Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rhacodactylus ciliatus

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Rhacodactylus ciliatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 10:10 Muž alterationx [82] Re: Angie
Určiť sa dá vo veku cca 4-6 mesiacov.
www.lornasredskygeckos.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:25 Žena Angie [0]
Zdravím v úterý jsem si přinesla miminko pagekona . Ráda bych k němu pořídila dalšího jenže nevím jestli je to kluk nebo holka ( kdy se to dá poznat). Jsou mu cca 3 měsíce . Nerada bych to měla jako Nessy které se ukázalo že má dva kluky, nechtěla bych se potom jednoho zbavovat . Je mi líto že je sám . Děkuji za jakékoliv rady jsem opravdu začátečník. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 03:14 Marek – Kde pořídit cilika?
Zdravím všechny zkušené.
Nedávno jsem se rozhodl pro chov tohoto druhu ale jen pro radost. Jsou to nádherná a fascinující zvířata. Proto bych se rád zeptal na pár věcí. Nyní jsem ve fázi zřízení terária(45x45x80) a v plánu bych měl chovat 1+1.
Terarium jak vybavit jsem si dohledal. Jen bych potřeboval poradit kde toho fešáka s fešandou seženu.
Samosebou že jsem hledal na netu ale nepodařilo se mi najít skoro žádné odkazy na chovatele. A do sítí různých zoo marketů se mi nechce protože vím jak to tam se všemi zvířaty je(cena,zdravotní stav,péče atd).
Proto bych vás všechny rád poprosil zda by někdo nevěděl o chovateli popřípadě kontakt nebo stránky kde bych se mohl poohlédnout.
Jsem z Loun. Okruh kam bych byl ochoten vycestovat je tak cca 50km.

Předem všem velice děkuji za odpovědi a eventuální nabídky.

Kontakt na mě je jansta20@gmail.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:50 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: lerox
Je to normální. Občas jsou tmaví, občas světlí. Je to světlem, ale budou tam i jiné aspekty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 19:11 Muž lerox [2] - JeštěřiRe: Petr
mám u nich bazének s fontánou a mlhovacem a zatim ok..mel jsem taky strach ale mam tam tolik kvetin ze ti cilati snad ani nemaji sanci do te vody spadnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 19:10 Muž lerox [2] - Ještěři
zdravim muzu se zeptat ..je normalni ze mi ciliati meni barvy??muze to byt treba malou vlhkosti??nebo cim to??dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, zajímavá otázka, nicméně neznám nikoho, kdo by měl u cilitátů bazének a tudíž bych s tím rozhodně neexperimentoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:22 Petr – neplave
Lukáš napsal: Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte jak by se gekon (R. ciliatus) vypořádal s vodou v akvateráriu. Utopí se? Namočí - nastydne a umře, nebo prostě po větvy vyleze nahoru, oklepe se a bude v pohodě. Zkoušeli jste? Díky
Z toho, co mi říkala jedna chovatelka, tak prý neplave a voda mu vadí. Ale spíš mi příjde, že nikdo s jistotou neví, než že by fakt neuměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 00:16 Lukáš – Plave gekon?
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte jak by se gekon (R. ciliatus) vypořádal s vodou v akvateráriu. Utopí se? Namočí - nastydne a umře, nebo prostě po větvy vyleze nahoru, oklepe se a bude v pohodě. Zkoušeli jste? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 21:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Petr
U mláďat, je krmení z pinzety dobré - máš přehled o tom kolik a čeho sežere. A neboj "lovící" pudy mu tak nezkrní a až bude větší, bude lovit sám ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:56 Petr – Re: Pogona
Tu mrkev trochu povařit? To je velmi dobrý nápad. Děkuji, o víkednu vyrobíme.
K té krmné dávce jsem asi neuvedl, že se jedná o mládě - 8 cm i s ocasem. Jednoho cvrčka denně nám doporučila sama chovatelka - prodejkyně. Rád bych se však zeptal - je potřeba jej stále krmit z pinzety, nebo se naučí sám je lovit? Jde mu u toho nějak pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Petr
Spíš než kupovanou přesnídávku, která je většinou řádně ocukrovaná, bych doporučil přesnídávku vyrobit. Rozmačkat banány, rozvařená jablka, strouhanou mrkev apod. Přesnídávka jako taková je pro ně nepřirozená, tzn. né příliš vhodná. Chce to dopřát mu pochoutku tako´vou, jako najde v přírodě, ( nahnilé, měkké ovoce ).
Co se týče krmení, měl by zbaštit cca 5 cvčků za den, co popisuješ je málo, kdyby takto málo jedl více než týden, bude s největší pravděpodobností něco špatně a návštěva veterináře bude na místě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:22 Petr – Re: Sewer
tolik cvrčků denně? Tak to asi budeme muset přikoupit :-)) nám žral zatím jen jednou po přinesení z obchodu (3.den) tělíčko jednoho cvrčka z pinzety. Sám si ho neulovil, tak jsem mu ho roztrhnul a vnutil. Odmítal dlouho, ale pak ho sežral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
No... náš malinkej arturek zbaští někdy i 3-4 cvrčky za den, který jsou větší než jeho hlava. V dospělosti se mohou krmit i myšími holaty, takže si myslím, že s rybičkami by neměl být problém, ale je to jen moje doměnka, zkušenost nemám. Co se přesnídávky týče ti už vůbec neporadím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:01 Petr – Re: Petr
Nemyslel jsem to nijak špatně, ale na webu je tolik informací, že je těžko poznat správnou. Na anglických se tvrdí, že je nejlepší atd. krmit jen CGD (crest gecko diet)-což je nějaký prášek do vody. A jak mám, bez zkušeností s chovem vědět, jestli je to opravdu "to nej" nebo jen reklamní trik, aby mě vše stálo víc peněz? Alternativně - lze krmit rybičkama? Pořád se mi přemnožují, gecko by měl aspoň zpestření potravy. Ale může se to? (na webech jsem informace nenašel - podmínku - velikost do půlky hlavy splňují.)
Díky za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:45 Petr – Re: Pogona
Dědy už jsem se ptal - a moc toho nenalezl. Hlavní problém je o větu dál - jestli jsou to důvěryhodné informace. Jak již bylo řešeno tisickrát - není problém informaci najít, je problém ověřit její pravdivost. (o přesnídávce s cukrem nebo bez jsem našel několik stránek, několik pro, několik proti. Gekona jsem nikdy neměl a osobně raději přesnídávku s cukrem.) Ale nejsem gecko.
Proto se ptám na radu na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 05:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Petr z Motola
Na vše hravě odpoví strýc google, je zbytečné psát to, co se dá snadno najít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 00:00 Petr z Motola – Re: connic
Dobrý den, spolubydlící si koupil včera mládě pagekona (r. ciliatus) a rád bych mu byl nápomocen s chovem tak, aby nám společně gekon prospíval. Mohl by jste mi poradit nějaké ověřené odkazy - česky, anglicky či francouzsky - ze kterých bych mohl čerpat a nebál se zbytečných mystifikací?
Dále: je třeba mu dávat cvrčky na pinzetě, nebo si je chytne sám? Jak velkého cvrčka si sám uloví? A může žrát klasickou dětskou přesnídávku (četl jsem, že by neměl nic s cukrem)? Případně, kterou doporučujete.
Vadí mu samota nebo je lepší trio?

Děkuji mnohokráte a ať se vám daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Miky53
V podstatě ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 11:05 Miky53(Czesnek)
barvoměna co to znamená třeba když ztmavne je to že se mu něco nelíbí nebo tak
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 09:39 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Miky53
Pokud bys potřeboval další informace, tak mi napiš. Máme doma páreček a jsou fakt úžasní. Zahrabávají se samice při kladení vajec. Ciliáti nemají rádi vysoké teploty. Vejce stačí inkubovat při pokojové teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:30 Miky53(Czesnek)
Dík X-) :) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 19:06 dan999
já jsem mimo v 99,99% zvířat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 13:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Díky, ale nejsem, mám jen kliku, že znám človíčka, co tyhle potvůrky chová, takže když se u něho občas zastavím, tahám rozumy a něco mi v tý palici většinou uvízne.
Ale třeba co se týče pavouků, štírů, čolků, žab, apod. tam jsem totátně mimo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 13:24 dan999 – pogona
podle toho jak sleduji tvé příspěvky tak ty jsi multifunkčí atlas :-) potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
a jinak - je v atlasu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 11:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Miky53
Tito gekoni jsou dobří skokani a žijí především na stromech a jsou aktivní v noci.
Tzn. prostorné terárium s množstvím větví a "šplhadel", jeden kout vlhčí. Občas dostanou chu´t se zahrabat, takže je dobrá vyšší vrstva rašeliny na dno a skrýše ( listí, kůra, květináče,... ).
UVB není potřeba, pokud se použije, pak postačí co nejslabší zdroj.
Potrava - bezobratlí, ovoce, zelenina, můžeme nabídnout i dětskou přesnídávku ( max. 4krát do měsíce ).
Jako ostatní gekoni, kladou 2 - 6krát do roka, většinou 2 vcejce.
Zajímavostí u nich je, že se mělo za to že vyhynuli a tuším někde v letech 1994-95 byly znovuobjeveni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 09:37 Miky53(Czesnek)
Chtěl bych vědět jestli má nějaké požadavky jako např. UVB apodobně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:01 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Pogona
Diky, zatim nic konkretniho nepotrebuju. Zatim pripravuji terarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Řasnáče chová a odchovává známý kousek ode mně, kdyby jsi něco ptřeboval vědět, písni a já to vysonduju... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:17 Muž connic [2] - Ještěři – Rhacodactylus ciliatus
Pratele a kolegove, budu mit v nejblizsich dnech noveho clena do naseho zverince a to Rhacodactylus ciliatus a proto pokud ma nekdo nejake zkusenosti s timto tvorem, tak napiste nejake postrehy.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1452x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/136-rhacodactylus-ciliatus