Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekon turecký

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Gekon turecký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Nessy napsala: No tak to vím, že se to nesmí. Ale čtyřcentimetrová ještěrka by se ztratila...
Nessy, že já si o Tobě začnu myslel ošklivé věci ne Kdyby takhle uvažoval každý desátý turista, po jedné sezoně by bylo po tamní populaci, to přeci není argument, navíc chovatelky.... Mě z podobného uvažování vždycky vstávají chlupy na zádech hrůzou. Letos na dovče jsme zakopávali o hermanky - ani jednu z dcer nenapdlo si nějakou vzít domů. Spíš jsme přemýšleli ( hypoteticky ) ty naše vypustit příští rok do přírody ( to ovšem také není jen tak ) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
No tak to vím, že se to nesmí. Ale čtyřcentimetrová ještěrka by se ztratila... Každopádně včera jsme objevili, že tu není sám, a skupinku rozdělovat nechceme, takže stejně nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Projdi si ten článek,...z těch 150zvířat byly 2/3 již v přírodě uhynulé exempláře, navíc se jednalo vesměs o druhy, kterých je v Austrálii habaděj a přesto jsou kluci obvinění v 18ti bodech porušení zákona. Navíc jeden z nich byl můj známý z Nového Města nad Metují, Honza S. - záměrně píšu, že to BYL známý, protože jsem o jeho praktikách nevěděl.... Měl pořádný chov velmi netradičních zvířat, pořád si někde lítal po světě ( Srí lanka, NZ, Thajsko,... ), ale že je to obyčejnej pašerák mě nikdy nenapadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2015 11:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Jujda holka,....to snad nééé. Víš jaká je s importy pro běžného smrtelníka potíž, kolik lejster se musí vyplnit, žádostí podat a pak čekat a čekat... Když pominu, možné choroby zvířete, které by jsi mohla dotáhnou do Čech, pak i moje 9t letá dcera ví, že vzít si zvíře z dovolené "jen tak" prostě nejde, vždyť i obyčejný pes, který by s Tebou jel, potřebuje mezinárodní doklady a očkování s prohlídkou ne-starší 90ti dní... Nejen, že bys chudáku zvířeti zkazila celej život, ale taky by ses vystavila asi padesáti možným pokutám za porušení asi 20ti zákonů, vč. vyhoštění z daného státu s tím, že mnohé Ti na dalších X let zakáží vstup.....
Vždyť tohle přeci nejde hmm
Převážet přes hranice bez patřičných povolení a dokladů nesmíš např. ani "obyčejné" želví krunýře, kosti či uhynulá zvířata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 10:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Tak na burzách se dost často prodávají oficiálně importy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 06:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pasyok
Tuhle otazku jsi nemyslela vazne, ze... :-| tone no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2015 16:13 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Neber ho nikde, na slobode mu je lepšie. Ak sa páči, tak radšej kúpiť od chovateľa. Zvieratá z prírody nezvyknú žiť v zajatí veľmi dlho a spokojne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.09.2015 13:52 Žena Nessy [124] - Ještěři – Gekon turecký
Ahoj, jsme na dovče a po pokoji nám tu běhá (asi) Gekon turecký - bylo by hloupé si ho vzít domů? stydim A kdyby to bylo ok, jak velké má mít terárium? Nikde jsem to nenašla.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 78x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1333-gekon-turecky