň co se týče pro její velikost v dopělosti) Nejpravděpodobnější je nejspíš hermanka nebo marginata... nebo kterou ještě doporučujete? :-) Ještě máme terárko 110*60*50 š*h*v... je tam potřeba dát UVB .. kterou? reptiglo mi příjde moc málo.. ale nevím jestli solar glo 125W nebude zase moc.. :-$ co doporučujete? ;-) A abych si to ujasnila.. jedna strana má být vlhká a druhá suchá že? Vytápění bych umístila na kraj, nad tu suchou část, je to v pořádku?... část bych udělala kamenitou, vlhkou část pravděpodobně smíchanou rašelinu s pískem? nebo něco podobného? Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:43 Žena allysh [0] - Želvy
ahoj michale, dovolim si tvrdit že má tvoje želva rachitidu!!!říkáš tu uplně přesné příznaky, tvoje želva na 80% umírá, pokud jí ještě vůbec máš (příspěvky už jsou starší)..můžu ti k tomu podat ještě nějaké info pokud budeš mít zájem... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 00:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: michal
Tak jak to pokračuje se želvičkou?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 22:05 michal
ok. dekuji, dneska byla venku, jak bylo hezky a dokonce i trochu jedla travu a potom zese spat, tak snad to bude dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 23:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: michal
Se neboj, ona se na louce napase dosytosti ;-) ale až začne mrznout bude zle :-(
A k nové želvě, jak jí máš dlouho, může být i týden, dva vystresovaná ze změny prostředí a tak nejí.
Moje hermanka jednou tři měsíce nejedla ( dodnes nevím proč ) a nijak jí to neublížilo ( spíš naopak ). Hlavně ji násilim nekrm - spojí si tak jídlo se stresem a bude to zlé no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 19:47 michal
no chodi sem obcas jen souseduv jezevcik, tak nevim, jedine ze by ji vyhodil z ohradky a ona odesla, ale v tech loukach a krovich ji asi nenajdem. jeste k nove zelve, jak dlouho vydrzi bez potravy, protoze sama nic nesni a nasilim toho taky moc nesni.
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 14:12 dan999
no jestli to nebyl zloděj a nenarafičil to na psa:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já mám želvu venku už přes měsíc a to i přes noc a bude tam tak do listopadu, želvám je dobře venku do cca 5C.
Naopak jim škodí přenášení z venku domů na noc do terárka - to je chyba !!!
Co jí udělá pes se říct nedá, každý pes je jiný a jinak reaguje,...
více na :

"http://www.euzelva.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:18 michal – suchozemska zelva
Ahoj, mám pár otazek a problemu ohledne suchozemske zelvy.
meli jsme 10letou zelvu, ktera vazila 850g, jednou jsme ji nechali pres noc venku v ohradce a druhy den tam bylo vse rozhazene a zelva nikde, myslim si ze to byl pes. mohl by pes zelvu odnest, nebo neco s ni udelat? kdyby ji nahodou nechal zit, prezila by venku v tomhle pocasi, nebo uz neni sance?(na zahrade neni, musi byt nekde venku na louce , nebo kroví)
zaroven jsme dostali od kamarada jinou, pry taky 10letou, ale je polovicni a vazi 500g rikal ze uz ji 3roky nezimoval. a ted k problemum. zelva je hrozne lina a ospala, posledni 4 dny ani nejedla, nasilim jsme ji nacpali rajce, sem tam se trochu pohne jinak porad skoro spi. nemuze byt nejak nemocna? nebo co s ni ?
jeste k zazimovani. musi byt pred zazimovanim najedena? muze se zazimovat treba uz ted?
dekuji za co nejvic odpovedi
PS: jeste mi prijde ze ma velky krunyr na svoje telo, ma takove slebe nohy, zadnima se ani poradne nezvedne a spis se plazi
dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 578x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1261-suchozemska-zelva-?od=51