Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pagekon a rašelina

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Pagekon a rašelina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 10:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lucyje83
Ahoj, neměj strach, taky mám rešelinu u gekonů a hada a problém není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 10:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: lucyje83
Lepí sežrat rašelinu než kokosové vlákno ;-)
Mám u pagekonů krmný boxík - maj ho tam furt, je v něm relativně čisto a jsou zvyklí do něj lozit jak do sámošky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 09:54 lucyje83
díky všem :) tak snad se mu nic nestane,když ho budu krmit v terárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:57 Muž alterationx [82] Re: lucyje83
nepreklad, to by ti potom možno ani žrať nechcel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:41 Muž Pasyok [37] Re: lucyje83
Len kvôli kŕmeniu by som ho neprekladal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:38 lucyje83
Uff tak to je dobre,mam taky obyc raselinu,ale uz jsem premyslela,ze ho budu krmit nekde v boxu,stranou.aspon budu mit klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:22 Muž alterationx [82] Re: elegans1
tak potom nová skúsenosť, je to presne tá, o ktorej hovoríš, tak potom nie je čo riešiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:16 elegans1 Re: alterationx
Používám právě tu z Hornbachu od firmy Agro a bez problémů.Momentálně mi před snůškou hrabe samice Rhacodactylus leachianus a má jí ,jako obvykle,plnou hubu.Bez problémů to z ní všechno vyjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:09 Muž alterationx [82] Re: lucyje83
Ja mám rašelinu u môjho samca paroedura picta, mal som niekoľko mesiacov aj u malých samíc. Samca tiež občas nechávam loviť samého, behá po rašeline, chodí do rohu aj kadiť, zvlieka sa a nikdy žiadny problém aj s mladými samicami, ktoré lovili samé. Na jedinú vec by som si dal pozor, je dobré použiť kvalitnú napr. vysokohorskú rašelinu, pokiaľ je kvalitná, je taká jemnejšia, až tak moc sa nezhlukuje a nebývajú v nej také chuchvalce. Raz som kúpil lacnú rašelinu v hornbachu, čo tam majú ako substrát pre kvety a tá obsahovala veľa takých vlasových chuchvalcov a aj kusy dreva, tu už radšej nepoužívam, lebo keby zjedol náhodou taký chuchvalec tak si viem predstaviť, že by to mohol byť problém, ale zas je otázka, či by sa to stalo, ale radšej tento typ nepoužijem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:08 Muž Pasyok [37] Re: lucyje83
Na 99% sa mu nestane nič, musel by zožrať veľké množstvo. Vyvarovať sa tomu dá len tým, že ho nebudete kŕmiť na rašeline, ale napr. na kameni, kôre,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 19:57 elegans1 Re: lucyje83
nestane se mu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:55 lucyje83 – Pagekon a rašelina
Dobrý den,začínám s chovem Pagekona řasnatého,mám ho v teráriu a na dně je rašelina.Dnes se mi stalo,že při krmení cvrčkama nejspíš sežral i trochu rašeliny....Může se mu něco stát?Předtím jsem měla kokosovou drť ale chtěla jsem živou rostlinu,tak proto jsem tam dala rašelinu.....Rostliny mám vsazené přímo v terárku.Nějaký tipy,jak se tomu příště vyvarovat? budu ráda za jakékoliv rady,děkuji :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 89x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1365-pagekon-a-raselina