Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekon madagaskarsky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
gekon madagaskarsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2015 07:22 Muž alterationx [82]
Tak včera som bol prvýkrát schopný pozorovať svojho gekona. Svietil som cca od 22 do 00 hod žiarovkou Exo-Terra Night Heat Lamp 25W. Žiarovku som mal v stolnej lampe, takže bol z toho vlastne taký čiastočný reflektor, lampa max na 40W žiarovku, dve hodiny svietenia prežila bez ujmy. Lampu som mal mimo terária a z ponad terária od jedného rohu som smeroval svetlo šikmo do terária. Terárko mám 110x35x35 cm (dxšxh), bol som schpný viac než polovicu terária celkom slušne osvetliť, keby svetlo bolo v teráriu určite by to bolo lepšie, jasné, že toho svetla nebolo extra veľa, lebo to svetlo je také tlmené, ale má celkom prijateľnú/tolerovateľnú farbu, nie je nejaké modré, ale skôr sa dá prirovnať k mesačnému svitu. Po svietení svetlom sa gekon neskryl do úkrytu, pri normálnom dennom svetle veľmi rýchlo zalieza do úkrytu, nebol však moc aktívny. Po prvom teste mám pocit, že to svetlo vníma, do akej miery neviem, či ho vyrušuje veľa alebo málo, ťažko zatiaľ povedať, no je to aspoň nejaká skúsenosť na začiatok, budem musieť ešte otestovať, lebo sú tu aj iné faktory, prečo nemusí byť tak aktívny (je krátko v teráriu, iba tri dni). Iná vec je, že cvrčka ktorého som mu tam dal nezožral, možno sa stále ešte udomácňuje. A ešte jeden poznatok, čo som zistil, že tento gekon vie celkom zdatne liezť, nie po skle terária, ale po všetkom inom, čo v teráriu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:49 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Súhlas. Zajtra sa kúpi keramická. Dnes večer asi dám tu žiarovku do stolovej lampy, tam je, že max. 40W ale nie je tam plastová objímka a nasvietim to asi z priestoru mimo terarka pre istotu, uvidím aká bude intenzita svetla atď... Dám potom vedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:40 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Teoreticky by to mala vydržať, ale pri terárku by som bol opatrný aj z toho pohľadu, že pri zahrievaní sa môžu z plastu šíriť výpary. Ako je na tom plast na objímke neviem. Pri akej teplote netuším, v akom množstve a ako škodlivé sú pre zviera tiež neviem, ale keramická bude určite vhodnejšia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 18:34 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Čo sa týka tej žiarovky mám ešte jednu obavu, zistil som, že sa naozaj slušne hreje a to je iba 25W, nemám doma teraz keramickú objímku, iba takú stavebnú, ona ma na vrchu taký tvrdený čierny plast, je že do 50W pre normálnu žiarovku, ale mám aj celkom obavu, lebo dnes tie všelijaké úsporky už tak extra nehrejú, no snáď to vydrží, ale čím skôr asi pôjdem kúpiť keramickú objímku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 15:09 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Super, určite sa potom potešíme aj fotkám. Aj ja uvažujem, aké nočné osvetlenie zvoliť, takže budem rád za inšpiráciu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 14:43 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Vzal som nakoniec Exo Terra night-glo 25W, lebo tá red je najmenšia 50W a tieto žiarovky kúria a ja kúriť chcem čo najmenej, tak dám vedieť dojmy, keď vyskúšam. Žiarovka stále 3,15 eur v Hornbachu, takže za vyskúšanie nič nedám. Sranda, že v inej nemenovanej zoo sieti na slovensku stojí táto žiarovka 6,21 eur, iba taký "malý" rozfiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 10:31 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Tak vezmi tú červenú, modrá nie je veľmi pekná. Ak nebudeš svietiť celú noc, nemal by byť problém, ale teplotu samozrejme kontroluj. A hlavne mu dopraj pokoj, kým si zvykne na nové prostredie, potom by mal byť v noci aktívnejší. A v úkryte ho nevyrušuj, lebo tým pádom sa tam prestane cítiť bezpečne a môže sa stresovať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 09:41 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
som pozeral, že sú 50W najmenšie, samozrejme by som ňou nesvietil stále, ešte som našiel potom night-glo, tá je taká modrá a tá je aj 15W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 09:32 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Napríklad, ale je potrebné dat pozor na to, aby nevyhrievala v noci prilis terarium a pokles na nocnu teplotu bol spravny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 08:48 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
niečo takéto? www.akvariumonline.sk/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 08:25 Muž Pasyok [37] – ...
Kým budeš svietiť normálnou žiarovkou (resp. je vonku svetlo), bude gekón hlavne v úkryte. Ak ho chceš viac pozorovať treba použiť nočné osvetlenie, ktoré už gekón považuje za noc a môžeš ho pozorovať aktívneho. Také žiarovky a lampy by si mal nájsť v takmer každých chovateľských potrebách alebo si objednaj z internetu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 07:59 Muž alterationx [82] Re: Nadka
Asi máš pravdu. Chcem sa ešte spýtať, oni sú síce noční, ale na youtube je viacero videí, kde žerú cvrčky aj za tlmeného svetlo alebo niekde som čítal, že svietia na nich červenou žiarovkou, aby ich mohli pozorovať a zbytočne nestresovali, takže to asi nie je tak, že by žrali iba v tme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 21:33 Žena Nadka [214] Re: alterationx
Dej mu čas,aby si zvykl.Je v novém prostředí,tak se bojí.Musíš být trpělivý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:59 Muž alterationx [82] Re: maty
Áno to máš pravdu, tento je asi viac zalezený ako gekončík nočný, musím ho navečer a nadránom obhliadnúť, čo a ako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:46 Muž maty [15] - Ještěři
To bude tím, že pokud se nemýlím tak je to noční druh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:02 Muž alterationx [82] – gekon madagaskarsky
Ahojte, neviem, či tu niekto chová gekony madagaskarské, no chcem sa opýtať, že u nich asi je normálne, že sa počas dňa stále skrývajú? Mám tohto gekona od včera v teráriu, gekon je samček a mal by mať cca 1 rok, mám ho od včera poobede. Gekon je stále zalezený v kamennej skrýši a cez deň vôbec nevyšiel von. Ráno ešte za šera som ho načapal ako je vybehnutý v teráriu, ale potom zaliezol a odvtedy nič. Mám taký pocit, že asi zažíva aj nejaký stres s nového prostredia. Neviem vôbec ako na toto reagovať, lebo nemáme žiadne skúsenosti s týmito tvormi. Zatiaľ som ho nechal tak, že čo sa bude diať, včera som mu dal večer troch cvrčkov, ale nešiel po nich, možno v noci nejakého zjedol, ale jedného som našiel pobehovať poobede ešte v akváriu, tak bohvie, či jedol.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1666x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1321?od=101