Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Želva nádherná x želva žlutolící

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Želva nádherná x želva žlutolící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 12:40 Mr.HahaHihi Re: fajfmen
Jinak ještě dotaz si dovolím, protože ze zdejších diskuzích jsem nabil dojmů že tu vlasně patříš mezi největší odborníky na vodní želvy palec k té UVB, tu právě stále nemám, momentálně mám jen žárovku o 40W, ve výšce cca 30 cm nad akvárkem, tak jestli bys mi dokázal říct jestli je to dostačující, jako co se týče krunýře, tak ten se mu pěkně zpevnil od doby co ho mám a přes léto až bude svítit slunko se budu snažit aby měl možnost se opalovat (ikdyž v bytě, bez zahrady to nebude úplně asi jednoduché) tak jestli ta žárovka stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 09:45 Mr.HahaHihi Re: fajfmen, Hunter
Díky, díky oběma, já jen že ve zverimexu Steva prodávali jakožto želvu nádhernou, ikdyž nemá ten červený pruh ale já to nějak neřešil, až včera jsem se dočetl že prodávat Elegansky je od roku 2014 zakázané, tak se mi to nezdálo a začal jsem zkoumat, né že by záleželo na tom jestli je ta nebo ta, ale tak prostě člověk je tvor zvídavý a chce všechno vědět, takže díky za objasnění pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 01:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mr.HahaHihi
Kresba nenechá nikoho na pochybách že jde o nominátní TSS (vyjma možného mixu s některými zástupci např. r. Pseudemys, líčka už by ale v takovém případě nebyla takto specifická), plastron beze skvrn navíc napovídá že máš celkem raritní čistokrevnou TSS! Na území hned dvou států USA se výskytiště obou nejrozšířenějších poddruhů taxonu celoplošně překrývají a přirozeně mýsí, dle některých autorů je cokoli žlutolícího s víc jak čtyřmi drobnými skvrnami v přední části plastronu kříženec s TSE. Jak jsem koupil prodávám, celkem je to ale fuk. Hlavně že je želva zdravá ;-)
Prostě máš scriptu která bude stejně velká jako eleganska, má ráda krapet vyšší teplotu než ona a poněkud kratší zimování (pokud nějaké). Vše podstatné mezi těmito poddruhy se ale vejde do rozdílů mezi potřebami a sklony jedinců v rámci severních a jižních výskytišť i v rámci poddruhu a individuálních libůstek zvířat sledovatelných i na společných místech...
Prostě ji chovej při pokojovce s lokálním výhřevem, UVB je bonus, nějaká ta filtrace a pravidelné výměny vody normálka... Taxon je evolučně bazální větví veškerých emydovitých želv Severní Ameriky a má mezi nimi střední vzrůst i nároky. A nelze si ho splést, takhle specifickou skvrnu za okem nemá žádný jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 20:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Mr.HahaHihi
Trachemys scripta scripta... zlutolici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 17:18 Mr.HahaHihi Re: Mr.HahaHihi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další foto
PS: Jako přikláním se k tomu že to je spíš žlutolící, jelikož nemá ten červený pruh, ale i tak se radši zeptám :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 17:15 Mr.HahaHihi – Želva nádherná x želva žlutolící
Fotka k příspěvku Dokázal by mi někdo říci zda je to ta nebo ta želva? coze
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 483x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1400-zelva-nadherna-x-zelva-zlutolici?od=51